Duitse minister verbiedt Duitse tak van racistische 'Hammerskins'
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser heeft de Duitse tak van de ultrarechtse Hammerskins Nation verboden. De als neonazistisch bekendstaande groep richt zich volgens de autoriteiten "tegen de grondwettelijke orde en tegen de verbondenheid tussen de volkeren". Dinsdagmorgen zijn in meerdere deelstaten huiszoekingen gedaan in bijna dertig woningen van vermoedelijke leden.
Volgens Faeser is het verbod "een harde klap voor het georganiseerde rechts-extremisme". Dat is volgens haar "de grootste extremistische bedreiging van onze democratie en daarom treden we vastberaden op om extreemrechtse structuren te verslaan". Het gaat volgens het ministerie om het twintigste verbod van een vereniging van rechts-extremisten. Volgens schattingen zijn er een paar honderd leden in Duitsland.
De Hammerskins zijn eind jaren tachtig gevormd in de Amerikaanse staat Texas en richtte zich voornamelijk op de productie en concerten van 'white power rock music'. De groep is berucht geworden als een vereniging van vooral neonazistische skinheads die menen dat er een oorlog tussen de rassen gaande is en dat witte mensen die moeten winnen. Mensen die zijn aangesloten bij de Hammerskins zijn volgens Amerikaanse media betrokken geweest bij vechtpartijen en haatmisdaden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In de stad El-Fasher in Soedan zijn door de RSF-rebellen oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid gepleegd. Dat zei de vice-aanklager van het ICC, Nazhat Shameem Khan, maandag tegen de VN-Veiligheidsraad.
32 minuten geledenNUUK (ANP) - In Groenland is een vliegtuig met extra militairen uit Denemarken aangekomen, meldden de Deense zenders TV2 en DR. Het is niet duidelijk om hoeveel militairen het gaat, maar het leger had het eerder over een "substantiële bijdrage". Ook de Deense legerleider Peter Boysen is volgens DR naar Nuuk afgereisd.
42 minuten geledenOTTAWA (ANP) - Canada overweegt een klein aantal militairen te laten deelnemen aan militaire oefeningen op Groenland. Dat meldt de Canadese publieke omroep CTV op basis van overheidsbronnen. Een definitieve beslissing zou nog niet zijn genomen.
1 uur geledenSHADDADI (ANP/RTR) - Terwijl het Syrische regeringsleger zijn macht in het noorden en oosten van het land verstevigt, zijn IS-militanten uit de gevangenis ontsnapt, zo meldde het leger. Het leger heeft een avondklok ingesteld in de stad Shaddadi omdat het de stad wil uitkammen om de ontsnapten te vinden. Het is niet bekend om hoeveel ontsnapten het gaat.
1 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - De Bulgaarse president Rumen Radev heeft aangekondigd op te stappen. "Vandaag spreek ik jullie voor het laatst toe als president van Bulgarije", zei het staatshoofd in een televisietoespraak. "Morgen zal ik terugtreden uit mijn ambt", aldus Radev.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer gezegd dat hij "mogelijk verkeerd is geïnformeerd" over de redenen van Europese landen om militairen naar Groenland te sturen. Dat meldt Sky News op basis van bronnen. Trump kondigde zaterdag heffingen aan tegen de acht landen die meededen aan die verkenningsmissie, maar dat leidde tot onbegrip in de Europese hoofdsteden.
2 uur geledenKADUNA (ANP/RTR) - Bij een aanval op twee kerken in de Nigeriaanse staat Kaduna zijn zondag tientallen mensen ontvoerd. Dat meldt de politie maandag. Volgens een kerkleider gaat het om meer dan 160 mensen. Negen mensen zouden zijn ontsnapt nadat ze waren gevangengenomen.
2 uur geleden