Duitse minister ziet Reichsbürger-extremisme toenemen
BERLIJN (ANP/DPA) - De extremistische Reichsbürger-beweging is sterk in ledental gestegen, zegt de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser in de zondageditie van de krant Bild. Afgelopen week werden in een enorme politie-operatie ruim twintig leden van de beweging opgepakt omdat ze de regering omver wilden werpen.
Duitse inlichtingendiensten schatten het aantal aanhangers van de beweging, een heterogene verzameling mensen die het gezag van de Duitse staat niet erkennen, op ongeveer 23.000. Volgens Faeser een stijging van 9,5 procent in vergelijking met vorig jaar.
Ongeveer een op de tien Reichsbürger wordt beschouwd als potentieel gewelddadig. De Duitse politie schreef vorig jaar 239 geweldsmisdrijven toe aan het Reichsbürger-milieu, een aanzienlijke stijging ten opzichte van 2020.
Alternative für Deutschland
Woensdag werden 25 mensen opgepakt voor betrokkenheid bij de coupplannen, onder wie een ex-parlementslid van de rechts-populistische Alternative für Deutschland (AfD), een aristocraat en een aantal al dan niet gepensioneerde legerofficieren. Zij worden ervan beschuldigd lid te zijn van "een binnenlandse terroristische beweging" die de staat omver wil werpen .
Van de arrestanten zitten er 23 vast in Duitsland. Oostenrijk en Italië is gevraagd de twee anderen over te dragen. Nog eens 27 mensen worden in verband gebracht met de zaak.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
4 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
4 uur geleden