Duitse partij Die Linke met twee lijsttrekkers verkiezingen in
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse partij Die Linke (Links) heeft twee lijsttrekkers gekozen in de aanloop naar de verkiezingen van september. Het gaat om mede-partijvoorzitter Janine Wissler en Dietmar Bartsch, de mede-fractievoorzitter van de uiterst linkse partij in het parlement.
Die Linke heeft twee partijleiders en twee fractievoorzitters in het parlement, waarvan er nu twee zijn aangewezen als lijsttrekkers. De 39-jarige Wissler wordt gezien als een vertegenwoordiger van de linkervleugel van de partij. De ervaren Bartsch (63) staat bekend als gematigder.
De nieuwe lijsttrekkers wacht een flinke uitdaging. Hun partij kreeg in 2017 nog ruim 9 procent van de stemmen, maar staat in de peilingen momenteel tussen de 6 en 8 procent. De partij wil armoede aanpakken en pleit ook voor belastingverhogingen voor de rijken.
De Groenen
Hoewel Die Linke geen uitzicht heeft op het winnen van de verkiezingen, zou de partij wel kunnen toetreden tot een linkse coalitie. De linkse Die Grünen (De Groenen) van Annalena Baerbock hebben de christendemocraten van bondskanselier Angela Merkel ingehaald in de peilingen.
Die Grünen gingen traditioneel ook met twee aanvoerders de verkiezingen in, maar breken dit jaar met die traditie. Ze hebben met Baerbock voor het eerst nadrukkelijk één kandidaat naar voren geschoven om Merkel op te volgen. Die 66-jarige politica is bezig aan haar laatste ambtstermijn.
Meer uit Buitenland
BANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
19 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
5 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
11 uur geleden