Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse politie rolt kinderpornonetwerk met ruim 400.000 leden op

Duitse politie rolt kinderpornonetwerk met ruim 400.000 leden op

BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft een internationaal kinderpornonetwerk met ruim 400.000 gebruikers opgerold. Het zou gaan om een van 's werelds grootste Darknet-platforms voor kinderpornografie. Vier personen zijn aangehouden, meldt de politie. De Nederlandse politie sluit aanhoudingen in Nederland niet uit.

"Bij zo veel gebruikers is het voorstelbaar dat daar ook Nederlandse verdachten tussen zitten, maar het kenmerk van het dark web is dat je dat niet zo maar kunt detecteren", aldus de Nederlandse politie. De voertaal op het platform is voornamelijk Engels en dus wordt onderzocht uit welke taalgebieden verdachten komen. "Het is voorstelbaar dat er in de nabije toekomst aanhoudingen in Nederland zullen gaan volgen, maar op dit moment is over omvang en aard van de verdenkingen nog geen mededeling te doen."

Na de arrestaties in Duitsland werden het platform BOYSTOWN en de twee bijbehorende chatplatforms uitgeschakeld. De Duitse politie meldt dat maandenlang onder coördinatie van Europol uitgebreid onderzoek is gedaan met behulp van opsporingsinstanties in onder meer Nederland, Australië en de Verenigde Staten.

Beheerders

Het platform BOYSTOWN was volgens de politie in ieder geval sinds juni 2019 actief. Er werden door de leden vooral opnamen van jongens uitgewisseld. Die beelden tonen volgens de politie ernstige vormen van seksueel misbruik.

Drie personen worden ervan beschuldigd de beheerders van het netwerk te zijn geweest. Het gaat om een 40-jarige man uit Paderborn, een 49-jarige uit München en een 58-jarige Duitser die al enkele jaren in Paraguay woont. Een 64-jarige man uit Hamburg wordt ervan verdacht zich in juli 2019 te hebben geregistreerd en als een van de meest actieve gebruikers meer dan 3500 berichten te hebben geplaatst.

De in Duitsland woonachtige verdachten zitten sinds half april vast. Voor de man in Paraguay is een internationaal aanhoudingsbevel uitgevaardigd. Op basis daarvan zal hij worden uitgeleverd aan Duitsland, aldus de politie. In het onderzoek naar het illegale netwerk zijn zeven locaties in Noordrijn-Westfalen, Beieren en Hamburg doorzocht.

Meer uit Buitenland

Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

5 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

6 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

7 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

9 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

9 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

9 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

9 uur geleden