Duitse minister wil 50 miljard EU-geld voor ontwikkelingslanden
BERLIJN (ANP) - De Duitse minister Gerd Müller van Ontwikkelingshulp roept de Europese Unie op landen in Afrika en het Midden-Oosten tijdens de coronacrisis te steunen met een hulpprogramma ter waarde van 50 miljard euro. Tot nu toe heeft de EU meer dan 15 miljoen euro aan steun voor ontwikkelingslanden toegezegd.
"Duitsland en Europa moeten ook internationaal een onderscheidende bijdrage leveren om de pandemie onder controle te krijgen", zegt Müller zondag in een aantal Duitse kranten. Het eigen hulppakket van de EU omvat 500 miljard euro, maar is volgens de CSU-politicus alleen naar binnen gericht. "We moeten het beschermende schild ook uitbreiden naar onze aangrenzende regio's in Afrika en in de crisisarena rond Syrië."
De minister dringt aan op een uitgebreid steunpakket. "In totaal zou de EU hiervoor 50 miljard euro aan stabilisatieleningen en noodhulp moeten verstrekken."
Tot dusver heeft Duitsland een miljard euro uit het ontwikkelingsbudget ter beschikking gesteld om de coronacrisis aan te pakken, laboratoriumcapaciteiten op te bouwen en vaccinatiecampagnes en voedselhulp voor te bereiden. "Maar dat is niet voldoende om de vluchtelingenregio's, de Sahel-crisisregio en andere instortende staten te stabiliseren", aldus Müller.
Meer uit Financieel
ASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat kijken of ze een nieuw handelsinstrument kan ontwikkelen waarmee "snel en onmiddellijk" de toegang tot de Europese markt kan worden stopgezet. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na afloop van een tweedaagse top met EU-leiders in Brussel.
16 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verlengt de periode waarin het bedrijf geen onlinebestelde boodschappen bezorgt. In een verklaring laat de supermarktketen weten dat het tot en met dinsdag alles moet annuleren. Eerder meldde het bedrijf al dat het tot en met zondag geen boodschappen zou bezorgen. De supermarktketen zegt er alles aan te doen om vanaf de tweede helft van de week klanten wel weer boodschappen thuis te bezorgen.
18 uur geleden