Duitse ministers verbolgen over sponsorwisseling voetbalbond
BERLIJN (ANP/AFP) - De beslissing van de Duitse voetbalbond (DFB) om sponsor Adidas vanaf 2027 te verruilen voor Nike heeft tot verbolgenheid onder de Duitse ministers geleid. Robert Habeck, de minister van Economische Zaken, bestempelde de overstap naar Nike als een 'gebrek aan patriottisme'.
De DFB maakte donderdag bekend dat Adidas in 2027 plaatsmaakt voor Nike. Adidas was ruim zeventig jaar partner van de DFB en was bij alle vier de WK-titels en drie EK-titels kledingleverancier. Eind 2026 loopt de verbintenis af.
"Ik kan me het Duitse shirt zonder de drie strepen nauwelijks voorstellen", zegt Habeck in een verklaring aan persbureau AFP. "Voor mij hebben Adidas en zwart-rood-goud altijd bij elkaar gehoord", zegt Habeck, die de combinatie beschrijft als een "stukje Duitse identiteit". Nu zowel het sportmerk van eigen bodem als de economie moeilijke tijden doormaken, zei Habeck dat hij "had gehoopt op meer patriottisme" van de Duitse voetbalbond.
'Beste financiële aanbod'
Ook Karl Lauterbach, de minister van Volksgezondheid, noemt de overgang naar Nike "de verkeerde beslissing". Op X schrijft hij verder dat "commercie een traditie en een stukje thuis vernietigt".
Volgens directeur Holger Blask van de DFB was de deal met Nike "verreweg het beste financiële aanbod" op tafel. Volgens het financiële dagblad Handelsblatt is het contract met Nike ongeveer 100 miljoen euro per jaar waard - twee keer zoveel als de gerapporteerde waarde van de Adidas-deal.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
8 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
10 uur geleden