Duitse politie druk met uitgaanspubliek dat coronaregels negeert
BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft dit weekend in meerdere steden moeten ingrijpen omdat uitgaanspubliek zich niet aan de regels hield die verspreiding van het coronavirus moeten tegengaan. Dat gebeurde onder meer in Berlijn, waar zich op straat groepen mensen verzamelden.
In de hoofdstad wordt het nachtleven sinds zaterdag vanwege het groeiende aantal coronagevallen na 23.00 uur stilgelegd. Er gelden dan ook strengere regels voor groepsvorming op straat. Daar mogen groepen bestaan uit uiterlijk vijf mensen of twee huishoudens.
De hoofdstedelijke politie zegt dat zich zondagochtend vroeg buiten kroegen en nachtwinkels mensen verzamelden. Het ging om groepen van 20 tot 50 personen, meer dan is toegestaan op grond van de coronaregels.
Illegaal dansfeest
Niet iedereen liet zich zomaar wegsturen. De politie zegt in stadsdeel Friedrichshain te zijn bekogeld met eieren. "De collega's zijn overigens niet geraakt", liet een politiewoordvoerder weten.
Ook in andere steden kreeg uitgaanspubliek het aan de stok met de autoriteiten. De politie kreeg in München een melding dat 100 tot 150 mensen een illegaal dansfeest hielden in een voormalig slachthuis. Agenten troffen daar uiteindelijk zo'n 25 mensen aan.
Ook in het zuidelijke Trier kwam de politie een illegaal feest op het spoor. Daar waren zo'n honderd jongeren bij aanwezig. Zij kwamen vooral uit het nabijgelegen Luxemburg. Sommige feestvierders verstopten zich in een bos toen agenten arriveerden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
9 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
11 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
5 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
5 uur geleden