Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse oppositiepartij Die Linke heeft nieuw leiderschapsduo

Duitse oppositiepartij Die Linke heeft nieuw leiderschapsduo

BERLIJN (ANP) - De Duitse oppositiepartij Die Linke krijgt na bijna tien jaar nieuwe leiders. Janine Wissler en Susanne Hennig-Wellsow zijn verkozen op een partijconferentie in Berlijn. Daar konden gedelegeerden vanwege de coronacrisis ook digitaal aan deelnemen.

De twee politici uit Hessen en Thüringen nemen het partijleiderschap over van Katja Kipping en Bernd Riexinger. Die stonden de afgelopen negen jaar aan het hoofd van de linkse partij en konden niet worden herkozen. Die Linke zal nu met twee nieuwe leiders meedoen aan de parlementsverkiezingen van september.

Wissler klaagde in haar campagne dat de rijken tijdens de coronacrisis steeds rijker zijn geworden. Ze pleitte volgens Duitse media voor fundamentele maatschappelijke veranderingen. "Het gaat niet om een groter stuk van de taart. Het gaat om het geheel. Om de bakkerij."

De verkiezing van Wissler en Hennig-Wellsow is nog niet definitief, maar moet nog worden bekrachtigd via een stemming per post.

Meer uit Buitenland

Doden door Russische aanval op Oekraïne, stroomuitval in Kyiv

KYIV (ANP/RTR/DPA) - Russische aanvallen hebben in Oekraïne het leven gekost aan zeker vier personen. Ook raakten op meerdere plekken in het land personen gewond. Door schade aan infrastructuur moest in delen van hoofdstad Kyiv de stroom worden uitgeschakeld.

36 minuten geleden
Minnesota klaagt VS-minister Noem aan na ICE-schietpartij

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.

3 uur geleden
VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

9 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

10 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

10 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

12 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

12 uur geleden