Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse protest tegen bruinkool net over de grens met Limburg

Duitse protest tegen bruinkool net over de grens met Limburg

ERKELENZ (ANP) - Activisten van de Duitse milieugroepering 'Ende Gelände' hebben zaterdag in de grensstreek met Limburg opnieuw het einde van de dagmijnbouw geëist en van het gebruik van zeer vervuilende fossiele brandstoffen voor de productie van elektriciteit. De politie was met veel manschappen ter plaatse. De demonstraties ontregelden het treinverkeer in de regio.

Volgens de Rheinische Post blokkeerden de demonstranten onder meer het terrein voor de bruinkoolwinning in Garzweiler. Bij de RWE-energiecentrale Weisweiler, in de buurt van Aken, klommen verscheidene actievoerders op een kolenbunker. Ook was er een betoging bij een aardgascentrale in Düsseldorf. De organisatie zei dat ongeveer 3000 mensen meededen aan deze "burgerlijke ongehoorzaamheid".

Dat treinen niet reden of werden omgeleid, zei een woordvoerster van Ende Gelände, was te danken aan de politie die het betogers wilde bemoeilijken de afgesproken verzamelplaatsen te bereiken. Volgens de politie van Aken was het sluiten van afzonderlijke stations een "tactische maatregel" om bezetting van de bruinkoolmijn door heel veel demonstranten te voorkomen. Commissaris Dirk Weinspach zei gewelddadigheden en illegale activiteiten niet te tolereren.

Meer uit Buitenland

Litouwen wil af van verbod op kernwapens

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen wil af van het verbod op het plaatsen van kernwapens op zijn grondgebied. Het parlement gaat die bepaling uit de grondwet halen, zegt president Gitanas Nausėda, net als NAVO-bondgenoot Finland dit voorjaar al deed.

18 minuten geleden
Herdenkingen en protesten in Israël, 1000 dagen na 7 oktober 2023

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël staat donderdag stil bij de grote Hamas-aanval van 7 oktober 2023, duizend dagen geleden. Er staan zowel herdenkingen gepland als protesten over het optreden van de autoriteiten rond de aanval.

41 minuten geleden
Burgemeester Kyiv noemt Russische aanval grootste tot dusver

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De burgemeester van Kyiv heeft de aanval op de Oekraïense hoofdstad de grootste tot dusver in de oorlog met Rusland genoemd. "Morgen, 3 juli, is uitgeroepen tot dag van rouw in Kyiv, ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de meest omvangrijke aanval van de vijand op de hoofdstad", stelt Vitali Klitsjko op sociale media.

1 uur geleden
Buitenlandchef EU wil druk op Rusland opvoeren na aanval op Kyiv

BRUSSEL (ANP) - Buitenlandchef Kaja Kallas van de Europese Unie wil na nieuwe aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv de druk op Rusland verder opvoeren. "Woorden van veroordeling alleen zullen de aanvallen op Kyiv niet stoppen. Alleen aanhoudende militaire steun aan Oekraïne en verhoogde druk op Moskou kunnen daar verandering in brengen", stelt ze op X.

2 uur geleden
Dodental Russische aanvallen op Oekraïense hoofdstad loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de grootschalige Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot tien, meldt de burgemeester van de Oekraïense hoofdstad op Telegram. Bij de aanvallen vielen daarnaast zeker 56 gewonden, onder wie twee kinderen.

5 uur geleden
Doden en gewonden bij grote Russische aanval op Oekraïne

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Verschillende Oekraïense steden zijn in de nacht van woensdag op donderdag getroffen door een golf van Russische raketaanvallen en drone-aanvallen. Daarbij zijn zeker twee doden en zestien gewonden gevallen, meldt het militaire hoofd van Kyiv, Tymur Tkatsjenko.

7 uur geleden
Grote natuurbrand teistert Zuid-Frankrijk

HÉRAULT EN AUDE (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk woedt een grote natuurbrand, waardoor tientallen mensen moesten worden geëvacueerd. Honderden brandweerlieden zijn ingezet om de vlammenzee in de departementen Hérault en Aude te bestrijden.

7 uur geleden