Duitse minister waarschuwt voor snelle terugtrekking Afghanistan
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken heeft gewaarschuwd dat de NAVO het vredesproces in Afghanistan niet in gevaar moet brengen door te snel troepen terug te trekken. "Als NAVO-partners willen we garanderen dat verdere troepenreducties in Afghanistan zijn gekoppeld aan duidelijke voorwaarden", benadrukte minister Heiko Maas in de aanloop naar een digitale top van het bondgenootschap. "Om veilig te stellen wat we al hebben bereikt, moeten we niet overhaast optreden."
Duitsland is een van de landen die nog troepen heeft gelegerd in Afghanistan. Eerder deed ook Nederland mee aan een missie in dat Aziatische land. Daar probeerden de Verenigde Staten bijna twee decennia om de radicaal-islamitische Taliban te verslaan. De regering van de Amerikaanse president Donald Trump sloot uiteindelijk een deal met die opstandelingen. Dat akkoord moest de weg vrijmaken voor de geleidelijke terugtrekking van buitenlandse troepen.
De Taliban beloofden in ruil voor die toezegging terrorisme te verwerpen en met de Afghaanse regering te onderhandelen over vrede. Dat overleg is nog gaande. Trump heeft ondertussen de verkiezingen verloren en besloot vorige maand om op de valreep nog zo'n 2000 van de 4500 Amerikaanse troepen in Afghanistan terug te trekken. Die terugtrekking moet midden januari zijn afgerond, vlak voordat Trump de macht moet overdragen aan de Democraat Joe Biden.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP/AFP) - Chinese oorlogsbodems die betrokken zijn bij militaire manoeuvres in onder meer de Straat van Taiwan, hebben zich volgens de kustwacht van het eiland teruggetrokken uit de territoriale wateren van Taiwan. De manoeuvres lijken voorbij te zijn, meldt Taipei.
7 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.
2 uur geledenBOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
3 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.
3 uur geledenCONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
5 uur geledenTUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.
5 uur geleden