Duitse politie: recordaantal deelnemers bij Nederlandse fanwalk
DORTMUND (ANP) - De Duitse autoriteiten denken dat een recordaantal van 100.000 mensen op de been is bij de Nederlandse fanwalk in Dortmund. "Zoiets hebben we nog nooit meegemaakt in Dortmund", meldt de plaatselijke politie in de stad. Die laat ook weten dat de eerste deelnemers aan de fanwalk na ongeveer een uur arriveerden bij het stadion. De stoet vertrok rond 16.30 uur.
De politie spreekt dus van een record in Dortmund, het gaat niet om een totaalrecord van EK's. De KNVB weet te melden dat er in 2008 meer mensen meededen aan de fanwalk die voorafging aan de EK-wedstrijd van Oranje tegen Rusland, in het Zwitserse Basel. Dat waren er toen zo'n 120.000. Maar Dortmund is "een goeie tweede plaats", aldus de woordvoerder, die zelf ook in Dortmund is. "De sfeer is prima, iedereen is blij en vrolijk."
Oranje speelt in de Duitse stad woensdagavond tegen Engeland. De plaatselijke politie doet via sociale media oproepen om geen "pyrotechniek", zoals fakkels, af te steken. Dat gebeurt volgens een woordvoerder om de buitenlandse supporters erop te attenderen dat zoiets niet is toegestaan in Duitsland. Er zijn nog geen meldingen van incidenten die hebben geleid tot aanhoudingen, al was er volgens de politie wel sprake van een confrontatie tussen Nederlandse en Engelse supporters bij een bar.
Meer uit Binnenland
HENGELO (ANP) - Bij een aanrijding op de A35 bij Hengelo is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X. De politie doet onderzoek, waardoor de snelweg vanaf Borne-West richting Enschede is afgesloten.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Op het Stationsplein in Den Bosch heeft in de nacht van zondag op maandag een steekincident plaatsgevonden. Rond 00.15 uur kreeg de politie een melding van een beroving, waarna een slachtoffer met steekwonden werd aangetroffen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie Oost-Brabant.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn zondagavond rond 19.30 uur lokale tijd op de nationale luchthaven van Suriname aangekomen. Het koningspaar begint maandag in hoofdstad Paramaribo aan een driedaags staatsbezoek aan de voormalige Nederlandse kolonie.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De treindienst van en naar Noord-Nederland is zeker tot eind maandagochtend verstoord door een poging tot koperdiefstal. Dat meldt spoorbeheerder ProRail. In ieder geval tot eind maandagochtend rijden er geen treinen tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.
6 uur geledenALMERE (ANP) - De woning aan de Swingstraat in Almere waar in de nacht van zaterdag op zondag een zware aanslag met explosieven werd uitgevoerd, is op last van de burgemeester gesloten. Bij die explosie raakte een 49-jarige man zwaargewond en er brak brand uit.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee leden van de actiegroep Kick Out Zwarte Piet hebben een Andreaspenning ontvangen. Ze kregen deze voor hun inzet om het sinterklaasfeest in Amsterdam inclusiever te maken. Jerry Afriyie en Raul Balai ontvingen hun penning zondag uit handen van locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het winterse weer laat nog even op zich wachten in december. Door de toevoer van zachte lucht blijft de temperatuur in de eerste helft van december naar verwachting rond de 5 tot 10 graden. Slechts in een enkele nacht is er kans op vorst. Dat laat Weeronline weten in een voorlopige maandverwachting.
22 uur geleden