
Duitse politie voorkomt bloedbad op twee scholen
ESSEN (ANP/DPA) - Met de aanhouding van een 16-jarige jongen heeft de politie in de Duitse stad Essen naar eigen zeggen aanslagen op twee scholen voorkomen.
De jongen werd donderdagochtend vroeg van zijn bed gelicht door een zwaarbewapend arrestatieteam. Hij zou van plan zijn geweest om aanslagen te plegen op zijn huidige school, het Don-Bosco-Gymnasium, en een school waar hij eerder leerling was. Beide scholen zijn de hele donderdag dicht. De politie doet er nog onderzoek.
In het huis van de jongen vond de politie allerlei wapentuig en ook veel "xenofoob en rechts-extremistisch materiaal", zei Herbert Reul, de minister van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Noordrijn-Westfalen, op een persconferentie. Er lagen onder meer een kruisboog met pijlen, een zelfgebouwd vuurwapen en allerlei spullen om bommen mee te maken, zoals explosieve stoffen en buizen, waarvan sommige waren gevuld met spijkers. Maar ontstekers waren er niet, zei Reul. Ook bezat de jongen "SS-runen en extreemrechtse, antisemitische en anti-islamitische geschriften".
De politie werd getipt door een medescholier, aan wie de 16-jarige had verteld dat hij bommen wilde plaatsen op zijn school. Waarom is niet bekend, maar Reul denkt dat dit kan worden uitgelegd als een schreeuw om aandacht. "Er zijn aanwijzingen dat de jongen grote psychische problemen en zelfmoordgedachten had."
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement gezegd dat hij "wezenlijke veranderingen" in de samenleving voorziet. De beslissingen die voor ons liggen, gaan volgens de kanselier "niet om details, maar om zeer wezenlijke zaken". Merz sprak tijdens het algemene debat over zijn regeringsbegroting.
29 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe tijdelijke vluchtroute te openen waar bewoners van Gaza-Stad gebruik van kunnen maken. De aankondiging komt een dag nadat Israël het grondoffensief in Gaza is gestart.
44 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Joelia Navalnaja, de weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny, zegt dat uit tests is gebleken dat haar man is vergiftigd. Ze schrijft op X dat het is gelukt om biologisch materiaal van Navalny uit Rusland te smokkelen en dat twee laboratoria onafhankelijk van elkaar tot de conclusie zijn gekomen dat het gaat om vergiftiging.
55 minuten geledenCUSCO (ANP/AFP) - De Peruaanse autoriteiten evacueren honderden toeristen uit de beroemde Inkaruïnes van Machu Picchu. Dinsdag zijn ongeveer 1550 toeristen geëvacueerd en er zitten er nog steeds negenhonderd vast. De historische plek op meer dan 2400 meter hoogte ligt geïsoleerd in de Andes. Een plaatselijke ruzie over de exploitatie van buslijnen heeft sinds maandag betogers op de been gebracht die spoorrails blokkeren van de trein die toeristen van en naar Aguas Calientes in de buurt van de voormalige Inkahoofdstad Machu Picchu brengt.
1 uur geledenSEHNDE (ANP/AFP) - Christian Brückner, de hoofdverdachte in de verdwijningszaak van het Britse meisje Madeleine McCann, is vrijgelaten uit een Duitse gevangenis. Hij zat vast voor de verkrachting van een oudere vrouw in Portugal. Hij is niet veroordeeld in de zaak-McCann.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Demonstranten projecteerden dinsdag beelden van Donald Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein op een kasteel in Engeland, waar de Amerikaanse president zal verblijven tijdens zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
9 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan zal voorlopig geen Palestijnse staat erkennen en premier Shigeru Ishiba zal deze maand een relevante vergadering van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties overslaan. Dat meldt de Japanse krant Asahi op basis van regeringsbronnen.
10 uur geleden