Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse politici willen af van gratis sneltesten, schrijft krant

Duitse politici willen af van gratis sneltesten, schrijft krant

BERLIJN (ANP) - Niet-gevaccineerde Duitsers moeten later dit jaar waarschijnlijk zelf gaan betalen voor hun sneltesten. Die zijn nu nog gratis, maar regeringspartijen CDU/CSU en SPD willen dat volgens bronnen van de krant Bild veranderen als alle Duitsers de kans hebben gehad om zich volledig te laten vaccineren tegen het coronavirus.

Dat betekent dat niet-gevaccineerde burgers mogelijk in september of oktober zelf moeten afrekenen als ze naar een testlocatie gaan. Dat kan de schatkist volgens Bild miljarden besparen. Voor niet-gevaccineerde Duitsers is het gevolg dat sommige uitstapjes duurder worden. Ze kunnen bijvoorbeeld een testuitslag nodig hebben voor restaurantbezoek.

De autoriteiten hebben formeel nog niet bevestigd dat straks moet worden betaald voor de testen. "Minister van Volksgezondheid Jens Spahn heeft weken geleden al gezegd dat hij het denkbaar acht dat testen op enig punt niet meer gratis zijn voor niet-gevaccineerden", liet het ministerie van Spahn weten aan persbureau DPA. "De precieze datum moet nog worden vastgesteld."

Vierde golf

In Duitsland is momenteel ongeveer 51 procent van de bevolking volledig gevaccineerd tegen het virus. Dat is volgens sommige experts onvoldoende om een vierde golf van het virus te voorkomen, vooral nu de besmettelijke Delta-variant om zich heen grijpt.

Duitse politici en belangenorganisaties doen in de aanloop naar het nieuwe schooljaar hernieuwde pogingen om het aantal vaccinaties omhoog te krijgen. Minister van Financiën Olaf Scholz riep mensen die al gevaccineerd zijn in een gesprek met persgroep Funke op meer te doen om anderen te overtuigen dat voorbeeld te volgen.

Jongeren

"We moeten onze vrienden overhalen zich te laten inenten. Dit raakt ons allemaal", zei de minister van de centrumlinkse SPD. SPD-topvrouw Saskia Esken en een koepelorganisatie van Duitse steden, de Deutsche Städtetag, pleiten ondertussen voor vaccinatiecampagnes op scholen als het nieuwe schooljaar is begonnen.

Er liggen al plannen om jongeren van 12 jaar en ouder te vaccineren op zo'n 250 scholen in deelstaat Sleeswijk-Holstein. Mecklenburg-Voor-Pommeren wil teams op pad sturen om scholieren van 16 en 17 jaar te laten inenten. Dergelijke plannen hebben wel geleid tot veel discussie.

Ook moslimorganisatie ZMD, de Zentralrat der Muslime in Deutschland, mengt zich in de discussie over vaccineren. De organisatie heeft gelovigen opgeroepen zich te laten vaccineren. Er zouden geen religieuze redenen zijn om dat niet te doen. Voorzitter Aiman Mazyek zei tegen het medium RND dat het binnen de islam juist als belangrijk wordt gezien om anderen te beschermen tegen ziektes.

Meer uit Gezond

Meer orgaandonoren in nieuw systeem, maar toename is beperkt

LEIDEN (ANP) - Het aantal orgaandonaties is toegenomen sinds de invoering van het systeem waarin iedereen automatisch is geregistreerd, maar die stijging is relatief bescheiden. Onderzoekers van de Nederlandse Transplantatie Stichting en Maastricht UMC+ concluderen dat in een publicatie.

18 uur geleden
Eigen risico stijgt volgend jaar met inflatie naar 400 euro

DEN HAAG (ANP) - Het verplichte eigen risico in de zorg stijgt volgend jaar met de inflatie mee naar 400 euro, laat het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport in zijn begroting weten. De zorgpremie zal 12,50 euro stijgen, denkt VWS, en zal daarmee uitkomen op 169 euro per maand.

2 dagen geleden
RIVM: negen nieuwe gevallen westnijlvirus, dodental naar drie

UTRECHT (ANP) - Sinds de vorige update van het RIVM op 3 september zijn er negen nieuwe patiënten gemeld die besmet zijn met het westnijlvirus. Het aantal meldingen van mensen die dat virus opliepen, staat hiermee op achttien. In totaal zijn er in 2026 drie patiënten overleden. Vorige week meldde het instituut één dode.

1 week geleden
In 2025 vier keer euthanasie met postcovid als hoofdreden

DEN HAAG (ANP) - In 2025 is bij vier personen euthanasie verleend waarbij het postcovidsyndroom de hoofdreden was voor levensbeëindiging. Dat meldt artsenvakblad Medisch Contact, dat de cijfers opvroeg bij de Regionale Toetsingscommissies Euthanasie (RTE). De RTE bevestigt de berichtgeving.

1 week geleden
Al meer dan 1000 besmettingen met westnijlvirus in Europa

SOLNA (ANP/DPA) - In Europa zijn dit seizoen meer dan 1000 besmettingen met het westnijlvirus vastgesteld. Het virus is inmiddels opgedoken in vijftien landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).

1 week geleden
RIVM meldt negen besmettingen met westnijlvirus in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Zeker negen mensen hebben dit jaar in Nederland het westnijlvirus opgelopen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Eerder werd al bekend dat één besmet persoon in de provincie Utrecht is overleden.

2 weken geleden
Trimbos: verband zorgen maatschappij en psychische aandoeningen

UTRECHT (ANP) - Mensen die zich veel zorgen maken over maatschappelijke problemen, zoals internationale spanningen, woningnood of klimaat, hebben vaker een psychische aandoening dan mensen met minder zorgen. Dat blijkt uit het NEMESIS-onderzoek van het Trimbos-instituut onder 4688 mensen.

2 weken geleden