Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse politiebond is tegen grenscontroles bij Polen en Tsjechië

Duitse politiebond is tegen grenscontroles bij Polen en Tsjechië

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse politievakbond GdP vindt het niet verstandig om weer vaste controles in te voeren aan de grens met Polen en Tsjechië. De bond reageert daarmee op uitspraken van de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser, die het toezicht wil aanscherpen in de strijd tegen mensensmokkel. Volgens haar woordvoerder zijn extra politiecontroles een optie.

"Als GdP spreken we ons uit tegen fysieke, vaste grenscontroles omdat we dit niet als effectief politiewerk zien", zegt Erika Krause-Schöne van de politievakbond in de Rheinische Post. Volgens haar zouden de smokkelaars simpelweg omrijden. Ze pleit voor "wendbaarheid aan de grens". Regionale bestuurders hebben ook gewaarschuwd voor lange files en hoge kosten van dit soort controles.

Net als in Nederland zijn ook in Duitsland hoge migratiecijfers aanleiding voor politieke discussie. Duitse gemeenten hebben hun zorgen geuit over het toenemende aantal mensen dat asiel aanvraagt in Duitsland. Tot eind augustus waren er 204.000 aanvragen gedaan, 77 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. De gemeenten zeggen te vrezen dat ze die aantallen niet aankunnen. De christendemocraten van de CDU hebben opgeroepen tot een immigratieplafond. De Beierse premier Markus Söder (CSU, de zusterpartij van de CDU) stelt voor om een grens te trekken bij 200.000 mensen.

Limieten zijn juridisch niet mogelijk, benadrukte Faeser. Ze wees er ook op dat maatregelen tegen mensensmokkel in de grensgebieden de voorbije periode al aangescherpt zijn. De nieuwe maatregelen aan de grens zullen daar volgens haar nauw mee moeten samenhangen. Ze zegt ook samenwerking te zoeken met de Poolse en Tsjechische autoriteiten en met hen ook de rol van de grenspolitie te bespreken.

Meer uit Buitenland

Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

5 minuten geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

28 minuten geleden
Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

1 uur geleden
VS: tot 10 miljoen dollar voor gouden tip Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.

2 uur geleden
Media: VS sturen maritieme versterking richting Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.

3 uur geleden
Israël bevestigt duizenden aanvallen op Iran en Libanon

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.

4 uur geleden
Groenlandse regeringspartij Siumut trekt zich terug uit coalitie

NUUK (ANP/RTR) - De sociaaldemocratische Siumut-partij trekt zich terug uit de Groenlandse coalitie. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen. Het vertrek betekent dat buitenlandminister Vivian Motzfeldt, die bekendheid verwierf om haar rol in het Amerikaanse dispuut over het semiautonome eiland, van het toneel verdwijnt.

5 uur geleden