Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse president dankt Xi Jinping voor veroordelen kerndreiging

Duitse president dankt Xi Jinping voor veroordelen kerndreiging

BERLIJN/BEIJING (ANP) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier heeft dinsdag een uur gebeld met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Steinmeier bedankte Xi voor het "ondubbelzinnige afwijzen" van de Russische dreigementen met kernwapens. De Duitse president hoopt dat China zijn invloed op Rusland zal gebruiken om een einde aan de oorlog in Oekraïne te maken.

Ze belden met elkaar vanwege het vijftigjarige jubileum van de betrekkingen tussen hun beide landen, maar de oorlog in Oekraïne stond centraal in het gesprek. Europa en China hebben in de ogen van Steinmeier een gezamenlijk belang in Oekraïne: het bewaken van de soevereiniteit van dat land. Berlijn zal Kiev blijven steunen in de strijd en "niet wijken voor Russische dreigingen". Vorige maand was de Duitse bondskanselier Olaf Scholz op bezoek in China om de banden aan te halen.

Beijing heeft zich sinds het begin van de oorlog niet hard uitgesproken tegen de oorlog van Rusland. Wel heeft het regelmatig opgeroepen tot de-escalatie en een diplomatieke oplossing. Op de G20-top in Bali kwam het vorige maand wel tot een gezamenlijke slotverklaring met China waarin staat dat de dreiging met het gebruik van kernwapens ontoelaatbaar is. De Russische president Vladimir Poetin had gesuggereerd dat kernwapens een optie zouden zijn als zijn land wordt aangevallen.

Meer uit Buitenland

Poolse oud-minister van Justitie krijgt asiel in Hongarije

WARSCHAU (ANP/RTR) - De voormalige Poolse minister van Justitie Zbigniew Ziobro heeft asiel gekregen in Hongarije. Dat meldt de oud-bewindsman op X. In zijn bericht spreekt hij zijn dank uit voor de regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en hekelt hij die van de Poolse premier Donald Tusk vanwege de lopende onderzoeken naar hem.

12 minuten geleden
One Battle After Another grote winnaar bij Golden Globes

LOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.

2 uur geleden
Bosbranden in zuiden van Argentinië

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - In het zuiden van Argentinië woeden verschillende bosbranden die volgens de autoriteiten inmiddels ruim 15.000 hectare natuur in de as hebben gelegd. De grootste brand woedt sinds een week bij het kleine plaatsje Chubut in het Andesgebergte. Daar is zo'n 12.000 hectare in vlammen opgegaan.

4 uur geleden
Iraanse oud-kroonprins roept leger op kant van het volk te kiezen

TEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalige kroonprins Reza Pahlavi heeft de Iraanse veiligheidsdiensten, het leger en andere overheidsmedewerkers in Iran opgeroepen "de kant van het volk te kiezen". "Kies voor het volk of kies voor medeplichtigheid aan moord op het volk", zei hij in een videoboodschap op sociale media.

4 uur geleden
Zes offpiste-skiërs gedood dit weekend door lawines Franse Alpen

PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.

12 uur geleden
Israël doodt drie Palestijnen in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.

13 uur geleden
Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

13 uur geleden