Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse partijen mikken op presentatie regering begin december

Duitse partijen mikken op presentatie regering begin december

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De drie Duitse partijen die onderhandelen over een regeringscoalitie willen begin december een regering presenteren. Het is de bedoeling dat de sociaaldemocraat Olaf Scholz in de week van 6 december het stokje overneemt van bondskanselier Angela Merkel.

De Duitsers gingen eind september naar de stembus. "De tijdlijn is ambitieus" zei Volker Wissing, secretaris-generaal van de liberale partij FDP, bij het officiële begin van de coalitiegesprekken met de sociaaldemocratische SPD en de Groenen. "Duitsland moet zo snel mogelijk een stabiele regering hebben", voegde hij eraan toe.

De SPD regeerde de afgelopen jaren met de christendemocraten van bondskanselier Angela Merkel. Haar CDU en zusterpartij CSU verloren zwaar. De drie beoogde regeringspartijen hebben samen een meerderheid in het parlement. Als de onderhandelingen slagen, levert de SPD met huidig minister van Financiën en vicepremier Scholz voor het eerst in zestien jaar weer een bondskanselier.

De drie partijen hebben de afgelopen tijd al uitgebreid met elkaar gesproken. Volgende week woensdag gaat een hele serie werkgroepen van start.

Meer uit Buitenland

Rusland neemt maatregelen tegen 'grootschalige terreuraanslag'

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.

19 minuten geleden
Duizenden Fransen bij 'halloweenprotest'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".

45 minuten geleden
Franse studenten willen universiteiten en scholen blokkeren

PARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.

1 uur geleden
Iraanse onderhandelaars in Doha voor vredesoverleg

DOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.

2 uur geleden
Duitsland maakt zich op voor massale jongerenprotesten

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.

2 uur geleden
Poolse president houdt crisisgesprekken over Constitutioneel Hof

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki houdt crisisberaad met prominente vertegenwoordigers van politieke partijen over de ontstane patstelling bij het Constitutionele Hof. De benoeming van rechters van het hof is inzet geworden van een hoog opgelopen politieke strijd tussen de pro-Europese regering van premier Donald Tusk en de grootste oppositiepartij, het rechts-conservatieve en nationalistische PiS.

3 uur geleden
Franse politie voert preventieve controles uit in hoofdstad

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.

4 uur geleden