Duitse minister verlaat FDP om in kabinet te blijven
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Verkeer, Volker Wissing, wil ondanks de breuk van zijn partij FDP met de coalitie in het kabinet blijven zitten. Hij verlaat zijn partij om aan te kunnen blijven, maakte hij donderdagochtend bekend.
De liberale FDP zei woensdag laat nog alle ministers terug te trekken uit het kabinet. De partijleider en minister van Financiën, Christian Lindner, was kort daarvoor ontslagen door bondskanselier Olaf Scholz. Daardoor is de coalitie met de sociaaldemocraten (SPD) van Scholz en de Groenen uit elkaar gevallen.
Dat Wissing toch aanblijft, is volgens hem een persoonlijke beslissing. "Ik distantieer me daarmee niet van de kernwaarden van mijn partij en ik zal niet toetreden tot een andere partij", zei hij volgens de krant Frankfurter Allgemeine.
Minderheidsregering
De SPD en de Groenen willen nu met een minderheidsregering doorgaan en Scholz heeft voor januari een vertrouwensstemming aangekondigd. Als zijn kabinet die niet overleeft zouden er in maart nieuwe verkiezingen moeten komen, een half jaar eerder dan gepland.
Oppositieleider Friedrich Merz vindt dat te laat en wil zo snel mogelijk stemmen over de regering. "De coalitie heeft geen meerderheid in de Duitse Bondsdag meer en daarom roepen we de bondskanselier op om onmiddellijk een vertrouwensstemming te houden, begin volgende week op zijn laatst."
Scholz' economieadviseur Jörg Kukies is aangewezen als nieuwe minister van Financiën.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/RTR) - Een konvooi van tankschepen vaart volgens scheepvaartwaarnemers van MarineTraffic door de Straat van Hormuz richting de Indische Oceaan. Het gaat om tankschepen met olie, gas of petrochemische producten aan boord.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij het staakt-het-vuren met Iran mogelijk beëindigt als er tegen woensdag geen langdurig akkoord wordt bereikt om de oorlog te beëindigen. "Misschien verleng ik het niet, maar de blokkade blijft van kracht", zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One op weg terug naar Washington vanuit Phoenix, Arizona. Hij doelde daarbij op de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens.
2 uur geledenVÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
12 uur geleden