Duitse minister wil dat Duitsers langer en harder werken
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers moeten langer en harder werken, heeft de Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche verklaard in een interview met de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. Haar uitspraken kwamen haar ook meteen op felle kritiek te staan.
"Demografische veranderingen en een stijgende levensverwachting maken dit onvermijdelijk. De tijd die mensen werken in hun leven moet omhoog", betoogde de minister. Volgens haar is het op de lange termijn niet haalbaar om slechts twee derde van het volwassen leven te werken en een derde met pensioen te zijn.
Hoewel velen fysiek zwaar werk doen, zijn er volgens Reiche veel mensen die langer kunnen en willen werken. Ze merkte op dat bedrijven melden dat werknemers in de Verenigde Staten 1800 uur per jaar werken, tegenover slechts 1340 uur in Duitsland.
Hervormingen niet voldoende
De minister stelde verder dat de hervormingen waarmee de nieuwe Duitse regering heeft ingestemd in het coalitieakkoord op de lange termijn niet voldoende zullen zijn. "De sociale zekerheidsstelsels zijn overbelast." Ook zou de situatie de Duitse concurrentiekracht raken.
Christian Bäumler, hoofd van de werknemersvereniging binnen Reiches eigen partij CDU, haalde in een eerste reactie direct fors uit naar de bewindsvrouw en merkte op: "Een minister van Economische Zaken die niet beseft dat Duitsland een hoog percentage deeltijdwerkers heeft, en daardoor een lage gemiddelde jaarlijkse arbeidstijd, is de verkeerde keuze voor deze positie."
Vergrijzing
Volgens het Duitsland Instituut in Nederland is de vergrijzing een groot thema in Duitsland. In 2015 was al meer dan een kwart van de Duitse bevolking gepensioneerd. Lang was de pensioenleeftijd er 65 jaar, maar sinds 2012 wordt deze jaarlijks verhoogd zodat deze in 2030 67 jaar is.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. De verkoopgolf onder chipfabrikanten werd vrijdag heviger. Beleggers maken zich steeds meer zorgen dat de enorme uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) van techbedrijven steeds moeilijker te rechtvaardigen zijn.
8 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple praat met het Amerikaanse ministerie van Justitie over het schikken van een rechtszaak uit 2024 waarin het techbedrijf wordt beschuldigd van het overtreden van de mededingingswetgeving. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag lager gesloten tot onder de 1100 punten. Donderdag bereikte de hoofdindex voor het eerst ooit een slotstand boven die grens, nadat de AEX een dag eerder al tussentijds dat aantal aantikte. Maar vrijdag zorgden onder meer de koersverliezen van de chipbedrijven voor een lagere slotstand.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de regels voor EU-banken herzien en standaardiseren. Het gaat onder meer om afspraken over de omvang van de banken in de EU, hun activiteiten en bedrijfsmodellen. "De banken in de Europese Unie zijn niet groot genoeg om te concurreren, zowel internationaal als intern", zei Eurocommissaris Maria Luís Albuquerque (Financiële diensten) vrijdag op een persconferentie.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techconcern Apple heeft Nvidia ingehaald als waardevolste bedrijf ter wereld. Het Amerikaanse chipbedrijf was sinds bijna een jaar het meest waard op de beurs door de grote vraag naar toepassingen voor kunstmatige intelligentie, maar inmiddels kijken beleggers breder naar de toegevoegde waarde van AI. Nvidia verliest daardoor wat terrein.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV maakt zich grote zorgen over ingrepen bij Qbuzz in het personeelsbestand. De vakbond meldt dat de vervoerder een afdeling in Groningen samenvoegt met een afdeling in Utrecht, waardoor ongeveer twintig mensen hun baan zouden kwijtraken. CNV vreest dat dit het begin is van een grote reorganisatie.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse kansspelautoriteit heeft internetproviders opdracht gegeven de Amerikaanse site Polymarket te blokkeren. Op de site wordt door te wedden op bepaalde vermeende toekomstige gebeurtenissen met cryptocurrency gegokt. De Franse regering ziet dit als een illegale goksite en heeft al in 2024 bepaald dat er in Frankrijk geen financiële transacties mogen zijn via de site.
15 uur geleden