Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse partijen mikken op presentatie regering begin december

Duitse partijen mikken op presentatie regering begin december

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De drie Duitse partijen die onderhandelen over een regeringscoalitie willen begin december een regering presenteren. Het is de bedoeling dat de sociaaldemocraat Olaf Scholz in de week van 6 december het stokje overneemt van bondskanselier Angela Merkel.

De Duitsers gingen eind september naar de stembus. "De tijdlijn is ambitieus" zei Volker Wissing, secretaris-generaal van de liberale partij FDP, bij het officiële begin van de coalitiegesprekken met de sociaaldemocratische SPD en de Groenen. "Duitsland moet zo snel mogelijk een stabiele regering hebben", voegde hij eraan toe.

De SPD regeerde de afgelopen jaren met de christendemocraten van bondskanselier Angela Merkel. Haar CDU en zusterpartij CSU verloren zwaar. De drie beoogde regeringspartijen hebben samen een meerderheid in het parlement. Als de onderhandelingen slagen, levert de SPD met huidig minister van Financiën en vicepremier Scholz voor het eerst in zestien jaar weer een bondskanselier.

De drie partijen hebben de afgelopen tijd al uitgebreid met elkaar gesproken. Volgende week woensdag gaat een hele serie werkgroepen van start.

Meer uit Buitenland

VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan in Caribisch gebied

TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag een aanval uitgevoerd op een vaartuig in het Caribisch gebied. Daarbij kwamen vier mensen om het leven, zo meldt het US Southern Command (SOUTHCOM) dat verantwoordelijk is voor de regio op X.

56 minuten geleden
Nigeria stelt commissie in om dood gevangenen te onderzoeken

LAGOS (ANP/AFP) - De Nigeriaanse regering heeft een onafhankelijke commissie ingesteld om de dood van 37 mensen die omkwamen in een detentiecentrum in Centraal-Nigeria te onderzoeken, zo meldt de Nigeriaanse minister van Binnenlandse Zaken zaterdag.

2 uur geleden
Twee Duitsers aangehouden voor ophangen nepkunstwerken in Louvre

PARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.

5 uur geleden
Houthi's claimen aanvallen op Saudi-Arabië

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.

7 uur geleden
Trump kondigt oprichting AI Force en komst 'AI-tsaar' aan

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan een "AI Force" oprichten, kondigt Donald Trump aan op zijn platform Truth Social. Ook stelt de Amerikaanse president binnenkort een "AI-tsaar" aan,

7 uur geleden
Ebolavaccin in Congo getest op zorgpersoneel

KINSHASA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo begint een nieuwe vaccinatiecampagne in de hoop de ebola-uitbraak in het land te kunnen indammen.

8 uur geleden
Hoogste NAVO-militair verzekert dat Europa gaten VS kan dichten

KOPENHAGEN (ANP) - De Europese NAVO-landen kunnen de gaten dichten die mogelijk vertrekkende Amerikaanse troepen laten vallen, verzekert de hoogste militair van de NAVO. "Een volwassen alliantie moet gewoon de gaten kunnen vullen", zegt voorzitter Giuseppe Cavo Dragone van de topmilitairen van de NAVO-landen. "En dat zijn we aan het doen."

9 uur geleden