Duitse minister ziet Reichsbürger-extremisme toenemen
BERLIJN (ANP/DPA) - De extremistische Reichsbürger-beweging is sterk in ledental gestegen, zegt de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser in de zondageditie van de krant Bild. Afgelopen week werden in een enorme politie-operatie ruim twintig leden van de beweging opgepakt omdat ze de regering omver wilden werpen.
Duitse inlichtingendiensten schatten het aantal aanhangers van de beweging, een heterogene verzameling mensen die het gezag van de Duitse staat niet erkennen, op ongeveer 23.000. Volgens Faeser een stijging van 9,5 procent in vergelijking met vorig jaar.
Ongeveer een op de tien Reichsbürger wordt beschouwd als potentieel gewelddadig. De Duitse politie schreef vorig jaar 239 geweldsmisdrijven toe aan het Reichsbürger-milieu, een aanzienlijke stijging ten opzichte van 2020.
Alternative für Deutschland
Woensdag werden 25 mensen opgepakt voor betrokkenheid bij de coupplannen, onder wie een ex-parlementslid van de rechts-populistische Alternative für Deutschland (AfD), een aristocraat en een aantal al dan niet gepensioneerde legerofficieren. Zij worden ervan beschuldigd lid te zijn van "een binnenlandse terroristische beweging" die de staat omver wil werpen .
Van de arrestanten zitten er 23 vast in Duitsland. Oostenrijk en Italië is gevraagd de twee anderen over te dragen. Nog eens 27 mensen worden in verband gebracht met de zaak.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
9 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
42 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
2 uur geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenCANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.
3 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.
4 uur geleden