Duitse minister ziet Reichsbürger-extremisme toenemen
BERLIJN (ANP/DPA) - De extremistische Reichsbürger-beweging is sterk in ledental gestegen, zegt de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser in de zondageditie van de krant Bild. Afgelopen week werden in een enorme politie-operatie ruim twintig leden van de beweging opgepakt omdat ze de regering omver wilden werpen.
Duitse inlichtingendiensten schatten het aantal aanhangers van de beweging, een heterogene verzameling mensen die het gezag van de Duitse staat niet erkennen, op ongeveer 23.000. Volgens Faeser een stijging van 9,5 procent in vergelijking met vorig jaar.
Ongeveer een op de tien Reichsbürger wordt beschouwd als potentieel gewelddadig. De Duitse politie schreef vorig jaar 239 geweldsmisdrijven toe aan het Reichsbürger-milieu, een aanzienlijke stijging ten opzichte van 2020.
Alternative für Deutschland
Woensdag werden 25 mensen opgepakt voor betrokkenheid bij de coupplannen, onder wie een ex-parlementslid van de rechts-populistische Alternative für Deutschland (AfD), een aristocraat en een aantal al dan niet gepensioneerde legerofficieren. Zij worden ervan beschuldigd lid te zijn van "een binnenlandse terroristische beweging" die de staat omver wil werpen .
Van de arrestanten zitten er 23 vast in Duitsland. Oostenrijk en Italië is gevraagd de twee anderen over te dragen. Nog eens 27 mensen worden in verband gebracht met de zaak.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
11 uur geleden