Duitse minister wil rechtsextremisme keihard onderdrukken
BERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser wil "met repressieve en ook met preventieve maatregelen" op korte termijn doelmatig tegen rechtsextremisme optreden. Dat moet volgens haar plan met "hardheid en preventief optreden" gebeuren, omdat van alle extremismen het rechtsextremisme de grootste bedreiging zou vormen. De sociaaldemocratische minister heeft een plan opgesteld samen met onder anderen de baas van de inlichtingendienst, Thomas Haldenwang en het hoofd van de federale recherche, Holger Münch.
"We zullen de extreemrechtse netwerken verslaan, hun financiën ontmantelen en zullen ze ontwapenen", aldus Faeser. Ze kondigde ook aan op internet tegen extreemrechts in actie komen, zoals tegen samenzweringstheorieën, en "de vijanden van de grondwet uit overheidsdienst te ontslaan".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
22 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
23 minuten geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
27 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum leek desgevraagd op een persconferentie te erkennen dat haar land olieleveranties aan Cuba heeft gestaakt, maar ze beklemtoonde dat dat niet was onder Amerikaanse druk.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Joe Biden heeft het overheidsoptreden in Minneapolis (Minnesota) scherp veroordeeld. "Geweld en terreur hebben geen plek in de Verenigde Staten van Amerika, vooral niet wanneer onze eigen overheid achter Amerikaanse burgers aangaat", meldt hij op X.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney ontkent zijn kritische uitspraken over Donald Trump en de VS te hebben teruggenomen. Maandag zei de Amerikaanse minister van Financiën nog dat Carney in een telefoongesprek met de Amerikaanse president zou zijn teruggekomen op zijn woorden.
3 uur geleden