Duitse minister verlaat FDP om in kabinet te blijven
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Verkeer, Volker Wissing, wil ondanks de breuk van zijn partij FDP met de coalitie in het kabinet blijven zitten. Hij verlaat zijn partij om aan te kunnen blijven, maakte hij donderdagochtend bekend.
De liberale FDP zei woensdag laat nog alle ministers terug te trekken uit het kabinet. De partijleider en minister van Financiën, Christian Lindner, was kort daarvoor ontslagen door bondskanselier Olaf Scholz. Daardoor is de coalitie met de sociaaldemocraten (SPD) van Scholz en de Groenen uit elkaar gevallen.
Dat Wissing toch aanblijft, is volgens hem een persoonlijke beslissing. "Ik distantieer me daarmee niet van de kernwaarden van mijn partij en ik zal niet toetreden tot een andere partij", zei hij volgens de krant Frankfurter Allgemeine.
Minderheidsregering
De SPD en de Groenen willen nu met een minderheidsregering doorgaan en Scholz heeft voor januari een vertrouwensstemming aangekondigd. Als zijn kabinet die niet overleeft zouden er in maart nieuwe verkiezingen moeten komen, een half jaar eerder dan gepland.
Oppositieleider Friedrich Merz vindt dat te laat en wil zo snel mogelijk stemmen over de regering. "De coalitie heeft geen meerderheid in de Duitse Bondsdag meer en daarom roepen we de bondskanselier op om onmiddellijk een vertrouwensstemming te houden, begin volgende week op zijn laatst."
Scholz' economieadviseur Jörg Kukies is aangewezen als nieuwe minister van Financiën.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
9 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
11 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
11 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
13 uur geleden