Duitse president dankt Xi Jinping voor veroordelen kerndreiging
BERLIJN/BEIJING (ANP) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier heeft dinsdag een uur gebeld met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Steinmeier bedankte Xi voor het "ondubbelzinnige afwijzen" van de Russische dreigementen met kernwapens. De Duitse president hoopt dat China zijn invloed op Rusland zal gebruiken om een einde aan de oorlog in Oekraïne te maken.
Ze belden met elkaar vanwege het vijftigjarige jubileum van de betrekkingen tussen hun beide landen, maar de oorlog in Oekraïne stond centraal in het gesprek. Europa en China hebben in de ogen van Steinmeier een gezamenlijk belang in Oekraïne: het bewaken van de soevereiniteit van dat land. Berlijn zal Kiev blijven steunen in de strijd en "niet wijken voor Russische dreigingen". Vorige maand was de Duitse bondskanselier Olaf Scholz op bezoek in China om de banden aan te halen.
Beijing heeft zich sinds het begin van de oorlog niet hard uitgesproken tegen de oorlog van Rusland. Wel heeft het regelmatig opgeroepen tot de-escalatie en een diplomatieke oplossing. Op de G20-top in Bali kwam het vorige maand wel tot een gezamenlijke slotverklaring met China waarin staat dat de dreiging met het gebruik van kernwapens ontoelaatbaar is. De Russische president Vladimir Poetin had gesuggereerd dat kernwapens een optie zouden zijn als zijn land wordt aangevallen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
8 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
10 uur geleden