Duitse president dankt Xi Jinping voor veroordelen kerndreiging
BERLIJN/BEIJING (ANP) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier heeft dinsdag een uur gebeld met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Steinmeier bedankte Xi voor het "ondubbelzinnige afwijzen" van de Russische dreigementen met kernwapens. De Duitse president hoopt dat China zijn invloed op Rusland zal gebruiken om een einde aan de oorlog in Oekraïne te maken.
Ze belden met elkaar vanwege het vijftigjarige jubileum van de betrekkingen tussen hun beide landen, maar de oorlog in Oekraïne stond centraal in het gesprek. Europa en China hebben in de ogen van Steinmeier een gezamenlijk belang in Oekraïne: het bewaken van de soevereiniteit van dat land. Berlijn zal Kiev blijven steunen in de strijd en "niet wijken voor Russische dreigingen". Vorige maand was de Duitse bondskanselier Olaf Scholz op bezoek in China om de banden aan te halen.
Beijing heeft zich sinds het begin van de oorlog niet hard uitgesproken tegen de oorlog van Rusland. Wel heeft het regelmatig opgeroepen tot de-escalatie en een diplomatieke oplossing. Op de G20-top in Bali kwam het vorige maand wel tot een gezamenlijke slotverklaring met China waarin staat dat de dreiging met het gebruik van kernwapens ontoelaatbaar is. De Russische president Vladimir Poetin had gesuggereerd dat kernwapens een optie zouden zijn als zijn land wordt aangevallen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.
3 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.
8 uur geledenTYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.
8 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."
11 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.
12 uur geleden