Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister verbiedt uiterst rechts medium Compact

Duitse minister verbiedt uiterst rechts medium Compact

BERLIJN (ANP/DPA) - De sociaaldemocratische Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser heeft het maandblad Compact verboden omdat het extreemrechts zou zijn. Er zijn invallen gedaan in kantoren van het blad en woningen van eigenaren en uitgevers in vier deelstaten. Volgens Faeser is het in 2010 opgerichte medium "een cruciale spreekbuis voor de extreemrechtse scene" in Duitsland.

Het blad wakkert volgens de bewindsvrouw "haat aan tegen Joden, mensen met een migratieachtergrond en tegen de parlementaire democratie". De Duitse inlichtingendienst bestempelde Compact in 2022 al als antidemocratisch.

Het blad wordt geleid door de oprichter Jürgen Elsässer die zich tot "nieuw rechts" rekent. De rechts-populistische denkbeelden van het blad komen vaak overeen met standpunten van de partij Alternative für Deutschland (AfD) zoals felle kritiek op de migratiepolitiek van de regering en eerder die van de regering van Angela Merkel (2005-2021).

De twee voorzitters van de AfD, Alice Weidel en Tino Chrupalla, hebben het verbod veroordeeld als censuur en een zware klap voor de vrijheid van meningsuiting. Minister Faeser misbruikt haar bevoegdheden volgens de AfD om berichtgeving die kritisch staat tegenover het regeringsbeleid te onderdrukken. Ze wijst "het debat en diversiteit van meningen" af. De AfD was in de Europese verkiezingen vorige maand met bijna 16 procent van de stemmen de op één na grootste partij van het land.

Meer uit Buitenland

Dodental bij explosie legerbasis Bolivia opgelopen

VIACHA (ANP) - Het bevestigde dodental door een explosie op een legerbasis in de Boliviaanse plaats Viacha is opgelopen tot negen. Dat maakten de autoriteiten van het land bekend.

2 minuten geleden
Zwarte dozen van verongelukt vrachtvliegtuig in Miami gevonden

MIAMI (ANP) - De zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air dat zondag op de internationale luchthaven van Miami van de landingsbaan schoot en tegen meerdere voertuigen botste, zijn gevonden, aldus voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB Jennifer Homendy maandag.

1 uur geleden
Werk neergelegd in Eiffeltoren om wegsturen vrouwelijk personeel

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Personeel van de Eiffeltoren heeft maandag het werk neergelegd uit verontwaardiging over een besluit om vrouwelijk personeel weg te sturen. Dat gebeurde toen een hindoeïstische groep onlangs de populaire bezienswaardigheid bezocht.

5 uur geleden
Macron wil Europees verbod sociale media voor kinderen onder 15

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.

5 uur geleden
Duizenden betogen in Berlijn tegen AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.

6 uur geleden
Finland rondt bouw af van grenshek bij Rusland

HELSINKI (ANP/DPA) - Finland heeft de bouw afgerond van zo'n 200 kilometer hekwerk aan de grens met Rusland. Het project heeft ongeveer 380 miljoen euro gekost, meldt publieke omroep Yle.

7 uur geleden
Mladić begraven in Servië, duizenden mensen nemen afscheid

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić is begraven in Servië. Duizenden mensen namen afscheid van hem. Het was een van de grootste openbare begrafenissen in Servië in decennia.

8 uur geleden