Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse oud-politicus doet aangifte tegen Mazraoui

Duitse oud-politicus doet aangifte tegen Mazraoui

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse oud-politicus Volker Beck heeft volgens de Duitse krant Bild woensdag aangifte gedaan tegen Noussair Mazraoui. De verdediger van Bayern München postte half oktober een steunbetuiging aan de Palestijnen op sociale media.

"Bayern heeft deze zaak op een zielige manier afgehandeld", zei Beck, die tegenwoordig voorzitter is van de Duits-Israëlische Vereniging. "Ik hoop dat de rechterlijke macht de clubleiders bewust zal maken van de omvang van het incident."

Oud-Ajacied Mazraoui had op sociale media een video geplaatst waarin hij de Palestijnen een overwinning wenst in het conflict met Israël. Later stelde hij dat hij voor wereldvrede is en tegen elke vorm van terrorisme en haat. Door Bayern werd hij niet bestraft voor het bericht en later heeft hij tegenover de club zijn spijt betuigd.

Excuses

Beck vindt dat niet voldoende. "De boodschap 'Help onze onderdrukte broeders in Palestina, zodat ze de overwinning kunnen behalen' kan alleen maar worden opgevat als goedkeuring van de acties van Hamas. Het goedkeuren van misdaden tegen de mensheid is strafbaar", zegt Beck. "Ook na Mazraoui's excuses kunnen we het hier niet zomaar bij laten zitten", vervolgde hij.

De beslissing van Bayern om Mazraoui niet te bestraffen werd eerder bekritiseerd door het Centraal Comité van de Joden in Duitsland en door Bayern's fanclub Kurt Landauer Zürich.

Meer uit Voetbal

Sparta neemt verdediger Kuipers over van FC Twente

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam neemt verdediger Bas Kuipers over van FC Twente. Beide clubs hebben een akkoord bereikt over de transfer van de 31-jarige linksback, die op Het Kasteel een contract tekent tot medio 2028, met een optie voor nog een jaar.

33 minuten geleden
Lazio bestraft na beëindigen contract Göthberg om zwangerschap

LAUSANNE (ANP/DPA) - De vrouwentak van de Italiaanse club Lazio moet de Zweedse voetbalster Maja Göthberg een schadevergoeding van ongeveer 69.000 euro betalen om het onrechtmatig beëindigen van haar contract. Lazio besloot haar dienstverband niet te verlengen nadat de verdedigster de club had verteld dat ze zwanger was. Het hof van sportarbitrage CAS bepaalde dat Lazio dat niet had mogen doen.

35 minuten geleden
Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd comeback bij Ravenna

MIAMI (ANP) - Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd een comeback in het voetbal. De Braziliaan, die in 2002 met de nationale ploeg wereldkampioen werd en in 2006 met FC Barcelona de Champions League won, is gepresenteerd als de nieuwe aanwinst van de Italiaanse club Ravenna. Die club is actief in de derde divisie.

5 uur geleden
Bondscoach Ghana bespot VAR: nam zeker weer koffiepauze

FOXBOROUGH (ANP/DPA) - Bondscoach Carlos Queiroz van Ghana heeft de VAR bespot na de 0-0 tegen Engeland op het WK voetbal. "De VAR zat weer eens koffie te drinken. Dat snap ik, want ik trakteer mezelf ook weleens op een kop koffie, maar er was sprake van een duidelijke strafschop en ook een rode kaart", zei de 73-jarige coach na afloop van de wedstrijd in het Boston Stadium.

5 uur geleden
Hoog ziekenbezoek uit Qatar voor Canadese voetballer Koné

VANCOUVER (ANP) - De Canadese voetballer Ismaël Koné heeft bezoek gekregen van de minister van Sport van Qatar en de Qatarese international Assim Madibo. Beiden wilden weten hoe het ging met de middenvelder, die zijn been brak na een tackle van Madibo in het duel tussen beide landen op het WK voetbal. Canada won met 6-0.

6 uur geleden
Kansas City klaar voor Oranjemars met 25.000 deelnemers

KANSAS CITY (ANP) - Kansas City maakt zich op voor de 'Orange Army'. Lokale media voorspellen dat donderdag zo'n 25.000 mensen deelnemen aan de Oranjemars voor de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Tunesië op het WK.

6 uur geleden
Colombia slaat laat toe tegen Congo en bereikt volgende ronde WK

GUADALAJARA (ANP) - Colombia heeft bij het wereldkampioenschap voetbal de knock-outfase bereikt. De Zuid-Amerikanen waren in Guadalajara in Mexico met 1-0 te sterk voor de Democratische Republiek Congo, dat het toernooi begon met een knap gelijkspel (1-1) tegen Portugal.

9 uur geleden