Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse politie doodt man die met graafmachine ravage aanricht

Duitse politie doodt man die met graafmachine ravage aanricht

GRÜNSFELD (ANP/DPA) - In Duitsland is een man door de politie doodgeschoten nadat hij een graafmachine had gestolen. De 38-jarige verdachte had met het werkvoertuig meerdere auto's, waaronder die van de politie, beschadigd. Drie agenten raakten daarbij lichtgewond.

Het incident begon in Grünsfeld in de zuidelijke deelstaat Baden-Württemberg. De man stal daar een graafmachine bij een bouwbedrijf en vernielde materiaal op het terrein. Hij reed vervolgens naar Tauberbischofsheim een paar kilometer verderop en beschadigde ondertussen (politie)auto's. Een agente raakte bekneld en is in het ziekenhuis behandeld.

Om de man te stoppen heeft de politie op hem geschoten. Hij overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. De wilde rit duurde een klein uur. Op beelden die online staan, is een gele graafmachine te zien die over een weg langs een pompstation rijdt. Daarbij zijn schoten te horen. Op een andere video is te zien hoe de graafmachine om zijn eigen as draait en de politie het voertuig omsingelt. Ook daarbij zijn schoten te horen.

Meer uit Buitenland

Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

5 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

6 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

6 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

8 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

8 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

8 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

8 uur geleden