Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse projectontwikkelaar Project bankroet

Duitse projectontwikkelaar Project bankroet

NEURENBERG (ANP/DPA) - Project, een grote Duitse vastgoedontwikkelaar, heeft faillissement aangevraagd. Daardoor komen meerdere miljardenprojecten verspreid over Duitsland stil te liggen.

Volgens advocatenkantoor Schultze & Braun hebben tot nu toe drie van de vier bedrijven van de groep faillissement aangevraagd. Naar verwachting volgt de vierde spoedig. Project is voornamelijk actief in Berlijn, München, Hamburg, het Rijn-Maingebied, het Rijnland en Neurenberg.

"Een belangrijke reden voor het faillissement is de enorme stijging van de bouwkosten als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Het was niet mogelijk om deze kostenstijgingen door te berekenen aan klanten", staat in een verklaring. De advocaten hopen de bedrijfsvoering wel voort te zetten door eventueel het kantoor te reorganiseren.

Onbetaalde facturen

Volgens de website van het bedrijf waren eind juni 120 projecten met een investeringsbedrag van 3,2 miljard euro in uitvoering of in voorbereiding in heel Duitsland.

Project is niet het enige bedrijf in de bouw in Duitsland met financiële problemen. Een snelle stijging van de rente in combinatie met hogere bouwprijzen zorgden de afgelopen maanden voor een reeks faillissementen in de sector.

In heel Duitsland komen steeds meer berichten binnen dat projectontwikkelaars afgewerkte appartementen en huizen niet of pas na maanden kunnen verkopen omdat kopers ze niet kunnen betalen. Als vastgoedontwikkelaars in problemen komen, beperkt de gevolgschade zich niet alleen tot investeerders en kopers. Vaak blijven de bouwbedrijven die werken in opdracht van de ontwikkelaars met onbetaalde facturen achter.

Meer uit Financieel

AH verwacht woensdag weer volledige boodschappenbezorging

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verwacht dat vanaf aankomende woensdag alle boodschappen weer bezorgd kunnen worden. De capaciteit is, na een cybersecurityincident van ongeveer twee weken geleden, nog niet terug op het oude niveau. Die ligt momenteel op een derde van normaal.

1 uur geleden
Eerste Russische diesel uit akkoord onderweg naar VS

PRIMORSK (ANP/RTR/AFP) - De eerste Russische diesel uit het akkoord tussen presidenten Vladimir Poetin en Donald Trump is onderweg naar de Verenigde Staten. De bijna 300.000 vaten werden donderdag in de Russische havenstad Primorsk op een middelgrote tanker geladen en zijn vrijdag onderweg naar New York, blijkt uit gegevens van databureaus Kpler en LSEG. De verwachting is dat de olie op 7 november in de VS aankomt.

2 uur geleden
Signalen misbruik PHP komen niet uit Nederland, zegt NCSC

DEN HAAG (ANP) - De signalen van mogelijk misbruik van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP komen niet uit Nederland. Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ontving die signalen uit zijn internationale netwerk en onderzoekt die nu. Volgens een woordvoerder zijn er in Nederland zelf nog geen incidenten gemeld.

3 uur geleden
Heineken roept Britse horeca op in te spelen op afslankmedicijnen

LONDEN (ANP/RTR) - Heineken heeft Britse pubs opgeroepen om in te spelen op de populariteit van afslankmedicijnen, omdat ze anders te veel klandizie en omzet zullen mislopen. In een presentatie die is ingezien door persbureau Reuters erkent de brouwer dat de medicijnen een risico vormen voor de bierverkoop in de horeca.

4 uur geleden
Bedrijvigheid in eurozone vertraagt door onrust in Frankrijk

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in oktober sterker afgezwakt dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit door een stijging van de kosten van bedrijven door de hogere energieprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Een hernieuwde krimp van de economische activiteit in Frankrijk door de politieke onrust in de op een na grootste economie van het eurogebied, drukte ook op de bedrijvigheid.

4 uur geleden
Boodschappenbezorging Albert Heijn hervat

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vrijdag voor het eerst in bijna twee weken weer boodschappen bij mensen thuis. De capaciteit is nog niet terug op het oude niveau. De supermarktketen kan nu een derde van de normale hoeveelheid leveringen aan, laat een woordvoerster weten.

5 uur geleden
Verlichtingsbedrijf Signify flink hoger op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De winst nam echter toe door een teruggave van de ongeldig verklaarde Amerikaanse importheffingen. Ook scherpte het bedrijf de jaarverwachtingen aan. Het aandeel werd bijna 8 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap.

6 uur geleden