Duitse minister verlaat FDP om in kabinet te blijven
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Verkeer, Volker Wissing, wil ondanks de breuk van zijn partij FDP met de coalitie in het kabinet blijven zitten. Hij verlaat zijn partij om aan te kunnen blijven, maakte hij donderdagochtend bekend.
De liberale FDP zei woensdag laat nog alle ministers terug te trekken uit het kabinet. De partijleider en minister van Financiën, Christian Lindner, was kort daarvoor ontslagen door bondskanselier Olaf Scholz. Daardoor is de coalitie met de sociaaldemocraten (SPD) van Scholz en de Groenen uit elkaar gevallen.
Dat Wissing toch aanblijft, is volgens hem een persoonlijke beslissing. "Ik distantieer me daarmee niet van de kernwaarden van mijn partij en ik zal niet toetreden tot een andere partij", zei hij volgens de krant Frankfurter Allgemeine.
Minderheidsregering
De SPD en de Groenen willen nu met een minderheidsregering doorgaan en Scholz heeft voor januari een vertrouwensstemming aangekondigd. Als zijn kabinet die niet overleeft zouden er in maart nieuwe verkiezingen moeten komen, een half jaar eerder dan gepland.
Oppositieleider Friedrich Merz vindt dat te laat en wil zo snel mogelijk stemmen over de regering. "De coalitie heeft geen meerderheid in de Duitse Bondsdag meer en daarom roepen we de bondskanselier op om onmiddellijk een vertrouwensstemming te houden, begin volgende week op zijn laatst."
Scholz' economieadviseur Jörg Kukies is aangewezen als nieuwe minister van Financiën.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk bespreekt met bondgenoten wat er moet gebeuren als de Verenigde Staten inderdaad Groenland overnemen, zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Hij spreekt er naar eigen zeggen later woensdag over met zijn ambtgenoten uit Duitsland en Polen.
39 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een week van rouw afgekondigd voor de slachtoffers van de Amerikaanse aanval die leidde tot de gevangenneming en wegvoering van president Nicolás Maduro.
7 uur geledenBOSTON (ANP/AFP) - De 48-jarige man die zichzelf een "beest" noemde en verantwoordelijk was voor een massale schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown University bekende zijn misdaden in een video die hij na de schietpartij maakte. Dat meldt het ministerie van Justitie. In de video gaf hij geen motief voor zijn daden. Ook toonde hij geen berouw over zijn daden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Venezuela draagt 30 tot 50 miljoen vaten gesanctioneerde olie over aan de Verenigde Staten. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. De Venezolaanse "interim-autoriteiten" zouden akkoord zijn met de overdracht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump onderzoekt hoe hij de controle over Groenland kan verkrijgen en het gebruik van het Amerikaanse leger is "altijd een optie", aldus het Witte Huis. Woordvoerster Karoline Leavitt zei dat "de verwerving van Groenland een prioriteit is voor onze nationale veiligheid".
10 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft in een tv-toespraak benadrukt dat het land niet wordt bestuurd door een "buitenlandse partij". Volgens Rodríguez wordt het land bestuurd "door de Venezolaanse overheid en door niemand anders". Ook noemde Rodríguez het aanhouden van president Nicolás Maduro door de VS afgelopen weekend opnieuw "absoluut illegaal" en een "schending van het internationaal recht".
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne hebben een principeovereenkomst getekend voor troepeninzet in Oekraïne na afloop van de oorlog in dat land. Dat gebeurde na afloop van een bijeenkomst van de Coalitie van Bereidwilligen in Parijs, waar werd onderhandeld over het toezicht op een mogelijke vrede in Oekraïne. De vredesmacht moet gaan bestaan uit militairen uit verschillende landen.
13 uur geleden