Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse ministers verbolgen over sponsorwisseling voetbalbond

Duitse ministers verbolgen over sponsorwisseling voetbalbond

BERLIJN (ANP/AFP) - De beslissing van de Duitse voetbalbond (DFB) om sponsor Adidas vanaf 2027 te verruilen voor Nike heeft tot verbolgenheid onder de Duitse ministers geleid. Robert Habeck, de minister van Economische Zaken, bestempelde de overstap naar Nike als een 'gebrek aan patriottisme'.

De DFB maakte donderdag bekend dat Adidas in 2027 plaatsmaakt voor Nike. Adidas was ruim zeventig jaar partner van de DFB en was bij alle vier de WK-titels en drie EK-titels kledingleverancier. Eind 2026 loopt de verbintenis af.

"Ik kan me het Duitse shirt zonder de drie strepen nauwelijks voorstellen", zegt Habeck in een verklaring aan persbureau AFP. "Voor mij hebben Adidas en zwart-rood-goud altijd bij elkaar gehoord", zegt Habeck, die de combinatie beschrijft als een "stukje Duitse identiteit". Nu zowel het sportmerk van eigen bodem als de economie moeilijke tijden doormaken, zei Habeck dat hij "had gehoopt op meer patriottisme" van de Duitse voetbalbond.

'Beste financiële aanbod'

Ook Karl Lauterbach, de minister van Volksgezondheid, noemt de overgang naar Nike "de verkeerde beslissing". Op X schrijft hij verder dat "commercie een traditie en een stukje thuis vernietigt".

Volgens directeur Holger Blask van de DFB was de deal met Nike "verreweg het beste financiële aanbod" op tafel. Volgens het financiële dagblad Handelsblatt is het contract met Nike ongeveer 100 miljoen euro per jaar waard - twee keer zoveel als de gerapporteerde waarde van de Adidas-deal.

Meer uit Voetbal

Nederlands elftal stuit op Duitsland in Nations League

BRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.

3 uur geleden
Feyenoord verrast en versterkt zich met transfervrije Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.

4 uur geleden
UEFA voelt niets voor terugkeer Rusland op Europese toernooien

BRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.

5 uur geleden
Trainer Bosz vreest griep bij carnaval vierende PSV'ers

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.

9 uur geleden
PSV zonder uitrustende Saibari tegen FC Volendam

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.

9 uur geleden
Bondscoach Tuchel verlengt bij Engeland tot en met EK 2028

LONDEN (ANP) - Thomas ​Tuchel ⁠heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. ​De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.

11 uur geleden
Nottingham is na ontslag Dyche toe aan vierde coach dit seizoen

NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen ⁠hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.

13 uur geleden