Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse onderzoeksinstituten veel somberder over groei

Duitse onderzoeksinstituten veel somberder over groei

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse economie zal dit jaar veel zwakker groeien dan eerder werd gedacht. Dat stellen de vijf belangrijkste economische onderzoeksinstituten in Duitsland. Volgens die vooraanstaande instituten zal de groei slechts 0,1 procent bedragen. Bij een eerdere raming in het najaar werd nog gerekend op een groei van 1,3 procent voor de grootste economie van Europa.

De instituten DIW, Ifo, IfW, IWH en RWI komen elk halfjaar gezamenlijk met nieuwe ramingen die worden voorgelegd aan het Duitse ministerie van Economische Zaken. De economie van het land gaat gebukt onder de zwakkere wereldhandel, wat de Duitse export raakt. Ook is er tegenwind van de inflatie en gestegen rentes, wat de koopkracht van huishoudens ondermijnt.

Vorig jaar kromp de economie van de grootste handelspartner van Nederland met 0,3 procent.

"Aangeslagen"

De onderzoekers stellen nu in de voorjaarsprognose dat de economie "aangeslagen" is. Ze wijzen ook op de zwakte in de Duitse bouwsector en de politieke onzekerheid in het land, waardoor bedrijven terughoudend zijn met investeringen. Volgend jaar zou de groei dan wel weer moeten aantrekken tot 1,4 procent, aldus de instituten.

De Duitse Industrie- en Handelskamer (DIHK) zegt ook dat de stemming in de economie slecht is. Daarbij wijst de lobbygroep op de hogere energiekosten in Duitsland dan in andere industrielanden en de bureaucratische druk op het bedrijfsleven. Ook is er een steeds groter probleem met personeelstekorten en zorgen de geopolitieke spanningen voor tegenwind bij de export, aldus de belangenvereniging.

De Duitse centrale bank kwam onlangs ook al met een rapport waarin werd gesproken over het haperende herstel van de economie. Volgens de Bundesbank is de economie in het eerste kwartaal van dit jaar waarschijnlijk gekrompen.

Meer uit Financieel

Hogere staatsrente drukt Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.

3 uur geleden
Trump: handelsakkoord met Canada komt er omdat Canada dat wil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.

3 uur geleden
Trump kondigt bouw grootste staalfabriek ooit in VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.

4 uur geleden
Logistieke Alliantie: niets doen aan infrastructuur is geen optie

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.

7 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

7 uur geleden
Damrak omhoog, Shell en SBM Offshore profiteren van duurdere olie

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.

7 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

7 uur geleden