Duitse minister: twijfel over einde gebruik steenkool vanaf 2030
BERLIJN (ANP/DPA) - Het is onzeker of Duitsland vanaf 2030 volledig kan stoppen met het gebruik van steenkool voor energiecentrales, zoals de Duitse regering van plan is. Dat heeft minister van Financiën Christian Lindner gezegd in een interview met de krant Kölner Stadt-Anzeiger. Volgens Lindner is er namelijk nog veel onzekerheid op de energiemarkt.
"Zolang het niet duidelijk is of energie voldoende aanwezig en betaalbaar is, moeten we stoppen met dromen over een uitfasering van kolen voor stroomproductie in 2030", aldus Lindner. De regeringscoalitie met daarin de liberale FDP van Lindner had afgesproken dat steenkool vanaf 2030 volledig uitgefaseerd zou worden om zo de uitstoot te verlagen.
Maar vorig jaar werden stilgelegde steenkolencentrales in Duitsland weer in gebruik genomen vanwege de energiecrisis door de oorlog in Oekraïne en de weggevallen leveringen van Russisch aardgas. Lindner vindt dan ook dat Duitsland meer moet inzetten op binnenlandse gasproductie, terwijl er ook een snellere uitbreiding van energie uit duurzame bronnen moet komen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
38 minuten geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
4 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
5 uur geleden