Duitse protest tegen bruinkool net over de grens met Limburg
ERKELENZ (ANP) - Activisten van de Duitse milieugroepering 'Ende Gelände' hebben zaterdag in de grensstreek met Limburg opnieuw het einde van de dagmijnbouw geëist en van het gebruik van zeer vervuilende fossiele brandstoffen voor de productie van elektriciteit. De politie was met veel manschappen ter plaatse. De demonstraties ontregelden het treinverkeer in de regio.
Volgens de Rheinische Post blokkeerden de demonstranten onder meer het terrein voor de bruinkoolwinning in Garzweiler. Bij de RWE-energiecentrale Weisweiler, in de buurt van Aken, klommen verscheidene actievoerders op een kolenbunker. Ook was er een betoging bij een aardgascentrale in Düsseldorf. De organisatie zei dat ongeveer 3000 mensen meededen aan deze "burgerlijke ongehoorzaamheid".
Dat treinen niet reden of werden omgeleid, zei een woordvoerster van Ende Gelände, was te danken aan de politie die het betogers wilde bemoeilijken de afgesproken verzamelplaatsen te bereiken. Volgens de politie van Aken was het sluiten van afzonderlijke stations een "tactische maatregel" om bezetting van de bruinkoolmijn door heel veel demonstranten te voorkomen. Commissaris Dirk Weinspach zei gewelddadigheden en illegale activiteiten niet te tolereren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft gezegd dat de Verenigde Staten openstaan voor een gesprek met Iran tijdens de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, maar dat er momenteel geen ontmoeting gepland staat.
8 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - Door een aanval op een gevangenis in het noordwesten van Jemen zijn negen gevangenen om het leven gekomen. Dat meldde een functionaris van de Houthi's dinsdag tegen persbureau Saba, dat door de door Iran gesteunde beweging wordt gecontroleerd.
33 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha dreigen de 6000 inwoners van een door Rusland bezette stad om te komen van de honger en de kou. Hij stelt dat de Russen geen humanitaire hulp toelaten in Olesjky, een plaats in de zuidelijke regio Cherson.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Piotr Serafin (Begroting) heeft een sterk gevoel van déjà-vu tijdens de onderhandelingen over de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Dat zei hij dinsdag tijdens een overleg van EU-lidstaten, waar ministers van Europese Zaken hun standpunten over dat budget nogmaals uiteenzetten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie die naar New York is gereisd voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, is bereid tot indirecte onderhandelingen met de Verenigde Staten over de Straat van Hormuz. Iran zou volgens een functionaris de Straat van Hormuz binnen zeven dagen kunnen heropenen als de Amerikanen hun blokkade opheffen en de militaire druk op het land wegnemen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense energiebedrijf Naftogaz zegt dat een olie- en gasinstallatie in de centrale regio Poltava kritieke schade heeft opgelopen door een Russische aanval. Daarbij zouden ballistische raketten zijn ingezet.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt dat de Verenigde Staten hebben geweigerd om een visum te verlenen aan onderminister van Buitenlandse Zaken Aleksandr Alimov. Hij had de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York willen bijwonen, maar kreeg daar geen toestemming voor. Het Kremlin spreekt van een "onvriendelijke actie".
1 uur geleden