Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister verbiedt uiterst rechts medium Compact

Duitse minister verbiedt uiterst rechts medium Compact

BERLIJN (ANP/DPA) - De sociaaldemocratische Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser heeft het maandblad Compact verboden omdat het extreemrechts zou zijn. Er zijn invallen gedaan in kantoren van het blad en woningen van eigenaren en uitgevers in vier deelstaten. Volgens Faeser is het in 2010 opgerichte medium "een cruciale spreekbuis voor de extreemrechtse scene" in Duitsland.

Het blad wakkert volgens de bewindsvrouw "haat aan tegen Joden, mensen met een migratieachtergrond en tegen de parlementaire democratie". De Duitse inlichtingendienst bestempelde Compact in 2022 al als antidemocratisch.

Het blad wordt geleid door de oprichter Jürgen Elsässer die zich tot "nieuw rechts" rekent. De rechts-populistische denkbeelden van het blad komen vaak overeen met standpunten van de partij Alternative für Deutschland (AfD) zoals felle kritiek op de migratiepolitiek van de regering en eerder die van de regering van Angela Merkel (2005-2021).

De twee voorzitters van de AfD, Alice Weidel en Tino Chrupalla, hebben het verbod veroordeeld als censuur en een zware klap voor de vrijheid van meningsuiting. Minister Faeser misbruikt haar bevoegdheden volgens de AfD om berichtgeving die kritisch staat tegenover het regeringsbeleid te onderdrukken. Ze wijst "het debat en diversiteit van meningen" af. De AfD was in de Europese verkiezingen vorige maand met bijna 16 procent van de stemmen de op één na grootste partij van het land.

Meer uit Buitenland

Burgers gewond bij Houthi-aanval op Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Bij een aanval van de Houthi's op de Zuid-Saudische grensregio Najran zijn elf burgers gewond geraakt. Dat meldt de door Saudi-Arabië geleide militaire coalitie die de internationaal erkende regering van Jemen steunt.

52 minuten geleden
Venezuela en oppositie beginnen gesprekken over transitie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse regering en de oppositie zijn donderdag in Caracas onder leiding van de Verenigde Staten begonnen aan gesprekken die kunnen leiden tot een politieke overgang en verkiezingen. De onderhandelingen beginnen zeven maanden na de gevangenneming van president Nicolás Maduro door het Amerikaanse leger.

54 minuten geleden
Trump tekent decreet dat einde aan 'geboortetoerisme' moet maken

WASHINGTON (ANP) - De VS willen een streep zetten door de uitgifte van paspoorten aan kinderen van wie de ouders doelbewust een kind krijgen in de Verenigde Staten en daarbij de staat misleiden. Daartoe heeft president Donald Trump een presidentieel decreet uitgevaardigd. Op die manier wil Trump wat hij ziet als "geboortetoerisme" tegengaan.

4 uur geleden
Dodental Houthi-aanvallen op regeringsdoelen in Jemen opgelopen

SANAA (ANP/AFP) - Het dodental als gevolg van de Houthi-aanvallen op Jemenitische militairen is opgelopen tot 58. Dat meldt persbureau AFP op basis van een militaire bron. Eerder op de dag werd nog een dertigtal doden gemeld.

4 uur geleden
VS: gesprekken tussen Libanon en Israël voorspoedig verlopen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De gesprekken tussen de Libanese regering en Israël in Rome zijn voorspoedig verlopen. Dat meldt Al Jazeera op gezag van een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De VS treden in de onderhandelingen op als bemiddelaar.

5 uur geleden
Oman onderneemt actie tegen lekkende olietanker voor zuidkust

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman zegt zich in te spannen om de milieuschade te beperken rond de lekkende olietanker voor zijn zuidkust. Dat melden staatsmedia op gezag van het ministerie van Transport.

5 uur geleden
Duitse OM: voldoende bewijs dat luchthavendrone aanslagpoging was

KARLSRUHE (ANP/RTR/DPA) - Er is voldoende bewijs om te concluderen dat de explosieve drone die werd aangetroffen op de luchthaven van Leipzig een aanslagpoging was. Dat zegt de Duitse federaal aanklager, die het onderzoek naar het voorval overneemt.

6 uur geleden