Duitse oppositiepartij Die Linke heeft nieuw leiderschapsduo
BERLIJN (ANP) - De Duitse oppositiepartij Die Linke krijgt na bijna tien jaar nieuwe leiders. Janine Wissler en Susanne Hennig-Wellsow zijn verkozen op een partijconferentie in Berlijn. Daar konden gedelegeerden vanwege de coronacrisis ook digitaal aan deelnemen.
De twee politici uit Hessen en Thüringen nemen het partijleiderschap over van Katja Kipping en Bernd Riexinger. Die stonden de afgelopen negen jaar aan het hoofd van de linkse partij en konden niet worden herkozen. Die Linke zal nu met twee nieuwe leiders meedoen aan de parlementsverkiezingen van september.
Wissler klaagde in haar campagne dat de rijken tijdens de coronacrisis steeds rijker zijn geworden. Ze pleitte volgens Duitse media voor fundamentele maatschappelijke veranderingen. "Het gaat niet om een groter stuk van de taart. Het gaat om het geheel. Om de bakkerij."
De verkiezing van Wissler en Hennig-Wellsow is nog niet definitief, maar moet nog worden bekrachtigd via een stemming per post.
Meer uit Buitenland
SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
2 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
3 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
4 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
7 uur geleden