Duitse politie verijdelt aanslag, 32-jarige Iraniër opgepakt
CASTROP-RAUXEL (ANP/DPA/RTR) - Duitse antiterrorismerechercheurs hebben een 32-jarige man opgepakt die een aanslag zou hebben beraamd. De man met de Iraanse nationaliteit werd opgepakt in Castrop-Rauxel in de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen. Het gaat om een aanhanger van een soennitische islamitische terreurgroep die volgens Duitse veiligheidsbronnen niet in opdracht van de Iraanse autoriteiten handelt.
De 32-jarige Iraniër wordt verdacht van het verkrijgen van de gifstoffen cyanide en ricine, meldden de openbaar aanklager van Düsseldorf, de politie van Recklinghausen en de politie van Münster in de nacht van zaterdag op zondag in een verklaring. Ricine is een zeer giftig biologisch wapen. De autoriteiten meldden zondagmiddag dat in de woning van de Iraniër geen sporen van de gifstoffen zijn gevonden. Wel werden digitale gegevensdragers in beslag genomen.
Zijn broer, die toevallig ook in het appartement in Castrop-Rauxel was toen de politie de verdachte arresteerde, was bekend bij de politie maar niet in verband met islamistisch terrorisme. Het is nog onduidelijk of hij op de hoogte was van de veronderstelde aanslagplannen. De broers zouden beiden sinds 2015 in Duitsland zijn.
Huiszoeking
De autoriteiten doorzochten zaterdagavond de woning van de verdachte in Castrop-Rauxel, zo'n 15 kilometer ten noordwesten van Dortmund. Een groot gebied rond de woning werd afgezet. Hulpverleners droegen beschermende pakken.
De Duitse krant Bild meldde dat de federale recherche de verdachte op het spoor kwam na een tip van de Amerikaanse FBI. Hoe ver de plannen gevorderd waren, is niet bekend. Ook is niet duidelijk wie of wat het doelwit van de aanslag moest zijn.
Direct doelwit
"Duitsland blijft een direct doelwit van islamitische terroristische organisaties. Door jihadisten gemotiveerde eenzame daders vormen een ander aanzienlijk gevaar", zei minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser.
In Iran is de sjiitische islam de staatsgodsdienst. Tot de religieuze minderheden behoren soennitische moslims en christenen.
Meer uit Buitenland
BARCELONA (ANP) - Een 46-jarige vrouw die zwaar gewond raakte toen ze als gevolg van de harde wind werd getroffen door delen van een losgeraakt dak, is in een ziekenhuis in Barcelona aan haar verwondingen overleden. Ze is vooralsnog het enige omgekomen slachtoffer van het noodweer.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.
10 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.
10 uur geleden