Duitse politiebond is tegen grenscontroles bij Polen en Tsjechië
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse politievakbond GdP vindt het niet verstandig om weer vaste controles in te voeren aan de grens met Polen en Tsjechië. De bond reageert daarmee op uitspraken van de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser, die het toezicht wil aanscherpen in de strijd tegen mensensmokkel. Volgens haar woordvoerder zijn extra politiecontroles een optie.
"Als GdP spreken we ons uit tegen fysieke, vaste grenscontroles omdat we dit niet als effectief politiewerk zien", zegt Erika Krause-Schöne van de politievakbond in de Rheinische Post. Volgens haar zouden de smokkelaars simpelweg omrijden. Ze pleit voor "wendbaarheid aan de grens". Regionale bestuurders hebben ook gewaarschuwd voor lange files en hoge kosten van dit soort controles.
Net als in Nederland zijn ook in Duitsland hoge migratiecijfers aanleiding voor politieke discussie. Duitse gemeenten hebben hun zorgen geuit over het toenemende aantal mensen dat asiel aanvraagt in Duitsland. Tot eind augustus waren er 204.000 aanvragen gedaan, 77 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. De gemeenten zeggen te vrezen dat ze die aantallen niet aankunnen. De christendemocraten van de CDU hebben opgeroepen tot een immigratieplafond. De Beierse premier Markus Söder (CSU, de zusterpartij van de CDU) stelt voor om een grens te trekken bij 200.000 mensen.
Limieten zijn juridisch niet mogelijk, benadrukte Faeser. Ze wees er ook op dat maatregelen tegen mensensmokkel in de grensgebieden de voorbije periode al aangescherpt zijn. De nieuwe maatregelen aan de grens zullen daar volgens haar nauw mee moeten samenhangen. Ze zegt ook samenwerking te zoeken met de Poolse en Tsjechische autoriteiten en met hen ook de rol van de grenspolitie te bespreken.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
1 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
1 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
3 uur geleden