Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse projectontwikkelaar Project bankroet

Duitse projectontwikkelaar Project bankroet

NEURENBERG (ANP/DPA) - Project, een grote Duitse vastgoedontwikkelaar, heeft faillissement aangevraagd. Daardoor komen meerdere miljardenprojecten verspreid over Duitsland stil te liggen.

Volgens advocatenkantoor Schultze & Braun hebben tot nu toe drie van de vier bedrijven van de groep faillissement aangevraagd. Naar verwachting volgt de vierde spoedig. Project is voornamelijk actief in Berlijn, München, Hamburg, het Rijn-Maingebied, het Rijnland en Neurenberg.

"Een belangrijke reden voor het faillissement is de enorme stijging van de bouwkosten als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Het was niet mogelijk om deze kostenstijgingen door te berekenen aan klanten", staat in een verklaring. De advocaten hopen de bedrijfsvoering wel voort te zetten door eventueel het kantoor te reorganiseren.

Onbetaalde facturen

Volgens de website van het bedrijf waren eind juni 120 projecten met een investeringsbedrag van 3,2 miljard euro in uitvoering of in voorbereiding in heel Duitsland.

Project is niet het enige bedrijf in de bouw in Duitsland met financiële problemen. Een snelle stijging van de rente in combinatie met hogere bouwprijzen zorgden de afgelopen maanden voor een reeks faillissementen in de sector.

In heel Duitsland komen steeds meer berichten binnen dat projectontwikkelaars afgewerkte appartementen en huizen niet of pas na maanden kunnen verkopen omdat kopers ze niet kunnen betalen. Als vastgoedontwikkelaars in problemen komen, beperkt de gevolgschade zich niet alleen tot investeerders en kopers. Vaak blijven de bouwbedrijven die werken in opdracht van de ontwikkelaars met onbetaalde facturen achter.

Meer uit Financieel

Stijgende olieprijzen zorgen voor minnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.

3 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt X om zorgen over leeftijdscontroles

DUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.

3 uur geleden
Saudi-Arabië legt energie-installaties stil na aanvallen Houthi's

JAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.

5 uur geleden
Tientallen vluchten op Schiphol geschrapt om Britse storing

SCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.

6 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, Shell wint door hogere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.

7 uur geleden
Britse vluchten vertraagd door storing bij luchtverkeersleiding

LONDEN (ANP/RTR) - Grote Britse luchthavens kampen dinsdag met verstoringen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Daardoor lopen vertrekkende vluchten op onder meer Londen Heathrow vertraging op. Dat geldt ook voor onder meer de Londense luchthavens Gatwick en Stansted en Manchester Airport.

7 uur geleden
Rekenkamer: EU mist eensgezinde aanpak illegale tabakshandel

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU ontbreekt een eensgezinde aanpak van de illegale tabaksproductie en -handel, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Wetgeving tegen illegale tabakshandel verschilt per lidstaat, waar criminele netwerken gebruik van maken. "Door de hoge winst, relatief lage risico's, vanouds milde straffen en kleine pakkans zijn illegale tabaksproducten bijzonder aantrekkelijk voor criminele organisaties", aldus de rekenkamer.

8 uur geleden