
Duitse politie rolt kinderpornonetwerk met ruim 400.000 leden op
BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft een internationaal kinderpornonetwerk met ruim 400.000 gebruikers opgerold. Het zou gaan om een van 's werelds grootste Darknet-platforms voor kinderpornografie. Vier personen zijn aangehouden, meldt de politie. De Nederlandse politie sluit aanhoudingen in Nederland niet uit.
"Bij zo veel gebruikers is het voorstelbaar dat daar ook Nederlandse verdachten tussen zitten, maar het kenmerk van het dark web is dat je dat niet zo maar kunt detecteren", aldus de Nederlandse politie. De voertaal op het platform is voornamelijk Engels en dus wordt onderzocht uit welke taalgebieden verdachten komen. "Het is voorstelbaar dat er in de nabije toekomst aanhoudingen in Nederland zullen gaan volgen, maar op dit moment is over omvang en aard van de verdenkingen nog geen mededeling te doen."
Na de arrestaties in Duitsland werden het platform BOYSTOWN en de twee bijbehorende chatplatforms uitgeschakeld. De Duitse politie meldt dat maandenlang onder coördinatie van Europol uitgebreid onderzoek is gedaan met behulp van opsporingsinstanties in onder meer Nederland, Australië en de Verenigde Staten.
Beheerders
Het platform BOYSTOWN was volgens de politie in ieder geval sinds juni 2019 actief. Er werden door de leden vooral opnamen van jongens uitgewisseld. Die beelden tonen volgens de politie ernstige vormen van seksueel misbruik.
Drie personen worden ervan beschuldigd de beheerders van het netwerk te zijn geweest. Het gaat om een 40-jarige man uit Paderborn, een 49-jarige uit München en een 58-jarige Duitser die al enkele jaren in Paraguay woont. Een 64-jarige man uit Hamburg wordt ervan verdacht zich in juli 2019 te hebben geregistreerd en als een van de meest actieve gebruikers meer dan 3500 berichten te hebben geplaatst.
De in Duitsland woonachtige verdachten zitten sinds half april vast. Voor de man in Paraguay is een internationaal aanhoudingsbevel uitgevaardigd. Op basis daarvan zal hij worden uitgeleverd aan Duitsland, aldus de politie. In het onderzoek naar het illegale netwerk zijn zeven locaties in Noordrijn-Westfalen, Beieren en Hamburg doorzocht.
Meer uit Buitenland
JERICHO (ANP/AFP) - Bij de enige grensovergang tussen Jordanië en de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever heeft een schietpartij plaatsgevonden. Volgens de hulpdiensten zijn daarbij twee Israëliërs gedood.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een bezoek gebracht aan het oostfront bij Donetsk, schrijft de president op X. Hij ontmoette daar soldaten en sprak over de voortgang van het tegenoffensief. Ook heeft hij onderscheidingen uitgedeeld.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Russische en Belarussische drones hebben opnieuw geprobeerd Polen binnen te vliegen, zegt het NAVO-land. Waarom ze daarin niet zijn geslaagd, liet binnenlandminister Marcin Kierwinski in het midden. Zijn ministerie zegt dat Polen ze niet onder vuur heeft genomen of op een andere manier heeft ingegrepen.
1 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Film Fest Gent, het grootste filmfestival van België, stopt de samenwerking met Israëlische filmbedrijven en instellingen die banden hebben met de Israëlische staat.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense militairen en technici gaan Poolse collega's opleiden om Russische drones onschadelijk te maken. Poolse en Oekraïense bedrijven en kennisinstellingen gaan ook samenwerken om de nieuwe oorlogvoering te beheersen, zeggen de defensieministers van beide buurlanden.
1 uur geledenMINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositiepoliticus Nikolaj Statkevitsj zit opnieuw vast en kan "spoedig komen te overlijden", suggereerde de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko tijdens een bijeenkomst met regeringsgezinde historici en propagandisten.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De landelijke actiedag in Frankrijk verloopt vooralsnog "minder intens dan verwacht", stelt minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau volgens de krant Le Monde. Hij telde tot nu toe meer dan driehonderd pogingen om de openbare weg, een gebouw of terrein te blokkeren, maar stelt dat de politie overal in groten getale aanwezig is om in te grijpen. De omroep BFMTV meldt 58 arrestaties.
3 uur geleden