Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse parlementariërs roepen VK op Assange niet uit te leveren

Duitse parlementariërs roepen VK op Assange niet uit te leveren

BERLIJN (ANP/DPA) - Meerdere leden van de Bondsdag, het Duitse parlement, hebben de Britse regering opgeroepen om WikiLeaks-oprichter Julian Assange niet uit te leveren aan de Verenigde Staten. Maandag wordt in rechtszaak beslist of de uitlevering überhaupt door mag gaan.

"Julian Assange uitleveren aan de Verenigde Staten, waar hem geen eerlijk proces en een gevangenisstraf van maximaal 175 jaar wacht, zou zijn leven in gevaar brengen en een precedent scheppen voor journalisten en klokkenluiders over de hele wereld", aldus de leden van de parlementaire werkgroep genaamd 'Vrijheid voor Julian Assange'.

Een Britse rechtbank oordeelt maandag over de uitlevering. Assange zit momenteel in een Britse gevangenis. Hij wist jarenlang zijn arrestatie te ontkomen door onder te duiken in de ambassade van Ecuador in Londen.

Vervolging journalisten

Bondsdaglid Sevim Dagdelen (Die Linke) zei zondag dat de Britse regering de uitlevering van Assange kan tegenhouden, zelfs als de rechter oordeelt dat die door mag gaan. De Britse regering zou volgens haar daarmee "voorkomen dat de zaak-Assange een blauwdruk wordt voor de vervolging van kritische journalisten".

De Amerikanen beschuldigen Assange van het stelen en publiceren van geheime documenten over militaire operaties in Afghanistan en Irak. De aanhangers van Assange beschouwen hem als een klokkenluider die oorlogsmisdaden aan het licht heeft gebracht.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

5 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

6 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

7 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

12 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

15 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

15 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

16 uur geleden