Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse politie kan voorlopig overal opduiken voor grenscontrole

Duitse politie kan voorlopig overal opduiken voor grenscontrole

KLEEF/AKEN (ANP) - De Duitse politie kan de komende zes maanden overal langs de Nederlandse grens opduiken voor de controle van paspoorten. Wie van plan is naar Duitsland te rijden moet er rekening mee houden dat dergelijke controles "op elk tijdstip, op elke weg en elke dag" kunnen voorkomen, zegt woordvoerster Stefanie Gleixner van de Bundespolizei (Duitse federale politiedienst). Over het resultaat van de controles, die maandag om middernacht begonnen, wil de politie voorlopig niets zeggen.

Nederland heeft ruim 560 kilometer aan grens met Duitsland. Maandag stonden bij enkele grote grensovergangen in het noorden en oosten van het land controlefuiken, maar dat zal volgens Gleixner zeker niet dagelijks het geval zijn. "We zullen voornamelijk mobiel en steekproefsgewijs controleren. " Daarvoor is gekozen voor het "verrassingseffect" en om snel te kunnen handelen als er door de grenscontrole lange files zouden ontstaan. Daarvan was maandag overigens nergens sprake.

De paspoortcontrole treft verkeer dat vanuit Nederland naar Duitsland rijdt. Want de Duitse regering wil met name voorkomen dat terroristen en illegale migranten in Duitsland terechtkomen. Daarom zijn er het komende halfjaar niet alleen langs de Nederlandse grenzen, maar ook langs die van België, Luxemburg, Frankrijk en Denemarken doorlopend controles. Wie zijn paspoort niet kan laten zien mag het land niet in. Overigens, merkt Gleixner op, moet iedereen altijd een paspoort of ID-kaart bij zich hebben.

Volgens Gleixner maken vooral personenauto's kans op een paspoortcontrole. "We weten dat ongewenste personen voornamelijk op die manier Duitsland binnenkomen. Maar dat betekent nog niet dat vrachtwagens of bestelbusjes nooit aan de beurt zijn. Het kan steeds gebeuren, waar en wanneer dan ook. Op sommige plekken misschien wel dagen achter elkaar." Het is de bedoeling dat de grenscontroles een halfjaar gaan duren. Of dat ook gebeurt, is volgens Gleixner een beslissing die de Duitse regering moet nemen.

Meer uit Binnenland

Veel meer lekkages met gevaarlijke stoffen uit goederentreinen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal lekkages van gevaarlijke stoffen uit goederentreinen is fors toegenomen. In 2023 trof de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) 26 lekkages aan, in 2024 waren dat er 52 en in 2025 zag de ILT meer dan 400 lekkages.

7 minuten geleden
OM onderzoekt 29-jarige zorgverlener om verdachte dood cliënten

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar een 29-jarige medewerker van een woonzorginstelling. De vrouw wordt ervan verdacht drie bewoners met opzet insuline te hebben gegeven, terwijl daar geen medische noodzaak voor was. Volgens het OM zijn de bloedsuikerwaarden bij de bewoners daardoor mogelijk gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden. De vrouw wordt beschuldigd van poging tot moord, dan wel poging tot doodslag of het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel.

50 minuten geleden
OVV: Nederland onvoldoende voorbereid op gevolgen extreme regen

DEN HAAG (ANP) - Overheden, bedrijven en burgers in Nederland zijn onvoldoende voorbereid op onveilige situaties die kunnen ontstaan door extreme regenval. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) na onderzoek. Volgens de raad kan hevige regen onder meer de veiligheid van de woon- en leefomgeving aantasten. In sommige gevallen kan de regenval leiden tot maatschappelijke ontwrichting, als bijvoorbeeld de stroom uitvalt en ziekenhuizen onbereikbaar worden.

1 uur geleden
Zorgen over advocatuur in VS, betoging bij consulaat Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Advocaten wereldwijd maken zich ernstige zorgen over de ondermijning van de advocatuur en de rechtspraak in de Verenigde Staten. Daarom vragen meer dan veertig advocatenorganisaties op de zestiende Dag van de bedreigde advocaat aandacht voor de situatie van mensenrechtenadvocaten in de VS.

1 uur geleden
Hersenstichting: aantal mensen met hersenaandoening loopt op

DEN HAAG (ANP) - In de komende decennia moeten steeds meer mensen leven met de gevolgen van een beroerte, dementie of parkinson. Ook hebben veel mensen dan een depressie, een angststoornis of een dwangstoornis. Dat verwacht de Hersenstichting.

2 uur geleden
Agressie tegen zorgverleners houdt aan ondanks maatregelen

NIEUWEGEIN (ANP) - Agressie tegen zorgprofessionals blijft een 'hardnekkig en ernstig' probleem, meldt beroepsorganisatie en vakbond voor zorgverleners NU'91. Zorgverleners krijgen nog steeds te maken met schreeuwende of scheldende patiënten of familieleden, maar ook met fysiek geweld.

3 uur geleden
Studie: Parkinson vaker bij mannen, hoogopgeleiden en in noorden

UTRECHT (ANP) - Het risico op het krijgen van de ziekte van Parkinson is groter onder mannen, hoogopgeleiden en mensen die in het noorden van Nederland wonen. Dat komt onder andere naar voren uit onderzoek van de Universiteit Utrecht en het Radboudumc naar de spreiding van de ongeneeslijke hersenaandoening.

5 uur geleden