Duitse politie doodt man die met graafmachine ravage aanricht
GRÜNSFELD (ANP/DPA) - In Duitsland is een man door de politie doodgeschoten nadat hij een graafmachine had gestolen. De 38-jarige verdachte had met het werkvoertuig meerdere auto's, waaronder die van de politie, beschadigd. Drie agenten raakten daarbij lichtgewond.
Het incident begon in Grünsfeld in de zuidelijke deelstaat Baden-Württemberg. De man stal daar een graafmachine bij een bouwbedrijf en vernielde materiaal op het terrein. Hij reed vervolgens naar Tauberbischofsheim een paar kilometer verderop en beschadigde ondertussen (politie)auto's. Een agente raakte bekneld en is in het ziekenhuis behandeld.
Om de man te stoppen heeft de politie op hem geschoten. Hij overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. De wilde rit duurde een klein uur. Op beelden die online staan, is een gele graafmachine te zien die over een weg langs een pompstation rijdt. Daarbij zijn schoten te horen. Op een andere video is te zien hoe de graafmachine om zijn eigen as draait en de politie het voertuig omsingelt. Ook daarbij zijn schoten te horen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
33 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever noemt het "fundamenteel fout" als de EU een zogenoemde reparatielening voor Oekraïne doet op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat schrijft hij in een brief aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense anticorruptieautoriteiten hebben het kantoor van de stafchef van president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, doorzocht. De diensten willen nog niet zeggen waarom de actie precies plaatsvond en wat er is gevonden. Jermak zegt zijn medewerking te verlenen.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Door de grote brand in woontorens in Hongkong zijn zeker 128 doden gevallen. De autoriteiten houden rekening met een verdere stijging van het dodental. Er worden nog ongeveer tweehonderd mensen vermist.
4 uur geleden