Duitse minister verlaat FDP om in kabinet te blijven
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Verkeer, Volker Wissing, wil ondanks de breuk van zijn partij FDP met de coalitie in het kabinet blijven zitten. Hij verlaat zijn partij om aan te kunnen blijven, maakte hij donderdagochtend bekend.
De liberale FDP zei woensdag laat nog alle ministers terug te trekken uit het kabinet. De partijleider en minister van Financiën, Christian Lindner, was kort daarvoor ontslagen door bondskanselier Olaf Scholz. Daardoor is de coalitie met de sociaaldemocraten (SPD) van Scholz en de Groenen uit elkaar gevallen.
Dat Wissing toch aanblijft, is volgens hem een persoonlijke beslissing. "Ik distantieer me daarmee niet van de kernwaarden van mijn partij en ik zal niet toetreden tot een andere partij", zei hij volgens de krant Frankfurter Allgemeine.
Minderheidsregering
De SPD en de Groenen willen nu met een minderheidsregering doorgaan en Scholz heeft voor januari een vertrouwensstemming aangekondigd. Als zijn kabinet die niet overleeft zouden er in maart nieuwe verkiezingen moeten komen, een half jaar eerder dan gepland.
Oppositieleider Friedrich Merz vindt dat te laat en wil zo snel mogelijk stemmen over de regering. "De coalitie heeft geen meerderheid in de Duitse Bondsdag meer en daarom roepen we de bondskanselier op om onmiddellijk een vertrouwensstemming te houden, begin volgende week op zijn laatst."
Scholz' economieadviseur Jörg Kukies is aangewezen als nieuwe minister van Financiën.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
29 minuten geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
2 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
2 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
3 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
5 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
6 uur geleden