Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse overheid niet akkoord met bonussen voor top Lufthansa

Duitse overheid niet akkoord met bonussen voor top Lufthansa

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa kreeg woensdag harde kritiek van de Duitse regering vanwege een plan om bonussen uit te keren aan bestuurders. Het concern moest tijdens de coronacrisis van de ondergang gered worden met financiële steun van de overheid.

Dat Lufthansa toch voor miljoenen aan bonussen wil uitdelen "ziet de regering graag anders", zei een regeringswoordvoerder. Volgens hem is dit in strijd met de bestaande overeenkomst. De regering gaat dan ook met het bedrijf in gesprek over de plannen. De zegsman geeft daarbij aan dat er "interessante juridische kwesties opgehelderd moeten worden".

Lufthansa leed in 2020 en vorig jaar enorme verliezen doordat er veel minder gevlogen werd als gevolg van de coronapandemie. Om een faillissement af te wentelen kreeg de maatschappij 9 miljard euro uit een overheidssteunfonds. Daardoor werd de overheid voor 20 procent eigenaar. Inmiddels heeft Lufthansa de lening terugbetaald en heeft de Duitse regering haar aandelen in het bedrijf verkocht.

Zakenkrant Handelsblatt schreef eerder deze week dat hoge bestuurders van Lufthansa miljoenenbonussen tegemoet kunnen zien voor 2021 en 2022. De raad van commissarissen van Lufthansa had hier toestemming voor gegeven, ook al stemden enkele personeelsvertegenwoordigers tegen.

Meer uit Financieel

Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

8 uur geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

15 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

16 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

19 uur geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

20 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

22 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden