Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse projectontwikkelaar Project bankroet

Duitse projectontwikkelaar Project bankroet

NEURENBERG (ANP/DPA) - Project, een grote Duitse vastgoedontwikkelaar, heeft faillissement aangevraagd. Daardoor komen meerdere miljardenprojecten verspreid over Duitsland stil te liggen.

Volgens advocatenkantoor Schultze & Braun hebben tot nu toe drie van de vier bedrijven van de groep faillissement aangevraagd. Naar verwachting volgt de vierde spoedig. Project is voornamelijk actief in Berlijn, München, Hamburg, het Rijn-Maingebied, het Rijnland en Neurenberg.

"Een belangrijke reden voor het faillissement is de enorme stijging van de bouwkosten als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Het was niet mogelijk om deze kostenstijgingen door te berekenen aan klanten", staat in een verklaring. De advocaten hopen de bedrijfsvoering wel voort te zetten door eventueel het kantoor te reorganiseren.

Onbetaalde facturen

Volgens de website van het bedrijf waren eind juni 120 projecten met een investeringsbedrag van 3,2 miljard euro in uitvoering of in voorbereiding in heel Duitsland.

Project is niet het enige bedrijf in de bouw in Duitsland met financiële problemen. Een snelle stijging van de rente in combinatie met hogere bouwprijzen zorgden de afgelopen maanden voor een reeks faillissementen in de sector.

In heel Duitsland komen steeds meer berichten binnen dat projectontwikkelaars afgewerkte appartementen en huizen niet of pas na maanden kunnen verkopen omdat kopers ze niet kunnen betalen. Als vastgoedontwikkelaars in problemen komen, beperkt de gevolgschade zich niet alleen tot investeerders en kopers. Vaak blijven de bouwbedrijven die werken in opdracht van de ontwikkelaars met onbetaalde facturen achter.

Meer uit Financieel

Chipaandelen toch weer in de verkoop in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen de handel uitgegaan, waarbij vooral techaandelen omlaag gingen. Beleggers deden relatief dure chipfondsen in de verkoop, mogelijk om zich meer te richten op andere sectoren die binnenkort kunnen profiteren van een veerkrachtige Amerikaanse economie. Tegelijkertijd bleven de spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten boven de markt hangen.

4 uur geleden
Rabo verwacht geen verdere stijging huizenprijzen meer dit jaar

UTRECHT (ANP) - De prijsstijging van bestaande koopwoningen op de krappe huizenmarkt vlakt in de rest van dit jaar af tot nul, verwachten economen van RaboResearch. Dat komt volgens hen deels doordat de economische omstandigheden zijn verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten vergeleken met de voorspellingen van eerder dit jaar.

5 uur geleden
Anthropic stelt krachtigste AI-model beschikbaar met 'vangrails'

SAN FRANCISCO (ANP) - Anthropic zet zijn krachtigste AI-model op de markt, maar wel met veiligheidswaarborgen. Dat moet voorkomen dat het model wordt gebruikt voor geavanceerde cyberaanvallen of de ontwikkeling van biologische wapens, stelt het bedrijf. Eerder ontstond veel commotie om het Mythos-model, omdat het razendsnel zwakke plekken in softwarebeveiliging kon opsporen en zo ook voor cybercriminelen een machtig wapen kon worden.

5 uur geleden
Sportautomerk Spyker maakt jaren na faillissement doorstart

LIJNDEN (ANP) - Het failliete Nederlandse sportwagenmerk Spyker maakt een doorstart met de Oekraïense ondernemer Volodymyr Nosov. Hij heeft een "aanzienlijk" belang genomen in het merk en wordt daarmee mede-eigenaar.

7 uur geleden
Chipfondsen op Amsterdamse beurs leveren koerswinst weer in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is met een bescheiden winst gesloten. Chipbedrijven gaven veel van hun eerdere winsten prijs, nadat in New York grote chipfabrikanten ook terrein hadden prijsgegeven. Beleggers wachtten daarnaast af hoeveel waarde ze moeten hechten aan de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat onderhandelingen over vrede in het Midden-Oosten in de laatste fase zitten.

9 uur geleden
Brussel dwingt Meta AI-concurrenten toegang te geven tot WhatsApp

BRUSSEL (ANP/RTR) - Meta moet van de Europese Commissie concurrerende AI-hulpmiddelen voorlopig gratis toegang geven tot WhatsApp. Brussel onderzoekt of de manier waarop het Amerikaanse techbedrijf andere AI-hulpmiddelen toegang tot het berichtenplatform verhindert, in strijd is met Europese mededingingsregels. Meta moet van Brussel toegang geven tot het onderzoek is afgerond.

9 uur geleden
CBb schrapt boetes Philip Morris om overtreden ban tabaksreclame

DEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft twee boetes voor tabaksfabrikant Philip Morris van samen 160.000 euro geschrapt. In 2020 en 2021 had de toenmalige minister van Volksgezondheid in totaal acht boetes opgelegd aan de fabrikant van onder meer Marlboro- en L&M-sigaretten voor het overtreden van het reclameverbod voor tabaksproducten. Maar de hoogste rechter op het gebied van het economisch bestuursrecht oordeelt dat het aanbod om zijn product IQOS een maand te proberen voor een lager bedrag geen tabaksreclame is.

10 uur geleden