Duitse rechter: Facebook moet gebruikers compenseren voor datalek
KARLSRUHE (ANP/RTR) - Duizenden gebruikers van Facebook, van wie in 2018 en 2019 gegevens zijn buitgemaakt, komen in aanmerking voor een schadevergoeding. Dat heeft het Bundesgerichtshof in Karlsruhe maandag geoordeeld. Volgens de hoogste Duitse instantie voor civiel- en strafrecht hoeven gedupeerden bovendien niet te bewijzen dat zij financiële verliezen hebben geleden.
Duizenden Facebook-gebruikers eisten in Duitsland een schadevergoeding van 1000 euro per persoon van Meta, het moederbedrijf van Facebook. Volgens de eisers had het bedrijf hun gegevens onvoldoende beschermd. Zo kregen vreemden toegang tot accounts door middel van het raden van telefoonnummers. Meta weigerde eerder een schadevergoeding te betalen, omdat gedupeerden niet konden bewijzen welke schade zij hadden geleden.
Het Bundesgerichtshof acht een schadevergoeding van 100 euro echter passend, op het moment dat bewijs voor financiële schade ontbreekt. De rechter verwijst de zaak nu naar een lagere rechtbank in Keulen die zich opnieuw over de zaak buigt.
Meta is het niet eens met de uitspraak en noemt deze "inconsistent met de recente jurisprudentie van het Europese Hof van Justitie". Volgens een woordvoerder zijn vergelijkbare claims "al 6000 keer afgewezen door Duitse rechtbanken, waarbij een groot aantal rechters oordeelde dat er geen aansprakelijkheid of recht op schadevergoeding bestaat".
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Apple heeft in het afgelopen kwartaal zijn hoogste omzet en winst ooit geboekt. De omzet kwam uit op 114,5 miljard dollar, een stijging van 12 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat is boven de verwachtingen van marktkenners.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, ondanks een scherpe daling van de olieprijzen. Vooral techaandelen stonden onder druk door groeiende zorgen bij beleggers over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie. Beurshandelaren deden het verder voorzichtig aan in aanloop naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is de eerste handelsdag van de nieuwe maand licht lager gesloten. Dat kwam vooral door een stevig koersverlies van zwaargewicht Shell, dat 3,3 procent verloor door een daling van de olieprijs. Ook oliedienstverlener SBM Offshore behoorde om die reden tot de verliezers, met een min van 1,5 procent.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.
12 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.
13 uur geleden