Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister waarschuwt voor snelle terugtrekking Afghanistan

Duitse minister waarschuwt voor snelle terugtrekking Afghanistan

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken heeft gewaarschuwd dat de NAVO het vredesproces in Afghanistan niet in gevaar moet brengen door te snel troepen terug te trekken. "Als NAVO-partners willen we garanderen dat verdere troepenreducties in Afghanistan zijn gekoppeld aan duidelijke voorwaarden", benadrukte minister Heiko Maas in de aanloop naar een digitale top van het bondgenootschap. "Om veilig te stellen wat we al hebben bereikt, moeten we niet overhaast optreden."

Duitsland is een van de landen die nog troepen heeft gelegerd in Afghanistan. Eerder deed ook Nederland mee aan een missie in dat Aziatische land. Daar probeerden de Verenigde Staten bijna twee decennia om de radicaal-islamitische Taliban te verslaan. De regering van de Amerikaanse president Donald Trump sloot uiteindelijk een deal met die opstandelingen. Dat akkoord moest de weg vrijmaken voor de geleidelijke terugtrekking van buitenlandse troepen.

De Taliban beloofden in ruil voor die toezegging terrorisme te verwerpen en met de Afghaanse regering te onderhandelen over vrede. Dat overleg is nog gaande. Trump heeft ondertussen de verkiezingen verloren en besloot vorige maand om op de valreep nog zo'n 2000 van de 4500 Amerikaanse troepen in Afghanistan terug te trekken. Die terugtrekking moet midden januari zijn afgerond, vlak voordat Trump de macht moet overdragen aan de Democraat Joe Biden.

Meer uit Buitenland

Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

4 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

4 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

5 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

7 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

7 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

7 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

7 uur geleden