Duitse minister treedt af, was op vakantie kort na overstromingen
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Familiezaken Anne Spiegel treedt af na kritiek. Ze is de eerste minister in de vier maanden oude driepartijencoalitie van bondskanselier Olaf Scholz die vertrekt. De 41-jarige Spiegel van de Groenen is onder vuur komen te liggen na berichten over haar optreden tijdens de verwoestende en dodelijke overstromingen in juli 2021 in het westen van het land. Ze was toen minister van Milieu in de westelijke deelstaat Rijnland-Palts.
Spiegel verliet het zwaar getroffen Rijnland-Palts kort na de overstromingen voor een vakantie van een maand met haar gezin naar Frankrijk. Tijdens de vakantie is ze nog één keer even teruggekeerd naar het dal van de rivier de Ahr voor een officieel bezoek. Verreweg de meeste doden, 134 van de 180, vielen in dat dal in West-Duitsland.
Ze bood haar verontschuldigingen zondagavond al publiekelijk aan. Ze biechtte ook op dat ze niet zoals ze eerder had beweerd, vanuit Frankrijk met een videoverbinding kabinetszittingen had bijgewoond.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse en Franse ministers van Financiën, Lars Klingbeil en Roland Lescure, hebben maandag in Brussel zij aan zij benadrukt dat het bezweren van de Groenlandcrisis een cruciaal moment is voor Europa. "Dit is een heel Europees moment en we moeten samenwerken als het gaat om beslissingen in Europa", zei Klingbeil. "We hebben nog nooit meegemaakt dat een bondgenoot, een vriend van 250 jaar, overweegt om tarieven in te voeren", vulde Lescure aan.
6 minuten geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft drie dagen van nationale rouw afgekondigd na een botsing tussen twee hogesnelheidstreinen. Daarbij kwamen minstens 39 mensen om het leven. De oorzaak is nog niet bekend. Sánchez heeft een grondig onderzoek aangekondigd.
11 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Twee baby's zijn omgekomen nadat artsen 55 kinderen moesten evacueren uit een kinderdagverblijf in Jeruzalem. Het is onduidelijk wat er precies is gebeurd. De krant Times of Israel schrijft dat het incident mogelijk te maken heeft met het verwarmingssysteem op de locatie.
21 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is aangeklaagd voor meerdere nieuwe strafbare feiten. Het gaat onder meer om het vervoeren van meerdere kilo's marihuana, verschillende verkeersovertredingen en het schenden van een contactverbod. Høiby heeft schuld bekend voor alle aanklachten, meldt het Noorse persbureau NTB.
55 minuten geledenNUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen is niet van plan van koers te veranderen nu de Amerikaanse president Donald Trump dreigt met extra importheffingen. Dat schrijft hij op Facebook.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - In Groenland komt maandagavond naar verwachting opnieuw een groot aantal Deense militairen aan, meldt de Deense zender TV 2 op basis van het leger. Zij maken onderdeel uit van de Deense troepenbouw die daar momenteel plaatsvindt. Het is onduidelijk om hoeveel militairen het precies gaat.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De prioriteit van de Europese Commissie en de EU ligt bij dialoog en de-escalatie van het conflict over Groenland tussen de EU en de VS, benadrukte een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De gesprekken die sinds zaterdag op alle niveaus worden gevoerd, zijn gericht op het van tafel krijgen van de extra importtarieven die de Amerikaanse president Donald Trump oplegt aan acht Europese landen, waaronder Nederland, zei de woordvoerder.
2 uur geleden