Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse ondernemers positiever door hoop op mildere recessie

Duitse ondernemers positiever door hoop op mildere recessie

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Duitse ondernemers zijn in november positiever geworden over de vooruitzichten. Dat komt vooral doordat het risico op energietekorten in de grootste economie van de eurozone komende winter is afgenomen door het zachte herfstweer en de volle gasopslagen. Ook heeft de Duitse overheid miljarden uitgetrokken om huishoudens en bedrijven te helpen met de stijgende energiekosten.

De maandelijkse vertrouwensbarometer van het Ifo-instituut, gebaseerd op een enquête bij ongeveer 9000 bedrijven, nam deze maand toe tot 86,3, van 84,5 in oktober. De deelindex voor de toekomstige ontwikkelingen steeg tot 80, van 75,9 een maand eerder.

"Het sentiment in de Duitse economie is verbeterd", zei Ifo-president Clemens Fuest in een verklaring. "Hoewel bedrijven wel iets minder tevreden zijn met de huidige omstandigheden, is het pessimisme over de komende maanden sterk afgenomen. De recessie zou minder ernstig kunnen blijken dan velen hadden verwacht", aldus Fuest.

Winterrecessie vermijden

Ook volgens hoofdeconoom Carsten Brzeski van ING draagt de verbetering van het ondernemersvertrouwen bij aan de recente sprankjes hoop dat de Duitse economie een winterrecessie zou kunnen vermijden. Volgens hem is er echter sprake van een stabilisatie van het vertrouwen op de lage niveaus en er is nog geen reden om de recessieverwachtingen te wijzigen. "Het pure feit dat het niet langer slechter gaat, betekent niet dat verbetering nabij is", aldus Brzeski.

De steunmaatregelen van de Duitse overheid, die momenteel zo'n 2 procent van het bruto binnenlands product (bbp) bedragen, komen volgens de ING-econoom te laat om te voorkomen dat de economie van de belangrijke handelspartner van Nederland in het vierde kwartaal krimpt. Het is volgens hem echter wel substantieel genoeg om de krimp op te vangen en een ernstige winterrecessie om te buigen in een oppervlakkige.

Meer uit Financieel

KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

30 minuten geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

1 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

3 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

3 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

4 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

5 uur geleden
Bezuinigingen op sociale zekerheid voor FNV onacceptabel

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.

6 uur geleden