Duitse ploeg en minister protesteren tegen verbod OneLove-band
DOHA (ANP) - De spelers van het Duitse elftal hebben voor de eerste wedstrijd van het WK tegen Japan demonstratief de hand voor de mond gehouden op de teamfoto. De ploeg wilde hiermee een signaal afgeven aan wereldvoetbalbond FIFA, die de OneLove-aanvoerdersband had verboden.
Duitsland-aanvoerder Manuel Neuer was een van de zeven aanvoerders op het WK in Qatar die van plan was om de speciale band te dragen ter bevordering van inclusie. Ook Oranje-aanvoerder Virgil van Dijk wilde dat doen. De FIFA gaf echter aan dat er dan gele kaarten zouden volgen, waarna de aanvoerders het plan lieten varen.
"Met onze aanvoerdersband wilden we een voorbeeld stellen voor waarden die we naleven in het nationale team: diversiteit en wederzijds respect", verklaarde de Duitse bond op Twitter. "Het gaat hier niet om een politieke boodschap: over mensenrechten kan niet worden onderhandeld. Dat zou vanzelfsprekend moeten zijn. Helaas is het dat nog steeds niet. Daarom is deze boodschap zo belangrijk voor ons. De band verbieden is als het verbieden van onze stem. We blijven bij ons standpunt."
Ook Nancy Faeser, de Duitse minister van Binnenlandse Zaken, maakte een statement in het Khalifa International-stadion. Zij droeg de bewuste OneLove-band wel, terwijl ze naast FIFA-voorzitter Gianni Infantino zat.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
11 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
16 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
19 uur geleden