Duitse politie voorkomt bloedbad op twee scholen
ESSEN (ANP/DPA) - Met de aanhouding van een 16-jarige jongen heeft de politie in de Duitse stad Essen naar eigen zeggen aanslagen op twee scholen voorkomen.
De jongen werd donderdagochtend vroeg van zijn bed gelicht door een zwaarbewapend arrestatieteam. Hij zou van plan zijn geweest om aanslagen te plegen op zijn huidige school, het Don-Bosco-Gymnasium, en een school waar hij eerder leerling was. Beide scholen zijn de hele donderdag dicht. De politie doet er nog onderzoek.
In het huis van de jongen vond de politie allerlei wapentuig en ook veel "xenofoob en rechts-extremistisch materiaal", zei Herbert Reul, de minister van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Noordrijn-Westfalen, op een persconferentie. Er lagen onder meer een kruisboog met pijlen, een zelfgebouwd vuurwapen en allerlei spullen om bommen mee te maken, zoals explosieve stoffen en buizen, waarvan sommige waren gevuld met spijkers. Maar ontstekers waren er niet, zei Reul. Ook bezat de jongen "SS-runen en extreemrechtse, antisemitische en anti-islamitische geschriften".
De politie werd getipt door een medescholier, aan wie de 16-jarige had verteld dat hij bommen wilde plaatsen op zijn school. Waarom is niet bekend, maar Reul denkt dat dit kan worden uitgelegd als een schreeuw om aandacht. "Er zijn aanwijzingen dat de jongen grote psychische problemen en zelfmoordgedachten had."
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
50 minuten geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De zogenoemde Hormuz-coalitie eist dat Iran de Straat van Hormuz onmiddellijk heropent. Ministers uit veertig landen waaronder Nederland vergaderden donderdag over de situatie in de zeestraat, die zo belangrijk is voor de wereldwijde handel in bijvoorbeeld olie en kunstmest.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi is ontslagen door president Donald Trump, meldden Amerikaanse media. Er gingen al geruchten rond dat Bondi binnenkort mogelijk zou worden vervangen. Trump bevestigde op Truth Social dat Bondi vertrekt.
9 uur geleden