Duitse overheid: ga niet naar het buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland adviseert inwoners om waar mogelijk af te zien van reizen naar het buitenland. De autoriteiten hopen zo de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
Een woordvoerster van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei ook dat zich momenteel nog duizenden Duitsers in het buitenland bevinden die willen terugkeren naar hun thuisland. Er wordt met luchtvaartmaatschappij Lufthansa overlegd over de repatriëring van die burgers.
Meer uit Buitenland
GDAŃSK (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft op een conferentie over het herstel van Oekraïne in zijn land gepleit voor "wederzijds respect" tussen Polen en Oekraïne. De buurlanden zijn verwikkeld in een diplomatieke ruzie en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is zelf niet naar Gdańsk gekomen.
17 minuten geledenGDAŃSK (ANP) - De EU maakt donderdag het eerste deel van de lening van 90 miljard aan Oekraïne over. Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een conferentie over het herstel van Oekraïne in het Poolse Gdańsk. Het gaat om het al eerder aangekondigde bedrag van 3,2 miljard.
39 minuten geledenCABO SAN LUCAS (ANP) - Een automobilist heeft in een toeristisch gebied in de Mexicaanse badplaats Cabo San Lucas een groep mensen aangereden die de Mexicaanse overwinning op Tsjechië op het wereldkampioenschap voetbal vierde. Volgens de politie zijn meerdere mensen gewond geraakt. De bestuurder is aangehouden.
48 minuten geledenCARACAS (ANP) - Het hoofdkantoor van het Venezolaanse Rode Kruis heeft door de aardbeving zelf ook "kritieke schade" opgelopen, meldt de Internationale Federatie van Rode Kruis- en Rode Halve Maanverenigingen (IFRC). In hoeverre Rode Kruismedewerkers en -vrijwilligers zijn getroffen, wordt nog uitgezocht, maar de hulpverleners in het land werken volgens IFRC wel door.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela lijkt getroffen te zijn door de zwaarste aardbeving in meer dan een eeuw. Dat komt naar voren uit data van de Amerikaanse geologische dienst USGS.
1 uur geledenLA GUAIRA (ANP/AFP) - Door de aardbevingen in Venezuela zijn in de staat La Guaira zeker tientallen gebouwen ingestort, meldt een verslaggever van het persbureau AFP. De stroom is uitgevallen en "talloze mensen" zijn in het puin op zoek naar hun naasten. Waarnemend president Delcy Rodríguez zei eerder dat La Guaira het zwaarst getroffen is, maar de precieze omvang is nog onduidelijk.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft de slachtoffers van de zware dubbele aardbeving in haar land "al onze kracht, geloof en gebeden" gewenst. Ze roept "alle Venezolanen, zowel binnen als buiten onze grenzen" en de internationale gemeenschap op om te helpen.
2 uur geleden