Duitse overheid niet akkoord met bonussen voor top Lufthansa
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa kreeg woensdag harde kritiek van de Duitse regering vanwege een plan om bonussen uit te keren aan bestuurders. Het concern moest tijdens de coronacrisis van de ondergang gered worden met financiële steun van de overheid.
Dat Lufthansa toch voor miljoenen aan bonussen wil uitdelen "ziet de regering graag anders", zei een regeringswoordvoerder. Volgens hem is dit in strijd met de bestaande overeenkomst. De regering gaat dan ook met het bedrijf in gesprek over de plannen. De zegsman geeft daarbij aan dat er "interessante juridische kwesties opgehelderd moeten worden".
Lufthansa leed in 2020 en vorig jaar enorme verliezen doordat er veel minder gevlogen werd als gevolg van de coronapandemie. Om een faillissement af te wentelen kreeg de maatschappij 9 miljard euro uit een overheidssteunfonds. Daardoor werd de overheid voor 20 procent eigenaar. Inmiddels heeft Lufthansa de lening terugbetaald en heeft de Duitse regering haar aandelen in het bedrijf verkocht.
Zakenkrant Handelsblatt schreef eerder deze week dat hoge bestuurders van Lufthansa miljoenenbonussen tegemoet kunnen zien voor 2021 en 2022. De raad van commissarissen van Lufthansa had hier toestemming voor gegeven, ook al stemden enkele personeelsvertegenwoordigers tegen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs ging de aandacht maandag onder meer uit naar Prosus. De techinvesteerder verwacht dat de winst in de eerste helft van het gebroken boekjaar sterk is gestegen dankzij de groeiende e-commerceactiviteiten en een stijging van de waarde van het belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent.
29 minuten geledenBELEM (ANP/DPA) - Een coalitie van negen landen, waaronder Frankrijk en Spanje, voert op de klimaattop in Brazilië campagne voor een extra belasting op businessclass-vliegtickets en privéjetreizen. "Degenen die meer vervuilen, zouden ook meer moeten bijdragen", zei de Spaanse ambassadeur in Brazilië, María del Mar Fernández-Palacios, in een dit weekend vrijgegeven verklaring.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt volgend jaar een speciale belasting voor te stellen voor sterk bewerkte voedingsmiddelen met een hoog gehalte aan vet, suiker en zout. Dat staat in een conceptdocument dat het Duitse persbureau dpa heeft ingezien. In het document, dat half december moet worden gepresenteerd, oppert Brussel dat zo'n stap gezond eten kan stimuleren.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft ruim een maand na het bereiken van een nieuw recordniveau de koerswinst voor dit jaar weer ingeleverd. De grootste en oudste cryptomunt ter wereld bereikte begin oktober nog een nieuw recordniveau van ruim 126.000 dollar, omgerekend ongeveer 109.000 euro. Sindsdien is de prijs gezakt tot onder het niveau van 94.000 dollar van eind vorig jaar en is de jaarwinst van ongeveer 30 procent volledig verdampt.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japanse winkelbedrijven zijn maandag onderuitgegaan op de beurs in Tokio. Beleggers zijn geschrokken van de opgelopen spanningen tussen China en Japan. Ze vrezen ook een terugloop van de inkomsten uit toerisme, nu China eigen burgers heeft afgeraden voorlopig naar Japan af te reizen.
1 uur geledenSUWON (ANP/BLOOMBERG) - Een aantal van Zuid-Korea's grootste bedrijven, waaronder Samsung en Hyundai, hebben toegezegd gezamenlijk ongeveer 550 miljard dollar te investeren in Zuid-Korea in de komende jaren. De aankondiging volgt op een ontmoeting met president Lee Jae-myung, die de economie probeert te versterken na de handelsdeal met de Verenigde Staten.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topman Christophe Fouquet van ASML maakt zich geen zorgen over het conflict tussen de Nederlandse overheid en China over de Nijmeegse chipmaker Nexperia. "We maken ons geen zorgen. Ik denk dat de zaak wel onder controle is", zei de topman van de chipmachinefabrikant uit Veldhoven zondag bij het programma Buitenhof.
20 uur geleden