Duitse president haalt AstraZeneca-prik na onrust over vaccin
BERLIJN (ANP) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier (65) heeft donderdag zijn eerste dosis van het AstraZeneca-vaccin toegediend gekregen in het legerziekenhuis in Berlijn. Hij riep zijn landgenoten in een verklaring op ook een prik te halen.
Duitsland besloot dinsdag alleen nog 60-plussers met het middel van de Brits-Zweedse farmaceut in te enten na meldingen van zeldzame, maar zeer ernstige bijwerkingen", zoals bloedstolsels in de hersenen, vooral bij vrouwen jonger dan 55 jaar. Het vertrouwen in het AstraZeneca-vaccin kreeg daarmee een nieuwe knauw, maar het staatshoofd doet niet moeilijk.
"Ik vertrouw de in Duitsland toegelaten vaccinatiemiddelen", aldus Steinmeier. "Het inenten is de beslissende stap op de weg uit de pandemie. Maakt u gebruik van de mogelijkheden. Doe mee."
Seehofer
Minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer (71) wil het AstraZeneca-vaccin niet. Hij zegt tegen de krant Bild de oproep van gezondheidsminister Jens Spahn aan ouderen om dat vaccin te halen, naast zich neer te leggen. "Ik laat me niet betuttelen."
De 40-jarige Spahn zei donderdag dat hij het AstraZeneca-vaccin wel zou nemen "als het zijn beurt is". Bondskanselier Angela Merkel (66) heeft eerder ook gezegd zich te laten inenten met het middel als het haar beurt is.
Regels na Pasen gewijzigd
Het coronavirus is nog niet onder controle in de Duitse hoofdstad. Het stadsbestuur van Berlijn besloot donderdag de contactregels aan te scherpen. Vanaf vrijdag mogen mensen tussen 21.00 uur en 05.00 uur buiten met maximaal twee mensen samen zijn, meldt persbureau DPA.
De regels voor overdag worden na Pasen gewijzigd. Bij bijeenkomsten thuis en buiten mogen nu maximaal vijf personen uit twee verschillende huishoudens bijeenkomen, kinderen niet meegeteld. Vanaf dinsdag mag nog maar één persoon een ander huishouden bezoeken. Na 21.00 uur is ook dat niet meer toegestaan.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
10 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
10 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
11 uur geleden