Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse oud-kanselier Schröder mag lid blijven van regeringspartij

Duitse oud-kanselier Schröder mag lid blijven van regeringspartij

HANNOVER (ANP) - De Duitse regeringspartij SPD gaat het lidmaatschap van oud-bondskanselier Gerhard Schröder niet beëindigen vanwege diens vriendschap met de Russische president Vladimir Poetin en banden met Russische staatsenergiebedrijven. Er is volgens een arbitragecommissie geen bewijs dat er partijregels zijn overtreden, melden Duitse media.

Schröders banden met Rusland waren al voor de Russische invasie in Oekraïne omstreden, maar vanwege de oorlog is de kritiek flink toegenomen. Bij het partijbureau in Hannover, waar Schröder staat ingeschreven, kwamen zeventien verzoeken binnen van SPD-afdelingen om de oud-kanselier het lidmaatschap te ontnemen.

De arbitragecommissie van de sociaaldemocraten in Hannover boog zich over de kwestie. De 78-jarige Schröder was niet bij de zittingen en had ook geen advocaat gestuurd. Duitse media schreven eerder al dat het onwaarschijnlijk zou zijn dat de voormalige regeringsleider uit de partij zou worden gezet.

Schröder regeerde van 1998 tot 2005 namens de sociaaldemocraten, samen met de Groenen. Hij besloot in mei, enkele maanden na het begin van de oorlog in Oekraïne, onder druk zijn bestuursfunctie bij het energiebedrijf Rosneft op te geven. Ook zag hij af van een vergelijkbare functie bij Gazprom. Schröder weigerde vorige week nog afstand te nemen van Poetin.

Meer uit Buitenland

Werk neergelegd in Eiffeltoren om wegsturen vrouwelijk personeel

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Personeel van de Eiffeltoren heeft maandag het werk neergelegd uit verontwaardiging over een besluit om vrouwelijk personeel weg te sturen. Dat gebeurde toen een hindoeïstische groep onlangs de populaire bezienswaardigheid bezocht.

1 uur geleden
Macron wil Europees verbod sociale media voor kinderen onder 15

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.

1 uur geleden
Duizenden betogen in Berlijn tegen AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.

2 uur geleden
Finland rondt bouw af van grenshek bij Rusland

HELSINKI (ANP/DPA) - Finland heeft de bouw afgerond van zo'n 200 kilometer hekwerk aan de grens met Rusland. Het project heeft ongeveer 380 miljoen euro gekost, meldt publieke omroep Yle.

3 uur geleden
Mladić begraven in Servië, duizenden mensen nemen afscheid

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić is begraven in Servië. Duizenden mensen namen afscheid van hem. Het was een van de grootste openbare begrafenissen in Servië in decennia.

5 uur geleden
Witkoff meldt flinke vooruitgang na bezoek aan Kyiv en Moskou

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff meldt dat vooruitgang is geboekt tijdens zijn bezoeken aan Kyiv en Moskou. Hij schreef op X dat president Donald Trump nog altijd hard werkt om een einde te maken aan de oorlog.

5 uur geleden
Italië beleefde heetste zomer in meer dan 75 jaar

ROME (ANP/RTR) - De zomer van 2026 was de heetste zomer in Italië sinds 1950, volgens het Italiaanse instituut CNR-IBE. Het is het grootste publieke onderzoeksinstituut van het land. De gemiddelde temperatuur was 24,3 graden Celsius.

6 uur geleden