Duitse minister treedt af, was op vakantie kort na overstromingen
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Familiezaken Anne Spiegel treedt af na kritiek. Ze is de eerste minister in de vier maanden oude driepartijencoalitie van bondskanselier Olaf Scholz die vertrekt. De 41-jarige Spiegel van de Groenen is onder vuur komen te liggen na berichten over haar optreden tijdens de verwoestende en dodelijke overstromingen in juli 2021 in het westen van het land. Ze was toen minister van Milieu in de westelijke deelstaat Rijnland-Palts.
Spiegel verliet het zwaar getroffen Rijnland-Palts kort na de overstromingen voor een vakantie van een maand met haar gezin naar Frankrijk. Tijdens de vakantie is ze nog één keer even teruggekeerd naar het dal van de rivier de Ahr voor een officieel bezoek. Verreweg de meeste doden, 134 van de 180, vielen in dat dal in West-Duitsland.
Ze bood haar verontschuldigingen zondagavond al publiekelijk aan. Ze biechtte ook op dat ze niet zoals ze eerder had beweerd, vanuit Frankrijk met een videoverbinding kabinetszittingen had bijgewoond.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
46 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
55 minuten geledenJEREVAN (APN/RTR) - Een bericht op het X-account van de Amerikaanse vicepresident JD Vance over het "eren van de slachtoffers van de Armeense genocide in 1915" is verwijderd. De plaatsing ervan zou een fout zijn geweest. Het gebruik van het woord genocide geldt als controversieel, omdat NAVO-bondgenoot Turkije ontkent dat daar sprake van was.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.
2 uur geleden