Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister waarschuwt voor oorlogsmoeheid

Duitse minister waarschuwt voor oorlogsmoeheid

BERLIJN/KRISTIANSAND (ANP) - Een Duitse minister waarschuwt voor "oorlogsmoeheid" in westerse landen. Verslapping van de aandacht voor de bloedige Russische agressie in Oekraïne speelt de Russische leider Vladimir Poetin in de kaart, vindt buitenlandminister Annalena Baerbock.

"We hebben een moment van vermoeidheid bereikt", aldus Baerbock na overleg met collega's in het Noorse Kristiansand. Desondanks moeten de sancties tegen Rusland en de hulp aan Oekraïne worden gehandhaafd, stelt de bewindsvrouw.

De groeiende scepsis komt ook omdat de Russische agressieoorlog leidt tot hogere energie- en voedselprijzen, zegt Baerbock: "Maar dit is precies de tactiek van de Russische president Poetin. Daarom is het zo belangrijk om Oekraïne te blijven steunen."

Meer uit Buitenland

Trump deelt foto van Maduro aan boord van oorlogsschip

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social een foto van de Venezolaanse president Nicolás Maduro gedeeld. Hij lijkt geblinddoekt te zijn, maar het is niet goed te zien of hij handboeien draagt.

4 minuten geleden
Ook zoon Maduro aangeklaagd in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - Niet alleen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw Cilia Flores zijn aangeklaagd, maar ook de zoon van de president, Nicolás Ernesto Maduro Guerra. Dat blijkt uit de aanklacht die de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi openbaar heeft gemaakt. Hij wordt verdacht van drugssmokkel en wapenbezit.

56 minuten geleden
Oppositieleider Venezuela wil González Urrutia als president

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado wil dat Edmundo González Urrutia het presidentschap van Venezuela overneemt. Dat schrijft ze in een brief. De oppositie had hem eerder al naar voren geschoven als presidentskandidaat bij de verkiezingen van 2024.

59 minuten geleden
VN-chef Guterres 'diep verontrust' door aanval op Venezuela

NEW YORK (ANP/AFP) - António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, is "diep verontrust" door de Amerikaanse aanvallen op Venezuela, zegt zijn woordvoerder. Volgens hem kan deze actie een "gevaarlijk precedent" scheppen.

1 uur geleden
Strafrechtelijk onderzoek naar managers van bar Zwitserse brand

CRANS-MONTANA (ANP/RTR/DPA) - Het Zwitserse Openbaar Ministerie heeft een strafrechtelijk onderzoek geopend naar de managers van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Ze worden verdacht van "dood door nalatigheid, lichamelijk letsel door nalatigheid en het veroorzaken van een brand door nalatigheid".

1 uur geleden
Rusland ontkent bericht over vlucht vicepresident Venezuela

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland weerspreekt het bericht van Reuters dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez in Rusland is. Vier ingewijden hadden dat aan het persbureau gemeld.

1 uur geleden
Trump: Maduro met schip onderweg naar New York

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vastgehouden op een militair schip dat op weg is naar New York. Eerder werden hij en zijn vrouw "met helikopters" overgebracht naar het schip. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een telefoongesprek met nieuwszender Fox.

2 uur geleden