Duitse overheid niet akkoord met bonussen voor top Lufthansa
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa kreeg woensdag harde kritiek van de Duitse regering vanwege een plan om bonussen uit te keren aan bestuurders. Het concern moest tijdens de coronacrisis van de ondergang gered worden met financiƫle steun van de overheid.
Dat Lufthansa toch voor miljoenen aan bonussen wil uitdelen "ziet de regering graag anders", zei een regeringswoordvoerder. Volgens hem is dit in strijd met de bestaande overeenkomst. De regering gaat dan ook met het bedrijf in gesprek over de plannen. De zegsman geeft daarbij aan dat er "interessante juridische kwesties opgehelderd moeten worden".
Lufthansa leed in 2020 en vorig jaar enorme verliezen doordat er veel minder gevlogen werd als gevolg van de coronapandemie. Om een faillissement af te wentelen kreeg de maatschappij 9 miljard euro uit een overheidssteunfonds. Daardoor werd de overheid voor 20 procent eigenaar. Inmiddels heeft Lufthansa de lening terugbetaald en heeft de Duitse regering haar aandelen in het bedrijf verkocht.
Zakenkrant Handelsblatt schreef eerder deze week dat hoge bestuurders van Lufthansa miljoenenbonussen tegemoet kunnen zien voor 2021 en 2022. De raad van commissarissen van Lufthansa had hier toestemming voor gegeven, ook al stemden enkele personeelsvertegenwoordigers tegen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
13 uur geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
13 uur geleden