Duitse minister verbiedt Duitse tak van racistische 'Hammerskins'
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser heeft de Duitse tak van de ultrarechtse Hammerskins Nation verboden. De als neonazistisch bekendstaande groep richt zich volgens de autoriteiten "tegen de grondwettelijke orde en tegen de verbondenheid tussen de volkeren". Dinsdagmorgen zijn in meerdere deelstaten huiszoekingen gedaan in bijna dertig woningen van vermoedelijke leden.
Volgens Faeser is het verbod "een harde klap voor het georganiseerde rechts-extremisme". Dat is volgens haar "de grootste extremistische bedreiging van onze democratie en daarom treden we vastberaden op om extreemrechtse structuren te verslaan". Het gaat volgens het ministerie om het twintigste verbod van een vereniging van rechts-extremisten. Volgens schattingen zijn er een paar honderd leden in Duitsland.
De Hammerskins zijn eind jaren tachtig gevormd in de Amerikaanse staat Texas en richtte zich voornamelijk op de productie en concerten van 'white power rock music'. De groep is berucht geworden als een vereniging van vooral neonazistische skinheads die menen dat er een oorlog tussen de rassen gaande is en dat witte mensen die moeten winnen. Mensen die zijn aangesloten bij de Hammerskins zijn volgens Amerikaanse media betrokken geweest bij vechtpartijen en haatmisdaden.
Meer uit Buitenland
FEZ (ANP/RTR) - In het Marokkaanse Fez zijn in de nacht van dinsdag op woensdag ten minste negentien mensen omgekomen bij de instorting van twee gebouwen, meldt het Marokkaanse staatspersbureau. Ook vielen er minstens zestien gewonden. Het is niet duidelijk hoe zij eraan toe zijn.
1 uur geledenKIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een Deense spermadonor met een ernstige genetische mutatie heeft bijna drie keer zoveel kinderen verwekt als bekend, volgt uit onderzoek van veertien Europese omroepen, waaronder de NOS en Nieuwsuur. Het gaat niet om 67 maar om 197 kinderen. Mogelijk ligt het werkelijke aantal hoger.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepolitica María Corina Machado is niet aanwezig bij de uitreiking van haar Nobelprijs voor de Vrede, later woensdag in Oslo. Het Nobelinstituut zegt tegen de Noorse publieke omroep NRK niet te weten waar zij is, maar dat ze in ieder geval niet in Noorwegen is.
3 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
11 uur geleden