Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse politie rolt kinderpornonetwerk met ruim 400.000 leden op

Duitse politie rolt kinderpornonetwerk met ruim 400.000 leden op

BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft een internationaal kinderpornonetwerk met ruim 400.000 gebruikers opgerold. Het zou gaan om een van 's werelds grootste Darknet-platforms voor kinderpornografie. Vier personen zijn aangehouden, meldt de politie. De Nederlandse politie sluit aanhoudingen in Nederland niet uit.

"Bij zo veel gebruikers is het voorstelbaar dat daar ook Nederlandse verdachten tussen zitten, maar het kenmerk van het dark web is dat je dat niet zo maar kunt detecteren", aldus de Nederlandse politie. De voertaal op het platform is voornamelijk Engels en dus wordt onderzocht uit welke taalgebieden verdachten komen. "Het is voorstelbaar dat er in de nabije toekomst aanhoudingen in Nederland zullen gaan volgen, maar op dit moment is over omvang en aard van de verdenkingen nog geen mededeling te doen."

Na de arrestaties in Duitsland werden het platform BOYSTOWN en de twee bijbehorende chatplatforms uitgeschakeld. De Duitse politie meldt dat maandenlang onder coördinatie van Europol uitgebreid onderzoek is gedaan met behulp van opsporingsinstanties in onder meer Nederland, Australië en de Verenigde Staten.

Beheerders

Het platform BOYSTOWN was volgens de politie in ieder geval sinds juni 2019 actief. Er werden door de leden vooral opnamen van jongens uitgewisseld. Die beelden tonen volgens de politie ernstige vormen van seksueel misbruik.

Drie personen worden ervan beschuldigd de beheerders van het netwerk te zijn geweest. Het gaat om een 40-jarige man uit Paderborn, een 49-jarige uit München en een 58-jarige Duitser die al enkele jaren in Paraguay woont. Een 64-jarige man uit Hamburg wordt ervan verdacht zich in juli 2019 te hebben geregistreerd en als een van de meest actieve gebruikers meer dan 3500 berichten te hebben geplaatst.

De in Duitsland woonachtige verdachten zitten sinds half april vast. Voor de man in Paraguay is een internationaal aanhoudingsbevel uitgevaardigd. Op basis daarvan zal hij worden uitgeleverd aan Duitsland, aldus de politie. In het onderzoek naar het illegale netwerk zijn zeven locaties in Noordrijn-Westfalen, Beieren en Hamburg doorzocht.

Meer uit Buitenland

Ook Iraanse ex-president Ahmadinejad dood, meldt staatspersbureau

TEHERAN (ANP/DPA) - De voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad is door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen ook om het leven gebracht volgens een Iraans staatspersbureau. Hij was volgens de melding met lijfwachten in een huis in het oosten van Teheran toen dat werd getroffen.

17 minuten geleden
VS: drie Amerikaanse militairen omgekomen bij operatie tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Drie Amerikaanse militairen zijn zondag omgekomen tijdens de aanvallen van en op Iran. Dat meldt het Amerikaanse operationele commando in de regio, U.S. CENTCOM, op X. Vijf andere Amerikanen raakten zwaargewond. Enkele anderen zouden kleine verwondingen hebben opgelopen, zoals hersenschuddingen.

18 minuten geleden
Interim-leiding Iran aan het werk volgens strijdbare president

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het tijdelijke bestuur van het land aan het werk is en dat het leger van Iran alle vijandelijke bases in de regio zal verwoesten. De bases zijn in zijn ogen grondgebied van de vijand en niet van het betrokken land zelf. De boodschap van de president is op tv verspreid.

54 minuten geleden
Doden in Abu Dhabi gemeld na Iraanse aanval

ABU DHABI (ANP) - Bij aanvallen op hoofdstad Abu Dhabi van de Verenigde Arabische Emiraten zijn drie mensen omgekomen. Dat meldt het ministerie van Defensie op X. Het zou gaan om een Pakistaanse, een Nepalese en een Bengaalse burger. Ook zouden 58 mensen (licht)gewond zijn geraakt.

2 uur geleden
Koeweit: 97 Iraanse raketten en bijna 300 drones onderschept

KOEWEIT (ANP) - Koeweit heeft 97 Iraanse raketten en 283 drones onderschept. Dat meldt het ministerie van Defensie in de golfstaat volgens de krant Alanba. Als gevolg van die interventie vielen er in meerdere delen van het land brokstukken neer, die resulteerden in kleinschalige materiële schade.

2 uur geleden
Doden in Israël na raketaanval

BEIT SHEMESH (ANP) - Zeker acht mensen zijn om het leven gekomen door een Iraanse raketaanval in het Israëlische Beit Shemesh, berichten Israëlische media als Times of Israel en Haaretz. Ook raakten tientallen mensen gewond.

2 uur geleden
Veel gewonden in Israël na aanval

BEIT SHEMESH (ANP/AFP) - Zeker twintig mensen zijn in het Israëlische Beit Shemesh gewond geraakt door een aanval. Een Iraanse raket zou er een gebouw hebben geraakt, berichten media als de krant Haaretz.

2 uur geleden