
Duitse onderzoekers tonen gevonden wapens in woning RAF-lid
BERLIJN (ANP) - Duitse onderzoekers hebben foto's gedeeld van wapens die zijn gevonden in de Berlijnse woning van Daniela Klette, een voormalig lid van de extreemlinkse terreurgroep Rote Armee Fraktion (RAF). Bij de huiszoeking zijn enkele duizenden bewijsstukken in beslag genomen, melden de politie en openbaar aanklagers.
Onderzoekers vonden in de woning onder meer een Pools aanvalsgeweer, een Tsjechisch machinegeweer en een nepbazooka. Ook troffen ze 240.000 euro aan contant geld en ruim 1 kilo goud aan. Op de foto's zijn ook andere bewijsstukken zoals pruiken te zien. De beelden worden gedeeld in de hoop dat nieuwe informatie binnenkomt die leidt tot de arrestatie van de twee voortvluchtige medeverdachten.
Klette wordt samen met Ernst-Volker Staub en Burkhard Garweg verdacht van pogingen tot moord en gewapende overvallen tussen 1999 en 2016. Ze zouden ongeveer 2,7 miljoen euro hebben buitgemaakt. De Duitsers behoren tot de zogenoemde derde generatie van de RAF, die in 1998 verklaarde zichzelf te hebben ontbonden. De groep wordt verantwoordelijk gehouden voor meer dan dertig moorden.
De inmiddels 65-jarige Klette werd eind februari opgepakt in haar appartement in Berlijn, enkele weken na een uitzending van de Duitse versie van Opsporing Verzocht. De vrouw woonde daar onder een valse naam. De politie en openbaar aanklagers hebben donderdag opnieuw foto's van Staub en Garweg gedeeld. Er is een beloning van minimaal 150.000 euro uitgeloofd voor informatie die leidt tot een veroordeling van de daders.
Meer uit Buitenland
CHONGJIN (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft de hoofdingenieur van de Chongjin-scheepswerf gearresteerd en opgesloten, omdat die verantwoordelijk wordt gehouden voor de mislukte tewaterlating van een nieuwe torpedobootjager, melden staatsmedia van het land.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Oekraïense topmilitair heeft op Telegram gewaarschuwd voor nieuwe grootschalige Russische droneaanvallen op Kyiv. Hij stelde in de nacht van zaterdag op zondag dat er al minstens tien drones boven de Oekraïense hoofdstad vlogen en zei te verwachten dat er later in de nacht nog meer zullen volgen.
5 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/AFP) - Bij een Israëlische aanval in de zuidelijke stad Khan Younis zijn negen kinderen van een getrouwd artsenpaar om het leven gekomen, meldt de burgerbescherming in Gaza. Enkele lichamen werden in verkoolde staat aangetroffen in het huis van de artsen Hamdi al-Najjar en Alaa al-Najjar.
9 uur geledenCANNES (ANP/AFP) - De film It Was Just an Accident heeft de Gouden Palm gewonnen op het Filmfestival van Cannes. De Iraanse film van schrijver en regisseur Jafar Panahi sleepte zaterdag de prestigieuze prijs in de wacht De film gaat over vijf Iraanse mensen die een man tegenkomen die hen vermoedelijk martelde in de gevangenis.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het Wereldvoedselprogramma (WFP) stelt dat meer dan 70.000 kinderen in Gaza te kampen hebben met acute ondervoeding. Volgens de VN-hulporganisatie komt dat doordat Israël slechts een minieme hoeveelheid hulp het verwoeste gebied binnenlaat.
12 uur geledenCANNES/NICE (ANP) - De stroomuitval die een reeks gemeenten aan de Franse Rivièra in het departement Alpes-Maritimes zaterdag heeft getroffen, is volgens de betrokken elektriciteitsmaatschappijen en autoriteiten helemaal voorbij. Door brandstichting in een distributiepost in de nacht en de vernieling van drie pijlers van een hoogspanningsmast in de ochtend, kwamen 160.000 huishoudens zonder stroom te zitten in een kuststreek bij Cannes en Antibes.
13 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De 39-jarige vrouw die vrijdag op het centraal station van Hamburg meerdere mensen met een mes stak, wordt naar een psychiatrische instelling gebracht. Dat heeft een politierechter bepaald. Eerder had de politie verklaard dat er "zeer concrete aanwijzingen zijn voor een psychische aandoening bij de verdachte".
13 uur geleden