Duitse partij Die Linke met twee lijsttrekkers verkiezingen in
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse partij Die Linke (Links) heeft twee lijsttrekkers gekozen in de aanloop naar de verkiezingen van september. Het gaat om mede-partijvoorzitter Janine Wissler en Dietmar Bartsch, de mede-fractievoorzitter van de uiterst linkse partij in het parlement.
Die Linke heeft twee partijleiders en twee fractievoorzitters in het parlement, waarvan er nu twee zijn aangewezen als lijsttrekkers. De 39-jarige Wissler wordt gezien als een vertegenwoordiger van de linkervleugel van de partij. De ervaren Bartsch (63) staat bekend als gematigder.
De nieuwe lijsttrekkers wacht een flinke uitdaging. Hun partij kreeg in 2017 nog ruim 9 procent van de stemmen, maar staat in de peilingen momenteel tussen de 6 en 8 procent. De partij wil armoede aanpakken en pleit ook voor belastingverhogingen voor de rijken.
De Groenen
Hoewel Die Linke geen uitzicht heeft op het winnen van de verkiezingen, zou de partij wel kunnen toetreden tot een linkse coalitie. De linkse Die Grünen (De Groenen) van Annalena Baerbock hebben de christendemocraten van bondskanselier Angela Merkel ingehaald in de peilingen.
Die Grünen gingen traditioneel ook met twee aanvoerders de verkiezingen in, maar breken dit jaar met die traditie. Ze hebben met Baerbock voor het eerst nadrukkelijk één kandidaat naar voren geschoven om Merkel op te volgen. Die 66-jarige politica is bezig aan haar laatste ambtstermijn.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio.
24 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
6 uur geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
8 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
9 uur geleden