Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse moskeeën bestookt met extreemrechtse dreigbrieven

Duitse moskeeën bestookt met extreemrechtse dreigbrieven

BERLIJN (ANP) - Duitse moskeeën hebben tientallen extreemrechtse dreigbrieven gekregen. De autoriteiten hebben volgens Der Spiegel een onderzoek ingesteld en gaan uit van één dader. Die komt mogelijk uit Nedersaksen, een deelstaat die grenst aan Nederland.

Der Spiegel bericht dat zeker 33 gevallen bekend zijn waarin dergelijke brieven zijn verstuurd. Ze worden soms ondertekend met "NSU 2.0". Dat wordt gezien als een verwijzing naar de extreemrechtse terreurgroep Nationalsozialistischer Untergrund (Nationaalsocialistische Ondergrondse), die tussen 2000 en 2007 meerdere moorden pleegde. Het onderzoek naar de brieven wordt uitgevoerd door de autoriteiten in Osnabrück.

Een van de brieven was gericht tegen een moskee in Hannover, waar eerder brand was uitgebroken in een restaurant. In de tekst stond dreigend dat het incident nog maar het begin was. "We komen terug." Het is niet aangetoond dat de briefschrijver iets te maken heeft met de brand, maar vanuit de moslimgemeenschap in de stad is opgeroepen het onderzoek te intensiveren.

Meer uit Buitenland

Bild: Duitse militairen op Groenland alweer weg

BERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

1 uur geleden
Slovenië ook naar Groenland, ondanks dreigement Trump

LJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.

1 uur geleden
Lichaam gevonden na vliegtuigcrash in Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.

2 uur geleden
Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

3 uur geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

3 uur geleden
Iraanse functionaris: zeker 5000 mensen omgekomen bij protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Trump dreigde CBS met rechtszaak bij montage interview

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.

3 uur geleden