Duitse ministers verbolgen over sponsorwisseling voetbalbond
BERLIJN (ANP/AFP) - De beslissing van de Duitse voetbalbond (DFB) om sponsor Adidas vanaf 2027 te verruilen voor Nike heeft tot verbolgenheid onder de Duitse ministers geleid. Robert Habeck, de minister van Economische Zaken, bestempelde de overstap naar Nike als een 'gebrek aan patriottisme'.
De DFB maakte donderdag bekend dat Adidas in 2027 plaatsmaakt voor Nike. Adidas was ruim zeventig jaar partner van de DFB en was bij alle vier de WK-titels en drie EK-titels kledingleverancier. Eind 2026 loopt de verbintenis af.
"Ik kan me het Duitse shirt zonder de drie strepen nauwelijks voorstellen", zegt Habeck in een verklaring aan persbureau AFP. "Voor mij hebben Adidas en zwart-rood-goud altijd bij elkaar gehoord", zegt Habeck, die de combinatie beschrijft als een "stukje Duitse identiteit". Nu zowel het sportmerk van eigen bodem als de economie moeilijke tijden doormaken, zei Habeck dat hij "had gehoopt op meer patriottisme" van de Duitse voetbalbond.
'Beste financiële aanbod'
Ook Karl Lauterbach, de minister van Volksgezondheid, noemt de overgang naar Nike "de verkeerde beslissing". Op X schrijft hij verder dat "commercie een traditie en een stukje thuis vernietigt".
Volgens directeur Holger Blask van de DFB was de deal met Nike "verreweg het beste financiële aanbod" op tafel. Volgens het financiële dagblad Handelsblatt is het contract met Nike ongeveer 100 miljoen euro per jaar waard - twee keer zoveel als de gerapporteerde waarde van de Adidas-deal.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
40 minuten geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 dag geleden