Duitse ministers verbolgen over sponsorwisseling voetbalbond
BERLIJN (ANP/AFP) - De beslissing van de Duitse voetbalbond (DFB) om sponsor Adidas vanaf 2027 te verruilen voor Nike heeft tot verbolgenheid onder de Duitse ministers geleid. Robert Habeck, de minister van Economische Zaken, bestempelde de overstap naar Nike als een 'gebrek aan patriottisme'.
De DFB maakte donderdag bekend dat Adidas in 2027 plaatsmaakt voor Nike. Adidas was ruim zeventig jaar partner van de DFB en was bij alle vier de WK-titels en drie EK-titels kledingleverancier. Eind 2026 loopt de verbintenis af.
"Ik kan me het Duitse shirt zonder de drie strepen nauwelijks voorstellen", zegt Habeck in een verklaring aan persbureau AFP. "Voor mij hebben Adidas en zwart-rood-goud altijd bij elkaar gehoord", zegt Habeck, die de combinatie beschrijft als een "stukje Duitse identiteit". Nu zowel het sportmerk van eigen bodem als de economie moeilijke tijden doormaken, zei Habeck dat hij "had gehoopt op meer patriottisme" van de Duitse voetbalbond.
'Beste financiële aanbod'
Ook Karl Lauterbach, de minister van Volksgezondheid, noemt de overgang naar Nike "de verkeerde beslissing". Op X schrijft hij verder dat "commercie een traditie en een stukje thuis vernietigt".
Volgens directeur Holger Blask van de DFB was de deal met Nike "verreweg het beste financiële aanbod" op tafel. Volgens het financiële dagblad Handelsblatt is het contract met Nike ongeveer 100 miljoen euro per jaar waard - twee keer zoveel als de gerapporteerde waarde van de Adidas-deal.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
4 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
10 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
21 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
1 dag geleden