Duitse ondernemers kijken positiever vooruit
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Duitse ondernemers kijken positiever vooruit naar de ontwikkelingen in de grootste economie van Europa. Volgens het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo is de graadmeter die kijkt naar de toekomstverwachtingen in het Duitse bedrijfsleven deze maand gestegen naar het hoogste niveau sinds 2022.
Het instituut uit München stelt dat Duitse bedrijven optimistischer zijn gestemd over de enorme investeringsplannen van de regering van bondskanselier Friedrich Merz in onder meer verouderde infrastructuur zoals wegen en bruggen en ook defensie. "Bedrijven zijn hoopvol dat de economie volgend jaar aantrekt", aldus Ifo-president Clemens Fuest.
De Duitse economie liet de afgelopen twee jaar nog krimp zien. Ook in het tweede kwartaal was er krimp door de wereldwijde handelsonrust en zwakte in de Duitse auto-industrie. In het eerste kwartaal was er wel groei. Donderdag komen cijfers over de economie in het derde kwartaal.
Meer uit Financieel
DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.
1 uur geledenYANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
23 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
1 dag geleden