Duitse partijen mikken op presentatie regering begin december
BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De drie Duitse partijen die onderhandelen over een regeringscoalitie willen begin december een regering presenteren. Het is de bedoeling dat de sociaaldemocraat Olaf Scholz in de week van 6 december het stokje overneemt van bondskanselier Angela Merkel.
De Duitsers gingen eind september naar de stembus. "De tijdlijn is ambitieus" zei Volker Wissing, secretaris-generaal van de liberale partij FDP, bij het officiële begin van de coalitiegesprekken met de sociaaldemocratische SPD en de Groenen. "Duitsland moet zo snel mogelijk een stabiele regering hebben", voegde hij eraan toe.
De SPD regeerde de afgelopen jaren met de christendemocraten van bondskanselier Angela Merkel. Haar CDU en zusterpartij CSU verloren zwaar. De drie beoogde regeringspartijen hebben samen een meerderheid in het parlement. Als de onderhandelingen slagen, levert de SPD met huidig minister van Financiën en vicepremier Scholz voor het eerst in zestien jaar weer een bondskanselier.
De drie partijen hebben de afgelopen tijd al uitgebreid met elkaar gesproken. Volgende week woensdag gaat een hele serie werkgroepen van start.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS willen dat Israël meer doet om aanvallen door kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat immigratie verantwoordelijk is voor het geweld tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk. Op X reageert de conservatieve politicus op een video waarin te zien is hoe het stadhuis van Limoges in brand werd gestoken.
1 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/DPA) - De Saudische luchtverdediging heeft twee raketten onderschept die door de Jemenitische Houthi's waren afgevuurd in de richting van de zuidwestelijke stad Khamis Mushait. Dat meldde de door Saudi-Arabië geleide militaire coalitie zondag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om af te zien van heffingen op Russische energie komt neer op een pauze van zestig dagen om de gevolgen voor de wereldeconomie te "analyseren". Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag gezegd.
3 uur geledenTIRANA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Albanese politie is zaterdag in hoofdstad Tirana in botsing gekomen met honderden demonstranten die voor de vijfde dag op rij het aftreden van premier Edi Rama eisten. Daarbij zou ook met rubberkogels door de politie richting de demonstranten zijn geschoten.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn 1.200 mensen gearresteerd en 150 politieagenten gewond geraakt. Dat heeft premier Sébastien Lecornu zaterdagavond in Parijs gemeld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft opgeroepen dat Israël de kolonisten die een journalist van The Washington Post aanvielen, vervolgt. Op X schrijft de diplomaat dat het aanvallen van een vrouwelijke fotograaf "een verwerpelijke terreurdaad is, uitgevoerd door gemaskerde lafaards".
7 uur geleden