Duitse oppositiepartij Die Linke heeft nieuw leiderschapsduo
BERLIJN (ANP) - De Duitse oppositiepartij Die Linke krijgt na bijna tien jaar nieuwe leiders. Janine Wissler en Susanne Hennig-Wellsow zijn verkozen op een partijconferentie in Berlijn. Daar konden gedelegeerden vanwege de coronacrisis ook digitaal aan deelnemen.
De twee politici uit Hessen en Thüringen nemen het partijleiderschap over van Katja Kipping en Bernd Riexinger. Die stonden de afgelopen negen jaar aan het hoofd van de linkse partij en konden niet worden herkozen. Die Linke zal nu met twee nieuwe leiders meedoen aan de parlementsverkiezingen van september.
Wissler klaagde in haar campagne dat de rijken tijdens de coronacrisis steeds rijker zijn geworden. Ze pleitte volgens Duitse media voor fundamentele maatschappelijke veranderingen. "Het gaat niet om een groter stuk van de taart. Het gaat om het geheel. Om de bakkerij."
De verkiezing van Wissler en Hennig-Wellsow is nog niet definitief, maar moet nog worden bekrachtigd via een stemming per post.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De politie heeft in Londen twee mannen aangehouden in verband met de brandstichting in geparkeerde ambulances van een Joodse vrijwilligersorganisatie afgelopen maandag. De zaak wordt gezien als een "antisemitisch haatmisdrijf".
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Iran een vijftienpuntenplan voor een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten voorgelegd. Dat meldt The New York Times op basis van ingewijden. Het plan zou zijn overhandigd door Pakistan, dat dinsdag al aankondigde "klaar te zijn" de rol van gastland op zich te nemen voor mogelijke vredesgesprekken.
1 uur geledenTSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".
3 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
7 uur geleden