Duitse partijen mikken op presentatie regering begin december
BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De drie Duitse partijen die onderhandelen over een regeringscoalitie willen begin december een regering presenteren. Het is de bedoeling dat de sociaaldemocraat Olaf Scholz in de week van 6 december het stokje overneemt van bondskanselier Angela Merkel.
De Duitsers gingen eind september naar de stembus. "De tijdlijn is ambitieus" zei Volker Wissing, secretaris-generaal van de liberale partij FDP, bij het officiële begin van de coalitiegesprekken met de sociaaldemocratische SPD en de Groenen. "Duitsland moet zo snel mogelijk een stabiele regering hebben", voegde hij eraan toe.
De SPD regeerde de afgelopen jaren met de christendemocraten van bondskanselier Angela Merkel. Haar CDU en zusterpartij CSU verloren zwaar. De drie beoogde regeringspartijen hebben samen een meerderheid in het parlement. Als de onderhandelingen slagen, levert de SPD met huidig minister van Financiën en vicepremier Scholz voor het eerst in zestien jaar weer een bondskanselier.
De drie partijen hebben de afgelopen tijd al uitgebreid met elkaar gesproken. Volgende week woensdag gaat een hele serie werkgroepen van start.
Meer uit Buitenland
OLFEN (ANP/DPA) - Bij een aanval in een verzorgingshuis in het westen van Duitsland is een vrouw om het leven gekomen en zijn twee anderen zwaargewond geraakt. Dat meldde de politie vrijdagavond. Een van de gewonde vrouwen verkeert na de aanval in de stad Olfen, nabij Dortmund, in levensgevaar.
3 uur geledenBEND (ANP/AFP) - De tiener die ervan wordt verdacht de schutter te zijn geweest bij de schietpartij op een basisschool in Oregon was een voormalig leerling op de school. Dat heeft de politie bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft zelf de Amerikaanse president Donald Trump benaderd met het voorstel om satellietinternet te beperken in Oekraïne. Dat schrijft de krant The Telegraph, die zich baseert op anonieme bronnen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben de Europese Commissie gevraagd om te kijken hoe de EU kan voorzien in geld dat Oekraïne nodig heeft in 2027. Eerder vrijdag zei Zelensky op de EU-top volgend jaar 70 miljard euro extra nodig te hebben.
7 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De ontbossing in het Amazonegebied in Brazilië is in de twaalf maanden tot en met juli 2026 gedaald tot het laagste niveau ooit gemeten. Dit blijkt uit gegevens die het Braziliaanse ruimteonderzoekagentschap Inpe heeft gepubliceerd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de beperkingen die Kyiv woensdag vernam in het Starshield-satellietnetwerk. Dit netwerk, dat onderdeel is van Starlink, wordt gebruikt door de Oekraïense krijgsmacht. Ook zei Trump niet te denken dat Starlink-eigenaar Elon Musk hier verantwoordelijk voor was.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De nieuwe Witte Huis-woordvoerder Katie Zacharia vertrekt. Dat zegt een hoge bron binnen de regering tegen Fox News.
8 uur geleden