Duitse president wel, koning niet naar Duits-Nederlands korps
MÜNSTER (ANP) - Hoog bezoek voor het Duits-Nederlandse legerkorps in het West-Duitse Münster. De Duitse president Frank-Walter Steinmeier gaat er dinsdag op bezoek omdat het korps 25 jaar bestaat. Eigenlijk had koning Willem-Alexander er bij willen zijn, maar hij zag ervan af door de coronacrisis.
Het besluit om niet te gaan werd in overleg met de Duitse autoriteiten genomen. Duitsland verklaarde de provincies Zuid- en Noord-Holland tot risicogebied en de koning woont in Zuid-Holland. Het zou het eerste officiële bezoek van de vorst aan het buitenland zijn geweest in coronatijd.
Steinmeier gaat nu ook noodgedwongen alleen naar het universiteitsziekenhuis van Münster dat eerder dit jaar Nederlandse coronapatiënten opving.
Meer uit Buitenland
CHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.
11 minuten geledenMERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.
1 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
8 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
8 uur geleden