Duitse organisatie klaagt Tesla aan om privacy en milieuclaims
BERLIJN (ANP) - Een Duitse organisatie voor consumentenbelangen klaagt autofabrikant Tesla in Berlijn aan wegens misleiding van klanten. Volgens de Verbraucherzentrale Bundesverband (VZBV) verzwijgt de Amerikaanse producent van elektrische auto's dat een bewakingsfunctie strijdig is met privacywetgeving. Ook zou Tesla te hoog opgeven van de klimaatvoordelen die de verkoop van de stekkerauto's oplevert.
De VZBV valt over een functie die de diefstal van Tesla's moet voorkomen. De belangenclub stelt dat het voor Tesla-rijders vrijwel onmogelijk is die in te schakelen zonder privacywetten te overtreden, terwijl ze daar niet over worden geïnformeerd. Meerdere camera's in de auto's houden de omgeving namelijk in de gaten, waarbij opnames soms worden opgeslagen. Gefilmde voorbijgangers zouden daarvoor toestemming moeten geven.
Tesla is volgens de VZBV ook niet eerlijk over de gevolgen voor de CO2-uitstoot van Tesla's activiteiten. Waar het concern in reclames schermt met een CO2-uitstoot van "0 gram per kilometer" en het versnellen van duurzaam vervoer, kunnen andere autofabrikanten dankzij Tesla broeikasgassen blijven uitstoten. Tesla verdient namelijk veel geld met de verkoop van emissierechten, die het krijgt voor zijn eigen duurzaamheid, aan fossiele branchegenoten. De consumentenclub klaagt dat Tesla mensen die een auto van het merk kopen daar pas op pagina 30 van een online verkrijgbaar Engelstalig milieurapport informatie over kunnen vinden.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
4 minuten geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
4 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
5 uur geleden