
Duitse politie onderzoekt mogelijke vergiftiging Russinnen
BERLIJN (ANP) - De Berlijnse recherche onderzoekt of twee Russische vrouwen, een dissident en een journalist, mogelijk vergiftigd zijn. Dat schrijft de Duitse krant Welt am Sonntag. De Russische vrouwen hadden eind april aan een conferentie in Berlijn van een Russische criticus van het Kremlin deelgenomen.
Volgens de Russische nieuwswebsite Agentstvo zou Natalia Arno, een van de twee conferentiebezoekers, al voor de conferentie op 29 en 30 april gezondheidsklachten hebben. In Berlijn is ze toen naar het ziekenhuis gegaan. Arno is de directeur van de Free Russia Foundation, een non-profitorganisatie gevestigd in de Verenigde Staten, schrijft de Duitse krant.
Ze uitte het vermoeden dat ze "mogelijk vergiftigd" was door een zenuwgas, aldus Welt am Sonntag.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen gaat tijdelijke grenscontroles instellen langs de grenzen met Duitsland en Litouwen, heeft premier Donald Tusk aangekondigd. De controles moeten komende maandag ingaan.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Een 67-jarige vrouw uit Dendermonde is overleden op het strand van Middelkerke in België. De vrouw werd daar onwel, heeft de Vlaamse politie aan Het Laatste Nieuws bevestigd.
26 minuten geledenROME (ANP) - Twee mensen zijn in Italië omgekomen als gevolg van de hitte. Dat meldt de BBC.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 170 internationale hulporganisaties roepen gezamenlijk op om een einde te maken aan "het dodelijke Israëlische distributieprogramma" voor hulpgoederen. Ze doelen onder meer op de omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De hulp die Israël nog toelaat zijn plaatsen geworden van "terugkerende slachtpartijen die het internationaal humanitair recht met voeten treden".
1 uur geledenNOUMÉA (ANP) - De Franse marine heeft bij Nieuw-Caledonië 2,5 ton cocaïne in beslag genomen, melden de nieuwssites Franceinfo en Les Nouvelles Calédoniennes op basis van een verklaring van de aanklager. Zeven mensen zijn opgepakt. Nieuw-Caledonië ligt in de Grote Oceaan ten westen van Australië en hoort bij Frankrijk.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR/AFP) - Het grondwettelijk hof van Thailand heeft premier Paetongtarn Shinawatra geschorst tijdens een lopend justitieel onderzoek naar haar. De kans bestaat dat Paetongtarn moet aftreden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gehint op forse bezuinigingen op subsidies waar zijn eerdere bondgenoot Elon Musk van profiteert. Musk was een grote financier van Trumps verkiezingscampagne en leidde de taskforce DOGE voor besparingen op overheidsuitgaven. Trump suggereert dat diezelfde instelling moet korten op overheidsgeld voor Musks bedrijven SpaceX en Tesla.
4 uur geleden