Duitse minister verbiedt Duitse tak van racistische 'Hammerskins'
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser heeft de Duitse tak van de ultrarechtse Hammerskins Nation verboden. De als neonazistisch bekendstaande groep richt zich volgens de autoriteiten "tegen de grondwettelijke orde en tegen de verbondenheid tussen de volkeren". Dinsdagmorgen zijn in meerdere deelstaten huiszoekingen gedaan in bijna dertig woningen van vermoedelijke leden.
Volgens Faeser is het verbod "een harde klap voor het georganiseerde rechts-extremisme". Dat is volgens haar "de grootste extremistische bedreiging van onze democratie en daarom treden we vastberaden op om extreemrechtse structuren te verslaan". Het gaat volgens het ministerie om het twintigste verbod van een vereniging van rechts-extremisten. Volgens schattingen zijn er een paar honderd leden in Duitsland.
De Hammerskins zijn eind jaren tachtig gevormd in de Amerikaanse staat Texas en richtte zich voornamelijk op de productie en concerten van 'white power rock music'. De groep is berucht geworden als een vereniging van vooral neonazistische skinheads die menen dat er een oorlog tussen de rassen gaande is en dat witte mensen die moeten winnen. Mensen die zijn aangesloten bij de Hammerskins zijn volgens Amerikaanse media betrokken geweest bij vechtpartijen en haatmisdaden.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
2 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
2 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
2 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
10 uur geleden