Duitse partij Die Linke met twee lijsttrekkers verkiezingen in
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse partij Die Linke (Links) heeft twee lijsttrekkers gekozen in de aanloop naar de verkiezingen van september. Het gaat om mede-partijvoorzitter Janine Wissler en Dietmar Bartsch, de mede-fractievoorzitter van de uiterst linkse partij in het parlement.
Die Linke heeft twee partijleiders en twee fractievoorzitters in het parlement, waarvan er nu twee zijn aangewezen als lijsttrekkers. De 39-jarige Wissler wordt gezien als een vertegenwoordiger van de linkervleugel van de partij. De ervaren Bartsch (63) staat bekend als gematigder.
De nieuwe lijsttrekkers wacht een flinke uitdaging. Hun partij kreeg in 2017 nog ruim 9 procent van de stemmen, maar staat in de peilingen momenteel tussen de 6 en 8 procent. De partij wil armoede aanpakken en pleit ook voor belastingverhogingen voor de rijken.
De Groenen
Hoewel Die Linke geen uitzicht heeft op het winnen van de verkiezingen, zou de partij wel kunnen toetreden tot een linkse coalitie. De linkse Die Grünen (De Groenen) van Annalena Baerbock hebben de christendemocraten van bondskanselier Angela Merkel ingehaald in de peilingen.
Die Grünen gingen traditioneel ook met twee aanvoerders de verkiezingen in, maar breken dit jaar met die traditie. Ze hebben met Baerbock voor het eerst nadrukkelijk één kandidaat naar voren geschoven om Merkel op te volgen. Die 66-jarige politica is bezig aan haar laatste ambtstermijn.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Het Pentagon heeft raketten gebruikt die nog niet in gevechten waren getest bij een dodelijke aanval op een Iraanse sporthal en school op 28 februari. Dat meldt The New York Times op basis van visueel onderzocht bewijs door de krant zelf en wapenexperts.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - De Iraanse regering heeft "herhaaldelijk gebruikgemaakt" van clusterbommen bij aanvallen op Israël sinds 28 februari. Dat meldt Human Rights Watch (HRW). Bij de aanvallen zijn minstens vier burgers omgekomen, wat in strijd is met de oorlogsregels en mogelijk neerkomt op oorlogsmisdaden.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China's nationale luchtvaartmaatschappij Air China heeft maandag de vluchten tussen Beijing en Pyongyang hervat na een onderbreking van zes jaar, zo blijkt uit trackinggegevens.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten met Iran hebben onderhandeld over de doorgang van twintig olietankers door de Straat van Hormuz. De blokkade van deze belangrijke vaarroute sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten heeft de olieprijzen flink doen stijgen.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.
6 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.
7 uur geleden