Duitse minister waarschuwt voor zware weken door coronagolf
BERLIJN (ANP) - De Duitse minister van Gezondheid Karl Lauterbach waarschuwt zondag voor zware weken door de huidige golf aan coronabesmettingen in het land. Volgens hem is de lage ziekenhuisbezetting momenteel "stilte voor de storm". In de krant Bild am Sonntag waarschuwt hij voor een hoog dodental door Covid-19.
"We moeten ons door de dalende ziekenhuisbezetting, zeker in de intensive cares, niet veilig wanen", aldus Lauterbach. De minister denkt dat de komende weken veel meer mensen gaan overlijden aan Covid-19 en dat er veel zorg uitgesteld moet worden doordat het drukker gaat worden in de ziekenhuizen. "Hele ziekenhuisafdelingen kunnen worden gesloten door de drukte."
Lauterbach denkt dat de verandering gaat komen doordat steeds meer ouderen ziek gaan worden van de omikronvariant van het coronavirus. Momenteel treft die volgens hem nog vooral jongeren, die vaak minder ernstig ziek worden dan ouderen.
Vaccinatiecampagne
Op 24 januari wordt in Duitsland bekeken of de huidige coronamaatregelen nog voldoen. Lauterbach zegt zondag dat hij ondanks de flinke stijging in besmettingen niet denkt aan een lockdown. De minister zegt in te willen zetten op de vaccinatiecampagne om mensen te beschermen.
In Duitsland worden steeds weer records gebroken met aantallen besmettingen. Zondag is het hoogste weekgemiddelde sinds het begin van de pandemie gemeld.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
25 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.
4 uur geleden