Duitse politiek ruziet over opening hotels met Kerstmis
BERLIJN (ANP) - De Duitse politiek ruziet over de opening van hotels tijdens de feestdagen in deze coronatijd. Bondkanselier Merkel vindt het maar niets dat sommige deelstaten hotelovernachtingen willen toestaan. Ze kritiseert dergelijke plannen vooral voor grote steden en andere gebieden waar veel besmettingen zijn.
Merkel en de deelstaten kwamen onlangs weliswaar overeen de coronaregels tijdens Kerstmis te versoepelen. Daardoor is tijdelijk meer bezoek mogelijk. Maar Merkel kon zich toen niet voorstellen dat uitgerekend zwaar getroffen regio's de hotels en pensions willen openen, citeren Duitse media de regeringsleider. Ze toont zich onaangenaam verrast over het besluit van sommige deelstaten.
De hotelovernachtingen zijn bedoeld voor personen die hun familie willen bezoeken. Maar hoe is dat te controleren, vraagt Merkel zich af. Het kunnen net zo goed toeristen zijn en dat is niet de bedoeling, zo de bondskanselier. Ze heeft woensdag opnieuw overleg met de leiders van de deelstaten.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
11 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
14 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
15 uur geleden