Duitse protest tegen bruinkool net over de grens met Limburg
ERKELENZ (ANP) - Activisten van de Duitse milieugroepering 'Ende Gelände' hebben zaterdag in de grensstreek met Limburg opnieuw het einde van de dagmijnbouw geëist en van het gebruik van zeer vervuilende fossiele brandstoffen voor de productie van elektriciteit. De politie was met veel manschappen ter plaatse. De demonstraties ontregelden het treinverkeer in de regio.
Volgens de Rheinische Post blokkeerden de demonstranten onder meer het terrein voor de bruinkoolwinning in Garzweiler. Bij de RWE-energiecentrale Weisweiler, in de buurt van Aken, klommen verscheidene actievoerders op een kolenbunker. Ook was er een betoging bij een aardgascentrale in Düsseldorf. De organisatie zei dat ongeveer 3000 mensen meededen aan deze "burgerlijke ongehoorzaamheid".
Dat treinen niet reden of werden omgeleid, zei een woordvoerster van Ende Gelände, was te danken aan de politie die het betogers wilde bemoeilijken de afgesproken verzamelplaatsen te bereiken. Volgens de politie van Aken was het sluiten van afzonderlijke stations een "tactische maatregel" om bezetting van de bruinkoolmijn door heel veel demonstranten te voorkomen. Commissaris Dirk Weinspach zei gewelddadigheden en illegale activiteiten niet te tolereren.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - De Democraat Nithya Raman heeft Karen Bass verslagen in de strijd om het burgemeesterschap van Los Angeles. De eveneens Democratische Bass is sinds 2022 burgemeester van de na New York grootste Amerikaanse stad.
1 uur geledenSACRAMENTO (ANP) - De Californische gouverneur Gavin Newsom heeft de doodstraffen van alle 548 gevangenen op 'death row' in die staat omgezet in levenslange gevangenisstraffen zonder uitzicht op voorwaardelijke vrijlating. Dat meldt zijn kantoor in een brief.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het politieke blok van de Israëlische oppositiepoliticus Gadi Eisenkot heeft steun van een meerderheid in het parlement om te gaan onderhandelen over de formatie van een nieuwe regering. Donderdagavond trok een groep van ongeveer honderd betogers naar de residentie van de president om hem te vragen om Eisenkot opdracht te geven een regering te vormen, meldt de Israëlische nieuwssite Haaretz.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Een groot deel van ondervraagde Duitse militairen zegt te maken hebben gehad met seksueel wangedrag, meldt Der Spiegel. In veel gevallen waren daar ook leidinggevenden bij betrokken, maakt het Duitse opinieblad op uit een nog geheime enquête onder militairen in ruste en in actieve dienst.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de protesten in Frankrijk zijn deze donderdag zo'n 600.000 mensen de straat op gegaan, schatte het ministerie van Binnenlandse Zaken aan het eind van de middag. De vakcentrale CGT sprak zelfs van 1,6 miljoen betogers. De protesten verlopen vooralsnog redelijk vreedzaam.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Voor de Belgische regering is het "een afschuwelijk falen" dat zij voor het tweede jaar op rij moet terugvallen op een noodbegroting. Dat zei premier Bart De Wever donderdag tijdens het vragenuurtje in het Belgische parlement.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump hoopt dat het tijdelijke bestand in de Oekraïense stad Olesjky een vervolg krijgt. "Laten we Olesjky zien als een sprankje in een duistere wereld, in staat om licht te schijnen op het beste in de mens", zei ze tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis. Daarbij waren ook vertegenwoordigers uit Oekraïne en Rusland aanwezig. Die prezen haar inspanningen en zeiden ook blij te zijn met de zeldzame onderbreking van de gevechten.
5 uur geleden