Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse politie mag drones neerhalen

Duitse politie mag drones neerhalen

BERLIJN (ANP) - De Duitse politie mag drones straks zo nodig uit de lucht halen. De politiewet wordt daarvoor verruimd, heeft de regering besloten. Het parlement moet nog wel instemmen.

Het debat over de omgang met onbemande vliegtuigjes is in Duitsland opgelaaid. Onbekende drones vlogen recent boven een marinewerf en andere belangrijke gebouwen en terreinen om daar mogelijk te spioneren. Andere verstoorden recent in buurlanden als Denemarken en ook op de luchthaven van München het vliegverkeer. Verdachten zijn officieel nog niet aangewezen, al legt bijvoorbeeld Denemarken wel een verband met eerdere Russische schendingen van het luchtruim.

De dertig jaar oude Duitse politiewet noemde drones nog niet, maar dat gaat veranderen, zei bondskanselier Friedrich Merz op X. De federale (landelijke) politie krijgt de bevoegdheid om onder meer luchthavens, treinstations en ministeries te beschermen tegen drones. Daartegen mag zij zo nodig "passende technische middelen inzetten", melden Duitse media. Zowel tegen het toestel zelf, als tegen de besturing.

Federale politie

Veel landen worstelen met de bestrijding van ongewenste drones. Neerhalen is niet altijd de beste keuze, vinden veel overheden. Brokstukken kunnen al snel schade toebrengen of een gevaar vormen. In Duitsland is het extra moeilijk drones adequaat aan te pakken, omdat het land van oudsher een lappendeken is van politie- en andere veiligheidsdiensten. De Beierse deelstaatregering besloot onlangs al de Beierse politie toe te staan drones neer te schieten.

De federale politie mag ook zelf drones inzetten, bijvoorbeeld om demonstraties vanuit de lucht te observeren. Ook wordt het gemakkelijker communicatie af te tappen en te controleren of iemand een mes of ander wapen bij zich heeft.

Meer uit Buitenland

Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen zijn bondgenoten

BRASILIA (ANP) - Bondgenoten van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zeggen tegen CNN Brasil dat hij het land heeft verlaten. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters naar de Verenigde Staten zijn gereisd. Het hooggerechtshof had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.

6 minuten geleden
Likoed-partij vraagt om verruiming van openingstijden stemlokalen

JERUZALEM (ANP) - De Likoed-partij van de huidige Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verzocht of de stembureaus dinsdag langer geopend kunnen blijven, meldt de partij op Telegram. Vooralsnog sluiten die om 21.00 uur Nederlandse tijd, waarna voorlopige uitslagen snel verwacht worden.

50 minuten geleden
Paspoorten Bolsonaro ongeldig verklaard na missen deadline

BRASILIA (ANP/RTR/AFP) - Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, heeft de deadline gemist om zijn paspoorten in te leveren. Die zijn daarom als vervallen verklaard, vertellen bronnen bij de politie.

58 minuten geleden
Partijleider Israëlische Ra'am noemt verwijten Netanyahu leugens

JERUZALEM (ANP/AFP) - De aantijgingen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu aan het adres van de Arabisch-Israëlische Ra'ampartij zijn bedoeld om rechtse kiezers naar de stembus te lokken. Dat zegt partijleider van Ra'am, Mansour Abbas. In een video noemt het kopstuk van de voor de coalitievorming mogelijk belangrijke partij Netanyahu een opruier en een leugenaar.

1 uur geleden
Rusland 'onderzoekt samenwerking' met VS in noordpoolgebied

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt te verkennen of het samen met Amerikaanse partners bijvoorbeeld aardgas kan winnen in het noordpoolgebied, zegt president Vladimir Poetin. Het Hoge Noorden vangt steeds meer begerige blikken nu klimaatverandering belooft het de komende jaren toegankelijker te maken.

3 uur geleden
Denemarken ontstemd over Fins-Noors telefoontje met Poetin

HELSINKI (ANP/DPA) - Het onverwachte telefoontje van de Finse president en de Noorse premier met de Russische president Vladimir Poetin is niet bij alle bondgenoten goed gevallen. Denemarken is "zeer sceptisch" over "soloacties" en Zweden waarschuwt dat de Europese eendracht onder druk kan komen.

4 uur geleden
Dood tientallen gevangenen in Nigeria volgde op 'wrede' detentie

MINNA (ANP/AFP) - De dood van tientallen opgepakte mijnwerkers is vorige maand in Nigeria veroorzaakt door de "wrede en inhumane" manier waarop ze waren opgesloten. Dat concludeerden de onderzoekers die moesten ophelderen hoe de gevangenen de dood vonden in een cel in de stad Minna.

4 uur geleden