Duitse oud-bondskanselier Schröder behandeld voor zware burn-out
BERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder (80) laat zich in het ziekenhuis behandelen aan een ernstige burn-out. Hij zou uitgeput zijn, slaapproblemen hebben en emotioneel minder weerbaar zijn. Ook heeft hij problemen met zijn concentratie en geheugen, staat in een brief van zijn arts die is ingezien door persbureau dpa.
De sociaaldemocraat Schröder leidde de Duitse regering tussen 1998 en 2005. Hij kreeg later veel kritiek om zijn nauwe banden met Rusland. Schröder werkte voor Russische staatsbedrijven en heeft een goede relatie met president Vladimir Poetin.
Schröder wilde eerder dit jaar niet verschijnen voor een Duitse onderzoekscommissie die onderzoek doet naar de aanleg van Nord Stream 2, een pijpleiding om gas uit Rusland aan te voeren. Zijn arts schrijft dat de oud-politicus voorlopig fysiek en mentaal niet in staat is om publiekelijk gehoord te worden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
9 minuten geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
5 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
20 uur geleden