Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse partij Die Linke met twee lijsttrekkers verkiezingen in

Duitse partij Die Linke met twee lijsttrekkers verkiezingen in

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse partij Die Linke (Links) heeft twee lijsttrekkers gekozen in de aanloop naar de verkiezingen van september. Het gaat om mede-partijvoorzitter Janine Wissler en Dietmar Bartsch, de mede-fractievoorzitter van de uiterst linkse partij in het parlement.

Die Linke heeft twee partijleiders en twee fractievoorzitters in het parlement, waarvan er nu twee zijn aangewezen als lijsttrekkers. De 39-jarige Wissler wordt gezien als een vertegenwoordiger van de linkervleugel van de partij. De ervaren Bartsch (63) staat bekend als gematigder.

De nieuwe lijsttrekkers wacht een flinke uitdaging. Hun partij kreeg in 2017 nog ruim 9 procent van de stemmen, maar staat in de peilingen momenteel tussen de 6 en 8 procent. De partij wil armoede aanpakken en pleit ook voor belastingverhogingen voor de rijken.

De Groenen

Hoewel Die Linke geen uitzicht heeft op het winnen van de verkiezingen, zou de partij wel kunnen toetreden tot een linkse coalitie. De linkse Die Grünen (De Groenen) van Annalena Baerbock hebben de christendemocraten van bondskanselier Angela Merkel ingehaald in de peilingen.

Die Grünen gingen traditioneel ook met twee aanvoerders de verkiezingen in, maar breken dit jaar met die traditie. Ze hebben met Baerbock voor het eerst nadrukkelijk één kandidaat naar voren geschoven om Merkel op te volgen. Die 66-jarige politica is bezig aan haar laatste ambtstermijn.

Meer uit Buitenland

Trump wil Dulles Airport en Penn Station naar hem vernoemen

WASHINGTON/NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Washington Dulles International Airport in de hoofdstad en treinstation Pennsylvania Station in New York naar hem worden hernoemd. In ruil daarvoor zou hij bereid zijn om miljarden dollars aan financiering vrij te geven voor het belangrijke spoorproject Gateway tussen New York en New Jersey, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Leger VS: twee drugssmokkelaars gedood bij aanval op boot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger zei donderdag twee vermeende drugssmokkelaars te hebben gedood bij een aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Daarmee loopt het dodental van de Amerikaanse operaties tegen vermeende drugstransporten op zee op tot minstens 128.

1 uur geleden
Trump lanceert website voor goedkopere medicijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.

3 uur geleden
Noorwegen onderzoekt corruptie ex-premier om contacten Epstein

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.

7 uur geleden
Koning Felipe leeft mee met slachtoffers overstromingen

MADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.

7 uur geleden
Nog geen teken van leven van vermiste moeder tv-presentatrice

TUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.

8 uur geleden
Chef parlement Venezuela vraagt vergeving voor misdaden van staat

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.

8 uur geleden