Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse president haalt AstraZeneca-prik na onrust over vaccin

Duitse president haalt AstraZeneca-prik na onrust over vaccin

BERLIJN (ANP) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier (65) heeft donderdag zijn eerste dosis van het AstraZeneca-vaccin toegediend gekregen in het legerziekenhuis in Berlijn. Hij riep zijn landgenoten in een verklaring op ook een prik te halen.

Duitsland besloot dinsdag alleen nog 60-plussers met het middel van de Brits-Zweedse farmaceut in te enten na meldingen van zeldzame, maar zeer ernstige bijwerkingen", zoals bloedstolsels in de hersenen, vooral bij vrouwen jonger dan 55 jaar. Het vertrouwen in het AstraZeneca-vaccin kreeg daarmee een nieuwe knauw, maar het staatshoofd doet niet moeilijk.

"Ik vertrouw de in Duitsland toegelaten vaccinatiemiddelen", aldus Steinmeier. "Het inenten is de beslissende stap op de weg uit de pandemie. Maakt u gebruik van de mogelijkheden. Doe mee."

Seehofer

Minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer (71) wil het AstraZeneca-vaccin niet. Hij zegt tegen de krant Bild de oproep van gezondheidsminister Jens Spahn aan ouderen om dat vaccin te halen, naast zich neer te leggen. "Ik laat me niet betuttelen."

De 40-jarige Spahn zei donderdag dat hij het AstraZeneca-vaccin wel zou nemen "als het zijn beurt is". Bondskanselier Angela Merkel (66) heeft eerder ook gezegd zich te laten inenten met het middel als het haar beurt is.

Regels na Pasen gewijzigd

Het coronavirus is nog niet onder controle in de Duitse hoofdstad. Het stadsbestuur van Berlijn besloot donderdag de contactregels aan te scherpen. Vanaf vrijdag mogen mensen tussen 21.00 uur en 05.00 uur buiten met maximaal twee mensen samen zijn, meldt persbureau DPA.

De regels voor overdag worden na Pasen gewijzigd. Bij bijeenkomsten thuis en buiten mogen nu maximaal vijf personen uit twee verschillende huishoudens bijeenkomen, kinderen niet meegeteld. Vanaf dinsdag mag nog maar één persoon een ander huishouden bezoeken. Na 21.00 uur is ook dat niet meer toegestaan.

Meer uit Buitenland

Teheran arresteert 466 mensen om zaaien van onrust

TEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.

6 minuten geleden
Moldavië: belangrijkste hoogspanningslijn met Europa verbroken

CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.

1 uur geleden
Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

6 uur geleden
Opnieuw aanvallen met drones en raketten gemeld in Midden-Oosten

TEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.

6 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

10 uur geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

10 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

13 uur geleden