Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse politie druk met uitgaanspubliek dat coronaregels negeert

Duitse politie druk met uitgaanspubliek dat coronaregels negeert

BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft dit weekend in meerdere steden moeten ingrijpen omdat uitgaanspubliek zich niet aan de regels hield die verspreiding van het coronavirus moeten tegengaan. Dat gebeurde onder meer in Berlijn, waar zich op straat groepen mensen verzamelden.

In de hoofdstad wordt het nachtleven sinds zaterdag vanwege het groeiende aantal coronagevallen na 23.00 uur stilgelegd. Er gelden dan ook strengere regels voor groepsvorming op straat. Daar mogen groepen bestaan uit uiterlijk vijf mensen of twee huishoudens.

De hoofdstedelijke politie zegt dat zich zondagochtend vroeg buiten kroegen en nachtwinkels mensen verzamelden. Het ging om groepen van 20 tot 50 personen, meer dan is toegestaan op grond van de coronaregels.

Illegaal dansfeest

Niet iedereen liet zich zomaar wegsturen. De politie zegt in stadsdeel Friedrichshain te zijn bekogeld met eieren. "De collega's zijn overigens niet geraakt", liet een politiewoordvoerder weten.

Ook in andere steden kreeg uitgaanspubliek het aan de stok met de autoriteiten. De politie kreeg in München een melding dat 100 tot 150 mensen een illegaal dansfeest hielden in een voormalig slachthuis. Agenten troffen daar uiteindelijk zo'n 25 mensen aan.

Ook in het zuidelijke Trier kwam de politie een illegaal feest op het spoor. Daar waren zo'n honderd jongeren bij aanwezig. Zij kwamen vooral uit het nabijgelegen Luxemburg. Sommige feestvierders verstopten zich in een bos toen agenten arriveerden.

Meer uit Buitenland

Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

6 minuten geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

52 minuten geleden
Congresleden VS solidair met Denemarken bij bezoek Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.

1 uur geleden
CIA-directeur spreekt in Caracas met Venezolaanse interim-leider

CARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.

1 uur geleden
Poetin spreekt met leiders Israël en Iran, biedt bemiddeling aan

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.

1 uur geleden
Ook andere buitenlanders uit Venezolaanse gevangenis vrijgekomen

CARACAS (ANP/RTR) - Naast de drie Nederlanders die zijn vrijgelaten uit Venezolaanse gevangenissen, heeft dat land ook andere buitenlanders laten gaan. Het gaat volgens de Tsjechische minister Petr Macinka om mensen uit Tsjechië, Ierland, Roemenië, Duitsland, Albanië en Oekraïne.

1 uur geleden
Commissie: EU-variant NAVO-artikel 5 geldt ook voor Groenland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft vrijdag bevestigd dat Groenland valt onder de beschermingsgarantie van het Europees Verdrag. Dagenlang weigerde de Commissie antwoord te geven op de vraag of artikel 42.7, dat die garantie aan EU-lidstaten biedt, ook op Groenland van toepassing is, omdat het een overzees gebiedsdeel is.

2 uur geleden