
Duitse oud-kanselier Schröder mag lid blijven van regeringspartij
HANNOVER (ANP) - De Duitse regeringspartij SPD gaat het lidmaatschap van oud-bondskanselier Gerhard Schröder niet beëindigen vanwege diens vriendschap met de Russische president Vladimir Poetin en banden met Russische staatsenergiebedrijven. Er is volgens een arbitragecommissie geen bewijs dat er partijregels zijn overtreden, melden Duitse media.
Schröders banden met Rusland waren al voor de Russische invasie in Oekraïne omstreden, maar vanwege de oorlog is de kritiek flink toegenomen. Bij het partijbureau in Hannover, waar Schröder staat ingeschreven, kwamen zeventien verzoeken binnen van SPD-afdelingen om de oud-kanselier het lidmaatschap te ontnemen.
De arbitragecommissie van de sociaaldemocraten in Hannover boog zich over de kwestie. De 78-jarige Schröder was niet bij de zittingen en had ook geen advocaat gestuurd. Duitse media schreven eerder al dat het onwaarschijnlijk zou zijn dat de voormalige regeringsleider uit de partij zou worden gezet.
Schröder regeerde van 1998 tot 2005 namens de sociaaldemocraten, samen met de Groenen. Hij besloot in mei, enkele maanden na het begin van de oorlog in Oekraïne, onder druk zijn bestuursfunctie bij het energiebedrijf Rosneft op te geven. Ook zag hij af van een vergelijkbare functie bij Gazprom. Schröder weigerde vorige week nog afstand te nemen van Poetin.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz, de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en de Poolse premier Donald Tusk hebben tijdens hun bezoek aan Kyiv hun eer betuigd aan gesneuvelde Oekraïense militairen. Dat deden zij samen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en diens vrouw Olena.
6 minuten geledenNEW DELHI/ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - India en Pakistan melden tientallen slachtoffers na de nieuwe aanvallen over en weer. In Pakistan zijn elf doden en meer dan vijftig gewonden gevallen. In India ligt het dodental op vijf.
40 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse defensieminister Khawaja Asif ontkent dat de raad die over onder meer het nucleaire arsenaal gaat, bijeen is gekomen. Functionarissen zeiden dat premier Shehbaz Sharif had opgeroepen tot een spoedoverleg na het oplopen van spanningen met buurland India.
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De conservatieve regeringspartij (PPP) in Zuid-Korea heeft besloten van presidentskandidaat te wisselen. Oud-minister Kim Moon-soo moet plaatsmaken voor de pas afgetreden waarnemend president en premier Han Duck-soo.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft buurlanden India en Pakistan opgeroepen om verdere escalatie van hun conflict te vermijden. De spanningen tussen de twee kernmachten, die luchtaanvallen op elkaar hebben uitgevoerd, blijven oplopen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft Amerikaanse bemiddeling aangeboden tussen India en Pakistan. De twee kernmachten zijn verwikkeld in hun ernstigste conflict in decennia. In de nacht van vrijdag op zaterdag voerden beide landen aanvallen uit.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft een spoedvergadering belegd van de nationale veiligheidsraad. De raad komt samen in verband met de nieuwste escalatie in het conflict met India, bevestigt minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar.
3 uur geleden