Duitse parlement debatteert over algehele coronaverplichting
BERLIJN (ANP) - De Bondsdag is aan het debat begonnen over de vaccinatieplicht die bondskanselier Olaf Scholz en zijn gezondheidsminister Karl Lauterbach later dit jaar willen invoeren. Zij willen een algemene verplichting voor inwoners vanaf 18 jaar vanaf 1 oktober en rekenen op een meerderheid in de Duitse Tweede Kamer.
Maar die is volgens media niet zeker. Er wordt onder meer nog gedebatteerd over de vraag of de verplichting niet vanaf een hogere leeftijd moet gelden, bijvoorbeeld voor mensen vanaf 50 jaar. De regering stelt dat de algemene vaccinatieplicht zou helpen om te voorkomen dat het coronavirus in de herfst en de winter weer om zich heen grijpt.
Tegenstanders betwijfelen het nut van de inentingen. Ze wijzen op de schending van de grondrechten van de burgers. Het grondrecht op lichamelijke integriteit wordt met de vaccinatieplicht terzijde geschoven.
Voorwaarden
Voor mensen die aantoonbaar van het coronavirus zijn genezen, geldt de voorgenomen verplichting niet. De drie regeringspartijen, SPD, de Groenen en de FDP, hebben het wetsvoorstel voorbereid en alle volwassenen zouden dan in oktober drie vaccinaties moeten hebben gehad. De verplichting geldt ook voor buitenlanders die langer dan zes maanden in de Bondsrepubliek zijn. Wie niet aan de verplichting voldoet, kan een dwangsom tot 25.000 euro worden opgelegd en niet-gevaccineerden kan het worden verboden zich op bepaalde plaatsen te begeven.
In Berlijn overleggen Scholz en de deelstaatpremiers over coronamaatregelen. Het is een evaluatie van de toestand, met het oog op 20 maart, wanneer Duitsland van de meeste maatregelen af zou zijn. Dat is vorige maand al afgesproken, maar een aantal politici dringt nu toch aan op meer beperkingen dan voorzien vanaf zondag, omdat er zoveel besmettingen geteld zijn.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin stelt dat de overwinning van de radicaal-rechtse AfD in Mecklenburg-Voor-Pommeren grotendeels te wijten is aan het feit dat Duitsland duur Amerikaans gas importeert in plaats van goedkoper Russisch gas.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Grote Amerikaanse media die worden geweerd uit het Witte Huis, stappen naar de rechter om die maatregel teruggedraaid te krijgen. CNN, MS NOW en Politico stellen in een gezamenlijke verklaring dat de persvrijheid op het spel staat. Ze schrijven dat ze het recht van burgers verdedigen op onafhankelijke journalistiek waar de overheid zich inhoudelijk niet mee bemoeit.
34 minuten geledenPORTSMOUTH (ANP/AFP) - Twee bemanningsleden zijn maandag gewond geraakt doordat een tanker die door de Straat van Hormuz voer werd aangevallen, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Bij een grote internationale operatie zijn tientallen criminele organisaties opgerold en zijn ruim 490 mensen gearresteerd, meldt de Belgische Federale Politie maandag. Tijdens de operatie zijn ook ruim 156,9 ton drugs, 201 wapens en 3131 stuks munitie en explosieven in beslag genomen. Ook grote hoeveelheden geld en sieraden werden geconfisqueerd, naast honderden wilde dieren en vee.
38 minuten geledenJOHANNESBURG (ANP) - Drie personen in Zuid-Afrika zijn gearresteerd in verband met de moord op een vrouw in Johannesburg, meldt de BBC. Het gaat om een man en twee vrouwen. De drie verdachten moeten deze maandag voor de rechter verschijnen.
1 uur geledenSCHWERIN (ANP/AFP) - De lijsttrekker van Alternative für Deutschland (AfD) in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren stelt dat bondskanselier Friedrich Merz tegen het einde van het jaar niet meer aan de macht is. Zijn uitspraak volgt na een historisch verlies voor Merz' partij.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische regeringspartij Verenigd Rusland is volgens de voorlopige officiële uitslag zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen voor de Doema, het Russische lagerhuis. Dat meldt Ella Pamfilova, het hoofd van de centrale kiescommissie van het land, nadat 95 procent van de stemmen is geteld.
3 uur geleden