Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse president haalt AstraZeneca-prik na onrust over vaccin

Duitse president haalt AstraZeneca-prik na onrust over vaccin

BERLIJN (ANP) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier (65) heeft donderdag zijn eerste dosis van het AstraZeneca-vaccin toegediend gekregen in het legerziekenhuis in Berlijn. Hij riep zijn landgenoten in een verklaring op ook een prik te halen.

Duitsland besloot dinsdag alleen nog 60-plussers met het middel van de Brits-Zweedse farmaceut in te enten na meldingen van zeldzame, maar zeer ernstige bijwerkingen", zoals bloedstolsels in de hersenen, vooral bij vrouwen jonger dan 55 jaar. Het vertrouwen in het AstraZeneca-vaccin kreeg daarmee een nieuwe knauw, maar het staatshoofd doet niet moeilijk.

"Ik vertrouw de in Duitsland toegelaten vaccinatiemiddelen", aldus Steinmeier. "Het inenten is de beslissende stap op de weg uit de pandemie. Maakt u gebruik van de mogelijkheden. Doe mee."

Seehofer

Minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer (71) wil het AstraZeneca-vaccin niet. Hij zegt tegen de krant Bild de oproep van gezondheidsminister Jens Spahn aan ouderen om dat vaccin te halen, naast zich neer te leggen. "Ik laat me niet betuttelen."

De 40-jarige Spahn zei donderdag dat hij het AstraZeneca-vaccin wel zou nemen "als het zijn beurt is". Bondskanselier Angela Merkel (66) heeft eerder ook gezegd zich te laten inenten met het middel als het haar beurt is.

Regels na Pasen gewijzigd

Het coronavirus is nog niet onder controle in de Duitse hoofdstad. Het stadsbestuur van Berlijn besloot donderdag de contactregels aan te scherpen. Vanaf vrijdag mogen mensen tussen 21.00 uur en 05.00 uur buiten met maximaal twee mensen samen zijn, meldt persbureau DPA.

De regels voor overdag worden na Pasen gewijzigd. Bij bijeenkomsten thuis en buiten mogen nu maximaal vijf personen uit twee verschillende huishoudens bijeenkomen, kinderen niet meegeteld. Vanaf dinsdag mag nog maar één persoon een ander huishouden bezoeken. Na 21.00 uur is ook dat niet meer toegestaan.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Europese ambassadeurs om terreurlijst

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.

16 minuten geleden
Trump dreigt met rechtszaak tegen 'loser Noah' na Grammy Awards

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.

32 minuten geleden
Grensovergang Rafah in beide richtingen heropend

RAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.

33 minuten geleden
Kendrick Lamar is rapper met de meeste Grammy's

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.

3 uur geleden
Trump: VS en Cuba onderhandelen over akkoord 'op hoogste niveau'

MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.

7 uur geleden
Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

14 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

16 uur geleden