Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister verbiedt Duitse tak van racistische 'Hammerskins'

Duitse minister verbiedt Duitse tak van racistische 'Hammerskins'

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser heeft de Duitse tak van de ultrarechtse Hammerskins Nation verboden. De als neonazistisch bekendstaande groep richt zich volgens de autoriteiten "tegen de grondwettelijke orde en tegen de verbondenheid tussen de volkeren". Dinsdagmorgen zijn in meerdere deelstaten huiszoekingen gedaan in bijna dertig woningen van vermoedelijke leden.

Volgens Faeser is het verbod "een harde klap voor het georganiseerde rechts-extremisme". Dat is volgens haar "de grootste extremistische bedreiging van onze democratie en daarom treden we vastberaden op om extreemrechtse structuren te verslaan". Het gaat volgens het ministerie om het twintigste verbod van een vereniging van rechts-extremisten. Volgens schattingen zijn er een paar honderd leden in Duitsland.

De Hammerskins zijn eind jaren tachtig gevormd in de Amerikaanse staat Texas en richtte zich voornamelijk op de productie en concerten van 'white power rock music'. De groep is berucht geworden als een vereniging van vooral neonazistische skinheads die menen dat er een oorlog tussen de rassen gaande is en dat witte mensen die moeten winnen. Mensen die zijn aangesloten bij de Hammerskins zijn volgens Amerikaanse media betrokken geweest bij vechtpartijen en haatmisdaden.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met militaire actie tegen Colombia

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.

2 uur geleden
Oppositieleider González noemt zich president Venezuela in video

MADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.

3 uur geleden
Deense premier roept VS op te stoppen met bedreigen van Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".

6 uur geleden
Alle dodelijke slachtoffers brand Crans-Montana geïdentificeerd

CRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.

7 uur geleden
EU: herstel democratie in Venezuela vereist respect voor wil volk

BRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.

8 uur geleden
Buit inbraak Duitse bankkluis mogelijk meer dan 100 miljoen euro

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.

9 uur geleden
Letse premier: glasvezelkabel in Oostzee beschadigd

VILNIUS (ANP/RTR) - ‌Een glasvezelkabel van een particulier bedrijf is beschadigd in de Oostzee, laat de Letse premier Evika Silina weten. De omstandigheden van het incident worden onderzocht.

9 uur geleden