Duitse onderzoekers zien meer bewijs voor vissterfte door algen
BERLIJN (ANP/DPA) - Deskundigen van het Leibniz-instituut voor waterecologie en binnenvisserij zien duidelijke aanwijzingen dat giftige algen verantwoordelijk zijn voor de tonnen dode vis in de rivier de Oder. Het gaat volgens hen om de soort Prymnesium parvum, die vooral goed gedijt in brak water. De sterke toename van deze alg, die een stof afscheidt die noodlottig kan zijn voor zoetwatervissen, is ook af te leiden uit satellietgegevens en valt te verklaren uit verzilting van de grensrivier.
"Dat is op dit moment onze hypothese die het meest waarschijnlijk is", zei woordvoerder Tobias Goldhammer maandag. Waardoor het zoutgehalte in de Oder zo ver van de Oostzee is gestegen, is onduidelijk. De lage waterstand en de hoge temperatuur hebben vermoedelijk een rol gespeeld. Poolse wetenschappers hebben eveneens de aanwezigheid van deze toxineproducerende alg in de rivier vastgesteld.
Een woordvoerster van het ministerie van Milieu van de Duitse deelstaat Brandenburg acht de verklaring van het Leibniz-instituut plausibel. Het is nu zaak uit te zoeken waar de zouttoename door is veroorzaakt. Het ministerie blijft er vooralsnog van uitgaan dat er meer redenen zijn voor de massale vissterfte.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische verkiezingen zijn definitief op 27 oktober, heeft de coalitie van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt. Dat is de laatste datum waarop de verkiezingen volgens de wet moeten worden gehouden.
54 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zondag zeker zes mensen gedood, onder wie een 9-jarig meisje. Dat meldden Palestijnse hulpdiensten. Het meisje kwam om het leven door Israëlisch vuur dat gericht was op het vluchtelingenkamp Al-Bureij, in het hart van de kuststrook. Het Israëlische leger zei niet op de hoogte te zijn van het incident.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het nieuwe Syrische parlement is zondag voor het eerst bijeengekomen, negentien maanden nadat rebellen Bashar al-Assad ten val brachten. De eerste zitting zou oorspronkelijk afgelopen maandag zijn, maar dat werd zonder opgaaf van redenen tot nader order uitgesteld.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Straat van Hormuz is open voor al het scheepvaartverkeer, stelt het Amerikaanse militaire commando in de regio (CENTCOM). De Persian Gulf Strait Authority (PGSA), die werd opgezet door Iran voor het beheren van de zeestraat, zegt dat de Straat van Hormuz nog steeds is afgesloten.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft aangekondigd dat zijn land van politieke strategie wijzigt. Als onderdeel van dit plan komen er wijzigingen in het kabinet en zal ook premier Joelia Svyrydenko worden vervangen.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In Oekraïne zijn zeker vier mensen gedood door een reeks Russische drone- en raketaanvallen. Dat melden Oekraïense functionarissen zondag.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Iran is een Iraanse militair omgekomen, melden Iraanse media zondag.
6 uur geleden