Duitse moskeeën bestookt met extreemrechtse dreigbrieven
BERLIJN (ANP) - Duitse moskeeën hebben tientallen extreemrechtse dreigbrieven gekregen. De autoriteiten hebben volgens Der Spiegel een onderzoek ingesteld en gaan uit van één dader. Die komt mogelijk uit Nedersaksen, een deelstaat die grenst aan Nederland.
Der Spiegel bericht dat zeker 33 gevallen bekend zijn waarin dergelijke brieven zijn verstuurd. Ze worden soms ondertekend met "NSU 2.0". Dat wordt gezien als een verwijzing naar de extreemrechtse terreurgroep Nationalsozialistischer Untergrund (Nationaalsocialistische Ondergrondse), die tussen 2000 en 2007 meerdere moorden pleegde. Het onderzoek naar de brieven wordt uitgevoerd door de autoriteiten in Osnabrück.
Een van de brieven was gericht tegen een moskee in Hannover, waar eerder brand was uitgebroken in een restaurant. In de tekst stond dreigend dat het incident nog maar het begin was. "We komen terug." Het is niet aangetoond dat de briefschrijver iets te maken heeft met de brand, maar vanuit de moslimgemeenschap in de stad is opgeroepen het onderzoek te intensiveren.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
2 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De voorgenomen gesprekken tussen de VS en Iran deze week gaan door. Dat zegt Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De twee landen, waartussen de spanningen de voorbije weken flink zijn opgelopen, treffen elkaar volgens planning vrijdag in Istanbul.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie begint een onderzoek naar de opgestapte Labour-politicus Peter Mandelson (72) en zijn contact met Jeffrey Epstein, schrijven Britse media als The Guardian en de BBC. In vrijdag vrijgegeven documenten zitten aanwijzingen dat Mandelson gevoelige informatie zou hebben doorgespeeld aan de omstreden Amerikaanse investeerder over de financiële crisis van 2008.
5 uur geleden