Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse politiebond is tegen grenscontroles bij Polen en Tsjechië

Duitse politiebond is tegen grenscontroles bij Polen en Tsjechië

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse politievakbond GdP vindt het niet verstandig om weer vaste controles in te voeren aan de grens met Polen en Tsjechië. De bond reageert daarmee op uitspraken van de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser, die het toezicht wil aanscherpen in de strijd tegen mensensmokkel. Volgens haar woordvoerder zijn extra politiecontroles een optie.

"Als GdP spreken we ons uit tegen fysieke, vaste grenscontroles omdat we dit niet als effectief politiewerk zien", zegt Erika Krause-Schöne van de politievakbond in de Rheinische Post. Volgens haar zouden de smokkelaars simpelweg omrijden. Ze pleit voor "wendbaarheid aan de grens". Regionale bestuurders hebben ook gewaarschuwd voor lange files en hoge kosten van dit soort controles.

Net als in Nederland zijn ook in Duitsland hoge migratiecijfers aanleiding voor politieke discussie. Duitse gemeenten hebben hun zorgen geuit over het toenemende aantal mensen dat asiel aanvraagt in Duitsland. Tot eind augustus waren er 204.000 aanvragen gedaan, 77 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. De gemeenten zeggen te vrezen dat ze die aantallen niet aankunnen. De christendemocraten van de CDU hebben opgeroepen tot een immigratieplafond. De Beierse premier Markus Söder (CSU, de zusterpartij van de CDU) stelt voor om een grens te trekken bij 200.000 mensen.

Limieten zijn juridisch niet mogelijk, benadrukte Faeser. Ze wees er ook op dat maatregelen tegen mensensmokkel in de grensgebieden de voorbije periode al aangescherpt zijn. De nieuwe maatregelen aan de grens zullen daar volgens haar nauw mee moeten samenhangen. Ze zegt ook samenwerking te zoeken met de Poolse en Tsjechische autoriteiten en met hen ook de rol van de grenspolitie te bespreken.

Meer uit Buitenland

Braziliaanse president ondergaat bestralingstherapie

SÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.

10 minuten geleden
VK breekt hitterecord voor de maand mei

LONDEN (ANP/AFP/DPA) - In het Verenigd Koninkrijk werd maandag het record voor de warmste dag in mei verbroken. Volgens het nationale weerbureau liep de temperatuur in de buurt van Londen op tot 33,5 graden. Het vorige record voor de warmste dag in mei was 32,8 graden. Die temperatuur werd in zowel 1922 als in 1944 gemeten.

2 uur geleden
Rusland roept buitenlandse burgers op Kyiv te verlaten

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft buitenlandse burgers en diplomaten maandag opgeroepen om Kyiv "zo snel mogelijk" te verlaten. Volgens het ministerie is Rusland van plan om meer aanvallen uit te voeren op de Oekraïense hoofdstad, waaronder een reeks systematische aanvallen op defensie-industriefaciliteiten.

3 uur geleden
Doden door Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Door een Israëlische luchtaanval op een vluchtelingenkamp in het zuiden van de Gazastrook zijn zeker twee mensen gedood, onder wie een 6-jarig meisje. Zeventien mensen raakten gewond, melden Palestijnse gezondheidsfunctionarissen.

5 uur geleden
Iraanse delegatie aangekomen in Qatar voor onderhandelingen

DOHA (ANP/AFP) - Een delegatie Iraanse hoogwaardigheidsbekleders is maandag aangekomen in de Qatarese hoofdstad Doha. Dat meldt persbureau AFP op basis van een ingewijde. Het zou gaan om onder anderen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, buitenlandminister Abbas Araghchi en een topman van de Iraanse centrale bank.

5 uur geleden
Gratie voor veroordeeld Cambodjaans oppositiekopstuk Kem Sokha

PHNOM PENH (ANP/AFP) - De veroordeelde Cambodjaanse oppositieleider Kem Sokha heeft gratie gekregen. Dat meldt senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op sociale media. Kem Sokha werd in 2023 veroordeeld tot 27 jaar huisarrest voor verraad.

5 uur geleden
Kremlin noemt aanvallen op Kyiv vergelding, blijft aanvallen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland zegt Kyiv te blijven aanvallen bij wijze van vergelding voor een vermeende aanval op studentenhuisvesting in de bezette Oekraïense regio Loehansk. Bij die aanval van vrijdag zouden volgens het Kremlin 21 doden zijn gevallen, onder wie veel jonge vrouwen.

6 uur geleden