Duitse politiebond is tegen grenscontroles bij Polen en Tsjechië
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse politievakbond GdP vindt het niet verstandig om weer vaste controles in te voeren aan de grens met Polen en Tsjechië. De bond reageert daarmee op uitspraken van de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser, die het toezicht wil aanscherpen in de strijd tegen mensensmokkel. Volgens haar woordvoerder zijn extra politiecontroles een optie.
"Als GdP spreken we ons uit tegen fysieke, vaste grenscontroles omdat we dit niet als effectief politiewerk zien", zegt Erika Krause-Schöne van de politievakbond in de Rheinische Post. Volgens haar zouden de smokkelaars simpelweg omrijden. Ze pleit voor "wendbaarheid aan de grens". Regionale bestuurders hebben ook gewaarschuwd voor lange files en hoge kosten van dit soort controles.
Net als in Nederland zijn ook in Duitsland hoge migratiecijfers aanleiding voor politieke discussie. Duitse gemeenten hebben hun zorgen geuit over het toenemende aantal mensen dat asiel aanvraagt in Duitsland. Tot eind augustus waren er 204.000 aanvragen gedaan, 77 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. De gemeenten zeggen te vrezen dat ze die aantallen niet aankunnen. De christendemocraten van de CDU hebben opgeroepen tot een immigratieplafond. De Beierse premier Markus Söder (CSU, de zusterpartij van de CDU) stelt voor om een grens te trekken bij 200.000 mensen.
Limieten zijn juridisch niet mogelijk, benadrukte Faeser. Ze wees er ook op dat maatregelen tegen mensensmokkel in de grensgebieden de voorbije periode al aangescherpt zijn. De nieuwe maatregelen aan de grens zullen daar volgens haar nauw mee moeten samenhangen. Ze zegt ook samenwerking te zoeken met de Poolse en Tsjechische autoriteiten en met hen ook de rol van de grenspolitie te bespreken.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
5 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
11 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
11 uur geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
12 uur geleden