Duitse minister verbiedt Duitse tak van racistische 'Hammerskins'
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser heeft de Duitse tak van de ultrarechtse Hammerskins Nation verboden. De als neonazistisch bekendstaande groep richt zich volgens de autoriteiten "tegen de grondwettelijke orde en tegen de verbondenheid tussen de volkeren". Dinsdagmorgen zijn in meerdere deelstaten huiszoekingen gedaan in bijna dertig woningen van vermoedelijke leden.
Volgens Faeser is het verbod "een harde klap voor het georganiseerde rechts-extremisme". Dat is volgens haar "de grootste extremistische bedreiging van onze democratie en daarom treden we vastberaden op om extreemrechtse structuren te verslaan". Het gaat volgens het ministerie om het twintigste verbod van een vereniging van rechts-extremisten. Volgens schattingen zijn er een paar honderd leden in Duitsland.
De Hammerskins zijn eind jaren tachtig gevormd in de Amerikaanse staat Texas en richtte zich voornamelijk op de productie en concerten van 'white power rock music'. De groep is berucht geworden als een vereniging van vooral neonazistische skinheads die menen dat er een oorlog tussen de rassen gaande is en dat witte mensen die moeten winnen. Mensen die zijn aangesloten bij de Hammerskins zijn volgens Amerikaanse media betrokken geweest bij vechtpartijen en haatmisdaden.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - Canada en de Noordse landen gaan nauwer samenwerken op onder meer het gebied van defensie en veiligheid in het Noordpoolgebied. De leiders van Noorwegen, Zweden, Denemarken, Finland, IJsland en Canada spraken die intentie uit tijdens een bijeenkomst in Oslo. Volgens hen wordt die regio steeds meer getekend door "oplopende geopolitieke spanningen, oorlog en een veelvoud aan crises".
18 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
7 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
19 uur geleden