Duitse oppositiepartij Die Linke heeft nieuw leiderschapsduo
BERLIJN (ANP) - De Duitse oppositiepartij Die Linke krijgt na bijna tien jaar nieuwe leiders. Janine Wissler en Susanne Hennig-Wellsow zijn verkozen op een partijconferentie in Berlijn. Daar konden gedelegeerden vanwege de coronacrisis ook digitaal aan deelnemen.
De twee politici uit Hessen en Thüringen nemen het partijleiderschap over van Katja Kipping en Bernd Riexinger. Die stonden de afgelopen negen jaar aan het hoofd van de linkse partij en konden niet worden herkozen. Die Linke zal nu met twee nieuwe leiders meedoen aan de parlementsverkiezingen van september.
Wissler klaagde in haar campagne dat de rijken tijdens de coronacrisis steeds rijker zijn geworden. Ze pleitte volgens Duitse media voor fundamentele maatschappelijke veranderingen. "Het gaat niet om een groter stuk van de taart. Het gaat om het geheel. Om de bakkerij."
De verkiezing van Wissler en Hennig-Wellsow is nog niet definitief, maar moet nog worden bekrachtigd via een stemming per post.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
36 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
4 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
6 uur geleden