Duitse oppas veroordeeld tot 14,5 jaar cel voor kindermisbruik
KEULEN (ANP/DPA) - Een 45-jarige man is in Keulen tot 14,5 jaar celstraf veroordeeld voor het seksueel misbruiken van oppaskinderen. Het in Duitsland beruchte proces draaide om meer dan 120 gevallen van misbruik van dertien kinderen tussen 2005 en 2019.
Marcus R. bood zichzelf via onlineplatforms aan als babysitter en kwam op deze manier in contact met zijn slachtoffers. Hij legde het misbruik in sommige gevallen vast op video. Het jongste slachtoffer was volgens de aanklacht een meisje van een maand oud. R. legde tijdens het proces een bekentenis af en omschreef zijn daden als "verwerpelijk".
De man werd in december 2021 opgepakt in Wermelskirchen, zo'n 20 kilometer van Keulen. Dat gebeurde bij hem thuis. De IT-expert zat toen met collega's in een video-overleg. De politie wilde R. oppakken op een moment waarop hij achter de computer zat, om zo toegang te krijgen tot beelden van het kindermisbruik. Er werd een enorme hoeveelheid kinderporno aangetroffen.
Het onderzoek naar R. leidde volgens Duitse media ook tot andere onderzoeken naar kindermisbruik en de identificatie van tientallen andere verdachten. De verdachten zouden onderling beelden van kindermisbruik hebben uitgewisseld. Ook werden meerdere minderjarige slachtoffers geïdentificeerd.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zal dinsdag tot en met donderdag oefenen met zijn nucleaire arsenaal, meldt het ministerie van Defensie van dat land op Telegram. Aan de oefening zullen meer dan 64.000 militairen deelnemen. Tijdens de oefening zullen onder meer testlanceringen worden gedaan met ballistische en kruisraketten.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
3 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
6 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
7 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
9 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
10 uur geleden