Duitse politiebond is tegen grenscontroles bij Polen en Tsjechië
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse politievakbond GdP vindt het niet verstandig om weer vaste controles in te voeren aan de grens met Polen en Tsjechië. De bond reageert daarmee op uitspraken van de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser, die het toezicht wil aanscherpen in de strijd tegen mensensmokkel. Volgens haar woordvoerder zijn extra politiecontroles een optie.
"Als GdP spreken we ons uit tegen fysieke, vaste grenscontroles omdat we dit niet als effectief politiewerk zien", zegt Erika Krause-Schöne van de politievakbond in de Rheinische Post. Volgens haar zouden de smokkelaars simpelweg omrijden. Ze pleit voor "wendbaarheid aan de grens". Regionale bestuurders hebben ook gewaarschuwd voor lange files en hoge kosten van dit soort controles.
Net als in Nederland zijn ook in Duitsland hoge migratiecijfers aanleiding voor politieke discussie. Duitse gemeenten hebben hun zorgen geuit over het toenemende aantal mensen dat asiel aanvraagt in Duitsland. Tot eind augustus waren er 204.000 aanvragen gedaan, 77 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. De gemeenten zeggen te vrezen dat ze die aantallen niet aankunnen. De christendemocraten van de CDU hebben opgeroepen tot een immigratieplafond. De Beierse premier Markus Söder (CSU, de zusterpartij van de CDU) stelt voor om een grens te trekken bij 200.000 mensen.
Limieten zijn juridisch niet mogelijk, benadrukte Faeser. Ze wees er ook op dat maatregelen tegen mensensmokkel in de grensgebieden de voorbije periode al aangescherpt zijn. De nieuwe maatregelen aan de grens zullen daar volgens haar nauw mee moeten samenhangen. Ze zegt ook samenwerking te zoeken met de Poolse en Tsjechische autoriteiten en met hen ook de rol van de grenspolitie te bespreken.
Meer uit Buitenland
MUSCAT (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun eerste overleg sinds lange tijd beëindigd. Volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken is afgesproken door te gaan met de onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.
6 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.
7 uur geleden