Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse politie voorkomt bloedbad op twee scholen

Duitse politie voorkomt bloedbad op twee scholen

ESSEN (ANP/DPA) - Met de aanhouding van een 16-jarige jongen heeft de politie in de Duitse stad Essen naar eigen zeggen aanslagen op twee scholen voorkomen.

De jongen werd donderdagochtend vroeg van zijn bed gelicht door een zwaarbewapend arrestatieteam. Hij zou van plan zijn geweest om aanslagen te plegen op zijn huidige school, het Don-Bosco-Gymnasium, en een school waar hij eerder leerling was. Beide scholen zijn de hele donderdag dicht. De politie doet er nog onderzoek.

In het huis van de jongen vond de politie allerlei wapentuig en ook veel "xenofoob en rechts-extremistisch materiaal", zei Herbert Reul, de minister van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Noordrijn-Westfalen, op een persconferentie. Er lagen onder meer een kruisboog met pijlen, een zelfgebouwd vuurwapen en allerlei spullen om bommen mee te maken, zoals explosieve stoffen en buizen, waarvan sommige waren gevuld met spijkers. Maar ontstekers waren er niet, zei Reul. Ook bezat de jongen "SS-runen en extreemrechtse, antisemitische en anti-islamitische geschriften".

De politie werd getipt door een medescholier, aan wie de 16-jarige had verteld dat hij bommen wilde plaatsen op zijn school. Waarom is niet bekend, maar Reul denkt dat dit kan worden uitgelegd als een schreeuw om aandacht. "Er zijn aanwijzingen dat de jongen grote psychische problemen en zelfmoordgedachten had."

Meer uit Buitenland

Nederlander Rob Smeets nieuwe ceo van haven Antwerpen-Brugge

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.

1 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

3 uur geleden
Britse burgemeester Burnham wil het opnemen tegen Starmer

LONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.

4 uur geleden
Kremlin: Zelensky is 'altijd welkom' in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.

5 uur geleden
Iran: conceptakkoord VS bevat nog dubbelzinnigheden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.

5 uur geleden
Zelensky in brief aan Poetin: kom direct met mij om tafel

KYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".

5 uur geleden
Betoging in Libië tegen VN-vluchtelingenorganisatie om migratie

TRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.

6 uur geleden