Duitse president haalt AstraZeneca-prik na onrust over vaccin
BERLIJN (ANP) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier (65) heeft donderdag zijn eerste dosis van het AstraZeneca-vaccin toegediend gekregen in het legerziekenhuis in Berlijn. Hij riep zijn landgenoten in een verklaring op ook een prik te halen.
Duitsland besloot dinsdag alleen nog 60-plussers met het middel van de Brits-Zweedse farmaceut in te enten na meldingen van zeldzame, maar zeer ernstige bijwerkingen", zoals bloedstolsels in de hersenen, vooral bij vrouwen jonger dan 55 jaar. Het vertrouwen in het AstraZeneca-vaccin kreeg daarmee een nieuwe knauw, maar het staatshoofd doet niet moeilijk.
"Ik vertrouw de in Duitsland toegelaten vaccinatiemiddelen", aldus Steinmeier. "Het inenten is de beslissende stap op de weg uit de pandemie. Maakt u gebruik van de mogelijkheden. Doe mee."
Seehofer
Minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer (71) wil het AstraZeneca-vaccin niet. Hij zegt tegen de krant Bild de oproep van gezondheidsminister Jens Spahn aan ouderen om dat vaccin te halen, naast zich neer te leggen. "Ik laat me niet betuttelen."
De 40-jarige Spahn zei donderdag dat hij het AstraZeneca-vaccin wel zou nemen "als het zijn beurt is". Bondskanselier Angela Merkel (66) heeft eerder ook gezegd zich te laten inenten met het middel als het haar beurt is.
Regels na Pasen gewijzigd
Het coronavirus is nog niet onder controle in de Duitse hoofdstad. Het stadsbestuur van Berlijn besloot donderdag de contactregels aan te scherpen. Vanaf vrijdag mogen mensen tussen 21.00 uur en 05.00 uur buiten met maximaal twee mensen samen zijn, meldt persbureau DPA.
De regels voor overdag worden na Pasen gewijzigd. Bij bijeenkomsten thuis en buiten mogen nu maximaal vijf personen uit twee verschillende huishoudens bijeenkomen, kinderen niet meegeteld. Vanaf dinsdag mag nog maar één persoon een ander huishouden bezoeken. Na 21.00 uur is ook dat niet meer toegestaan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse nucleaire installatie Natanz is getroffen door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Hierbij zouden volgens het land geen radioactieve materialen zijn vrijgekomen. Iran meldde begin maart ook dat de kerncentrale was getroffen.
1 uur geledenTSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
14 uur geleden